לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות סייבר SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות סייבר SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

לימודי הנדסת תוכנה בהתמחות סייבר ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


בחזית המלחמות של המחר


עולם הסייבר ולוחמת המידע הופך למרכזי ביותר בחיינו. התפתחויות טכנולוגיות שינו לא רק את חיי היום יום שלנו אלא גם את האופן בו מתנהלות מלחמות. כיום חלק נכבד מהלוחמה מתנהל בזירה הטכנולוגית, מה שמציב אתגרים רבים בפני העומדים בראש ארגונים, עסקים ואפילו מדינות. בתגובה למתקפות המידע הולכת ומשתכללת גם אבטחת המחשבים והרשתות, מה שמביא לביקוש מוגבר למומחים לסייבר בתעשייה ובענפי הביטחון בארץ ובעולם.


ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מציעים מסלול התמחות בתחום הסייבר, שמיועד לסטודנטים מצטיינים ומתקיים כחלק מלימודי הנדסת תוכנה. ההתמחות באה לקדם את המצוינות בעולם הסייבר והיא שואפת לספק לתלמידיה כלים מתקדמים בתוכנה ובאבטחת מידע. המסלול הוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין גופים ורשויות מובילים בתחום הסייבר בארץ.

 

היכן לומדים?

 

מסלול ההתמחות בסייבר מתקיים בשלוחה בבאר שבע בלבד.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית הסייבר דנים במהלך לימודיהם בסוגיות מרכזיות בהגנה ובהתקפה ברשתות מחשבים. כך, הם מתוודעים לגישות באבטחת מידע עבור ארגונים עסקיים וגופים בתעשיית הביטחון הישראלית והעולמית. כמו כן, הם לומדים בהרחבה על היבטים מתקדמים בתקשורת מחשבים, ברשתות, בתכנות ובמערכות הפעלה, אליהם נדרשים מומחי סייבר בעבודתם השוטפת.

 


מתכונת הלימוד


כאמור, מסלול הסייבר מהווה התמחות מתוך לימודי הנדסת תוכנה שמיועדת לסטודנטים מצטיינים בלבד. אל המסלול מצטרפים בתום השנה הראשונה ללימודים במכללה ובמסגרתו לומדים בקורסים נוספים במסגרת נפרדת, מעבר לקורסי החובה הרגילים. קורסים אלה כוללים גם עבודה מעשית במעבדות מחשבים מתקדמות.


הסטודנטים במסלול סייבר משתתפים גם בהרצאות ייחודיותו בסמינר העשרה בנושאים כמו אבטחת תקשורת ואבטחת מחשבים. כמו כן, פתוחה בפניהם האפשרות להתחיל לעבוד על פרויקט הגמר כבר משנה ג'. הפרויקטים מתמקדים בעולם הסייבר וחלקם נערכים בשיתוף גורמים חיצוניים בתעשיית אבטחת התוכנה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסלול התמחות בסייבר:

 

  • בטיחות תוכנה
  • מערכות הפעלה
  • תכנות מונחה עצמים
  • עקרונות שפת תוכנה
  • ארכיטקטורת מחשבים
  • רשתות תקשורת מחשבים    


סגל הוראה


ראש מסלול הסייבר במכללה הוא דוקטור למדעי המחשב, שמחקריו מתמקדים באבטחת סייבר ובחקר התקפות הסייבר. כמו כן הוא ביצע מספר מחקרים בתחום הנדסת התוכנה ופקודות בייטקוד.

 


תנאי קבלה


למסלול הסייבר מתקבלים סטודנטים מצטיינים במסלול להנדסת תוכנה במכללה, החל מהשנה השנייה ללימודים. על מנת להתקבל לתכנית זו, עליהם להציג ציון ממוצע של 85 לפחות בציונים בשנה א' ללימודים. כמו כן, נדרש ציון של 85 ומעלה בקורסים הבאים בשנה א': תכנות מונחה עצמים, ארכיטקטורת מחשבים, מבוא למדעי המחשב. בנוסף, כחלק מתנאי הקבלה על המועמדים להגיש לפחות 80 אחוזים מן התרגילים הייעודיים בקורסי הליבה במהלך השנה הראשונה.

 

כדי להתקבל ללימודי הנדסת תוכנה, יש צורך בבגרות מלאה ובה ציון 75 בבגרות במתמטיקה רמת 5 יחידות וציון 70 ומעלה בבגרות במדעי המחשב, בבגרות בפיזיקה או בבגרות בהנדסת תוכנה ברמת 5 יחידות. המועמדים נדרשים גם להציג ציון של 580 ומעלה הפסיכומטרי או בבחינה פסיכוטכנית ולעבור ועדת קבלה.

 

תעודה


סטודנטים שמסיימים את הלימודים בהצלחה ועומדים בכל הדרישות מקבלים תואר ראשון B.Sc. במדעי המחשב מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. בוגרי המסלול יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר שני בהנדסת תוכנה במכללה או למסלולים נוספים ללימודים מתקדמים בתחומי ההייטק והמחשבים.

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון