לימודי הנדסת מכונות בהתמחות גז טבעי SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת מכונות בהתמחות גז טבעי SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

לימודי הנדסת מכונות בהתמחות גז טבעי ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

תגליות חדשות של מאגרי גז טבעי הובילו לאחרונה להתרחבות משמעותית בניצול הגז. כך נוצר ביקוש רב במיוחד למהנדסים מיומנים שברשותם הידע הנחוץ לתכנון של מערכות הגז, לתפעולן ולתחזוקתן השוטפת. הציפייה היא כי עם ההתפתחויות הטכנולוגית הדרישה למהנדסים אלה רק תלך ותגבר.


ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מתקיימים לימודי הנדסת מכונות בהתמחות גז טבעי, בהתמחות זו בלימודי הנדסת מכונות מתמקדים במתן מענה לאתגרים עכשוויים בתעשיית האנרגיה. בוגרי ההתמחות יכולים להשתלב בשלל מפעלים, גופים וחברות בתחום המחקר והפיתוח בגז טבעי. כאמור, מהנדסים אלה נחוצים היום ברחבי הארץ במגוון של תפקידים משמעותיים.

 

היכן לומדים?


התמחות זו נלמדת בקמפוס אשדוד של המכללה.

 


תכנית הלימודים


סטודנטים בהתמחות גז טבעי מקבלים כלי וידע לתכנון של מערכות להובלת גז טבעי, לאגירתו ולחלוקתו לצרכנים. הם מקבלים הכשרה לבקרה ולניתוח מערכות הגז הטבעי החל משלב הפקת המשאבים ועד לשלב השימוש בגז במשק הישראלי.


במהלך לימודי הנדסת מכונות, הסטודנטים סוקרים שלל תחומים הנדסיים, לרבות תכנון, פיתוח, מחקר וייצור של שלל מערכות מתקדמות, אשר מהוות בסיס לתעשיות מפותחות. תכנית זו פועלת מתוך מטרה לתת מענה לצורך גובר בתעשייה למהנדסי מכונות שברשותם ידע בין תחומי, בענפי מערכות האנרגיה ובתחומי ידע נוספים החיוניים למהנדסים של היום בעת ההתמודדות עם אתגרים מקצועיים.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של לימודי הנדסת מכונות הוא ארבע שנים. את ההתמחות בגז טבעי יכולים הסטודנטים לבחור בסיום השנה הראשונה, אחרי שהם צוברים ידע בשלל תחומים ויכולים לקבל החלטה זו באופן מושכל.


שיטת ההוראה בתכנית היא שיטת Project Oriented, שבה שמים דגש על הקניה של כלים תיאורטיים דרך התנסויות מעשיות ופרויקטים. הסטודנטים משולבים במעבדות בתחומי התכן והעיצוב וכן מבצעים פרויקטים ייחודיים בשיתוף עם התעשייה. התנסויות אלה מפתחות את הכלים היישומיים והתיאורטיים שבידי הסטודנטים ומסייעות להם בשיפור היצירתיות ויכולת ההתמודדות עם אתגרים הנדסיים.


בשנה ד' הם עורכים פרויקט גמר הנדסי בתחום התמחותם. מטרת הפרויקט היא שילוב בין כלים מעשיים וידע תיאורטי בהתאם לצורכי חברות מובילות בתעשייה. את הפרויקט מציגים בכנס השנתי.


נושאי הלימוד


סטודנטים בהתמחות גז טבעי לומדים מגוון של נושאים, וביניהם גם:

 

 • מעבר חום.
 • תרמודינמיקה.
 • טכנולוגיית ייצור.
 • מכניקת הזורמים.
 • מבוא להנדסת גז.
 • ניהול בסביבת הייטק.
 • עיבוד וטיפול בגז טבעי.
 • תכנון מערכות הובלת גז.
 • בקרה של זרימת גז טבעי.
 • מערכות ייצור ממוחשבות.
 • ועוד.

 

תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה להנדסת מכונות, המועמדים נדרשים לבגרות מלאה ולציון של לפחות 600 בפסיכומטרי. כמו כן, עליהם להציג ציון סגם של 135 לפחות. נדרש גם ציון של 75 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד. הקבלה ללימודים נעשית על סמך הישגים גבוהים. יש להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

 

תעודה


בסיום הלימודים הסטודנטים העומדים בהצלחה בכל הדרישות זכאים לקבל תואר ראשון B.Sc. בהנדסת מכונות מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. הם זכאים להירשם בפנקס המהנדסים.

 

על מוסד הלימוד


התמחויות נוספות המוצעות בקמפוס אשדוד במסגרת לימודי הנדסת מכונות כוללות התמחות רובוטיקה ומערכות אוטונומיות והתמחות תיכון ועיצוב המוצר.


במוסד הלימוד פועלות עוד מגוון תכניות ללימודי הנדסה, בהן לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת כימיה, לימודי הנדסת תוכנה ולימודי הנדסת בניין. כמו כן, פועלות במכללה תכניות לתואר ראשון במדעי המחשב (B.Sc), באדריכלות (B.Arch), ובתקשורת חזותית (B.Des); ותכניות לתואר שני בהנדסת מכונות עם תזה, בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, או בהנדסת תעשייה וניהול והנדסה ירוקה עם תזה, שאליהן יכולים להמשיך הבוגרים וכך לפתח את היכולות המקצועיות והידע האקדמי.


תכניות לימודי ההנדסה במחלקות המכללה השונות מתקיימות תוך קשר הדוק עם שלל חברות במשק ועם הקהילה המדעית הבין לאומית, מתוך מטרה לחשוף את הסטודנטים לאתגרים עכשוויים וכן לפתוח בפניהם דלת לפיתוח קריירה בתום הלימודים. בתכניות משולבת התנסות מעשית המקנה היכרות עם אופי העבודה ועם הדרישות העכשוויות במשק, במהלכה ניתן לפתח קשרים עם מעסיקים ודמויות מפתח בתעשייה.

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון