לימודי הנדסת מכונות ומערכות אנרגיה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת מכונות ומערכות אנרגיה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מערכות אנרגיה ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


מהנדסי מכונות חוקרים, מתכננים, מפתחים, מייצרים ומתחזקים מערכות ממוכנות שהן הבסיס לרמה הטכנולוגית הגבוהה של התעשייה כיום.


מי שרוצים לעסוק בתחום זה, יכולים ללמוד לתואר ראשון בהנדסת מכונות, במהלכו מקיפים מגוון תחומים הנדסיים, תוך שימת דגש על נושאים כמו מכטרוניקה, עיצוב תעשייתי, מערכות אנרגיה, ועוד.


בין מוסדות הלימוד שמציעים לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מערכות אנרגיה, ניתן למנות את SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.

 

ההתמחות במערכות אנרגיה במכללה זו מקנה לבוגרים את ההבנה והידע המקצועיים הנחוצים למהנדסי מכונות, לצד דגש על מערכות המבוססות על סוגים שונים של אנרגיה: קונבנציונליות ומתחדשות.


הלימודים נערכים בקמפוס באר שבע של המכללה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים רוכשים ידע מקיף בהנדסת מכונות, החל מהיסודות המתמטיים, הפיזיקליים והמדעיים הנחוצים לפיתוח ההבנה בתחום: חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, תורת החומרים, מבוא לפיזיקה, אלגברה לינארית, סטטיקה, וכן מבוא לתכנות.


לאחר מכן הם משתתפים בקורסים מתקדמים בהנדסת מכונות, כולל קורסים ייעודיים להתמחות במערכות אנרגיה, בהם הם מתמקצעים בסוגיות ובפתרון בעיות ספציפיות בנושאים כמו מעבר חום, תרמודינמיקה, מערכות קירור ומיזוג אוויר, ועוד.


כחלק מתכנית הלימודים, משולבים תכנים מתחומי התכן והעיצוב, שמאפשרים לסטודנטים לקבל כלים נוספים וידע רב תחומי, שיכולים לתת יתרון בשוק העבודה.

 


מתכונת הלימודים


משכם של הלימודים הוא 4 שנים, או 8 סמסטרים.


הסטודנטים משתתפים במבואות, קורסי ליבה וחובה, וכן בקורסי בחירה, סדנאות וסמינרים. כמו כן, הם נדרשים לקחת חלק במעבדות, וביניהם: מעבדה בפיזיקה, מעבדה בתורת החומרים, מעבדה בגרפיקה ממוחשבת, מעבדה ברובוטיקה וכן מעבדות ייעודיות להתמחות במערכות אנרגיה.


בשנתם הרביעית ללימודים, על הסטודנטים להשלים פרויקט גמר הנדסי בו הם מתמודדים עם בעיות אמתיות מהתעשייה. נוסף על פרויקט הגמר, הקורסים מתבצעים בשיטת לימוד Project Oriented, במסגרתה מבצעים שלל פרויקטים ואף משתתפים בתחרויות, תוך שיתוף פעולה עם גופים בתעשייה וכן עם מוסדות אקדמיים מרחבי העולם.


נושאי הלימוד

 

 • מעבר חום
 • תרמודינמיקה
 • תורת המכונות
 • טכנולוגיות ייצור
 • מבוא לרובוטיקה
 • מכניקת הזורמים
 • מערכות קירור ומיזוג אוויר
 • מערכות ייצור ממוחשבות
 • מבוא להנדסת חשמל ואלקטרוניקה
 • מערכות אנרגיה, כוח וחום
 • ועוד


על מוסד הלימודים


SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מתמקדת בהוראה ובמחקר של ענפי ההנדסה השונים: הנדסת בניין, הנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסה כימית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ועוד.


במכללה מדגישים את חשיבות התאמת תכניות הלימוד לטכנולוגיות שמשתכללות כל העת, וכן לדרישות המתעדכנות של שוק העבודה והתעשייה. לאחר סיום הלימודים, הסטודנטים יכולים להיעזר בקשרים אותם מקיימת המכללה עם מבחר גורמים במשק, על מנת להשתלב בצורה מיטבית בעבודה בתחומם.


במחלקה להנדסת מכונות ניתן להשתתף בלימודי תואר ראשון בתחום זה במספר התמחויות, למשל התמחות ברובוטיקה ומערכות אוטונומיות, או התמחות בתיכון ועיצוב המוצר.

 


תנאי קבלה


על המועמדים להחזיק בתעודת בגרות מלאה, שבה ציון 75 או יותר ב – 5 יחידות לימוד במתמטיקה.


כמו כן, עליהם להציג ציון פסיכומטרי או פסיכוטכני של 600 לכל הפחות, וציון סכם של 135 לפחות.


קבלת המועמדים מתבצעת על פי אלו בעלי חתכי ההישגים הגבוהים ביותר. נוסף על כך, המועמדים נדרשים לעבור בהצלחה ראיון אישי מול ועדת קבלה.


מי שהישגיהם אינם גבוהים מספיק לצורך השתתפות בלימודים, יכולים להשתתף במכינה קדם אקדמית שמתקיימת במכללה.

 


תעודה


המסיימים את הלימודים בהצלחה זכאים לתואר ראשון B.Sc. בהנדסת מכונות בהתמחות מערכות אנרגיה, מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.


אפשרויות תעסוקה


עם העלייה במיכון של תעשיות, מהנדסי מכונות הופכים להיות בעלי מקצוע הכרחיים בשלל חברות וארגונים במשק; הם יכולים לעסוק בתחום במגוון מקומות עבודה: בתעשיות הרכב, התעופה או השינוע, תעשיית האנרגיה והחשמל, חברות ביטוח, ענף הבניין, מפעלי ייצור, ועוד.


השכר בתחום גבוה יחסית לממוצע במשק, וב – 3 השנים הראשונות לעיסוק בהנדסת מכונות יכול להגיע עד ל – 14 אלף שקלים בחודש. לאחר כ – 5 שנות ניסיון, הוא יכול לטפס עד ל – 19 אלף שקלים בחודש, ולאחר כ – 10 שנות ניסיון הוא עשוי להגיע עד ל – 27 אלף שקלים בחודש.
 

 

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון