תואר שני בהנדסה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בהנדסה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

תואר שני בהנדסה ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


צעדים מתקדמים בעולם ההנדסי


עולם ההנדסה לא חדל להתפתח ולצמוח. המהנדסים עומלים על העת על טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך שיכולות לתת מענה לבעיות בוערות בתעשייה באופן מתקדם וחכם. בתעשיות כגון תעשיית החשמל, תחום ההייטק וענפי הייצור יש ביקוש מתמיד למוחות מבריקים שיכולים לייעל את שיטות העבודה ולהציע חלופות מתקדמות כדי לדחוף את הארגון כולו קדימה. מי שמעוניינים לשכלל את הכלים שבידיהם יכולים לעשות זאת במסגרת תואר שני בהנדסה בשלל מסלולים.


SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מפעילה מספר מסלולים לתואר השני בהנדסה. אלה מותאמים במיוחד לצורכי התעשייה של היום ומאפשרים למהנדסים לרכוש כלים מתקדמים שיכולים לסייע לשדרג את הקריירה. הכלים הטכנולוגיים שנלמדים במהלך התואר השני יכולים גם לעזור לייעל את פעילות הארגונים בהם הסטודנטים פועלים ולקדם אותם לעבר הצלחה.


תואר שני בהנדסת תוכנה


התואר השני בהנדסת תוכנה במכללה מציע למהנדסים לרכוש ידע פרקטי לגבי אתגרי התוכנה של העתיד והוא בא לסייע להם להתקדם במערך התוכנה של ארגוני הייטק. לאורך המסלול מכירים סוגיות מחקריות מתקדמות ובוחנים שיטות לפתרון של בעיות הנדסיות מורכבות באמצעות כלים טכנולוגיים. בין הסוגיות שנידונות נכללות מערכות תקשורת ומידע, תהליכים לפיתוח תוכנה, מערכות הפעלה חדשות, ארכיטקטורות מחשבים ומתודולוגיות למחזור חיי התוכנה.


משך המסלול הוא כשנתיים והוא מעוצב במיוחד כדי להתאים לצורכיהם של אנשים עובדים. כך שיעורים מתקיימים באחד הערבים במהלך השבוע וביום שישי. מסלול זה מוצע בשני הקמפוסים של מוסד הלימוד, הממוקמים באשדוד ובבאר שבע.


תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול


מסלול התואר השני בהנדסת תעשייה וניהול מתאים למהנדסים המעוניינים לשכלל את המיומנויות המקצועיות ולרכוש כלים הנדסיים ומתמטיים מתקדמים כדי להתקדם לתפקידים בכירים. לאורך התכנית הם לומדים על שלל מתודולוגיות מתקדמות לייזום, לתכנון ולהטמעה של פתרונות טכנולוגיים ומערכות מורכבות בארגונים עסקיים ובחברות הייטק. המסלול שם דגש על הצורך שקיים בתעשייה לשיפור של תהליכי תכנון וקבלת החלטות אסטרטגיות ולוגיסטיות. כמו כן, הסטודנטים לומדים על כלים ושיטות לקידום בעולם העסקי, במחקר, באקדמיה ובתעשייה.


משך תכנית זו לתואר שני הוא כשנתיים והיא מתאימה לשילוב עם עבודה. היא כוללת שיעורי חובה ובחירה מגוונים, סמינרים מחלקתיים וכן פרויקט גמר יישומי שבו הסטודנטים מנתחים תהליכים נבחרים בתעשייה.

 

תואר שני בהנדסה חשמל ואלקטרוניקה


המכללה מפעילה תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות באנרגיה ומערכות הספק. מסלול זה מספק לתלמידיו ידע על תהליכי ייצור חשמל ושימוש באנרגיה ובמהלכו הם דנים בשמירה על נצילות גבוהה כפי שנחוץ בשוק המתפתח של ימינו. זוהי תכנית ללא כתיבת תזה. היא מתאימה לבוגרי לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ולבוגרי מדעי הטבע.


תואר שני בהנדסה ירוקה עם תזה

 

בתכנית זו נחשפים לחשיבות שקלול ההשפעות הסביבתיות, הכלכליות והטכנולוגיות על תכנון, תפעול, עיצוב וניהול של תהליכים ומערכות. הסטודנטים רוכשים כלים טכנולוגיים שיכולים להיטיב עם הסביבה הטבעית והאנושית.

 

בתכנית עם תזה מושם דגש על מחקר וניתוח מעמיק וכן על יצירת מומחיות בנושא מסוים ועל ביצוע אינטגרציה. הלימודים מספקים לסטודנטים כלים שמאפשרים להם להתמודד עם הרב תחומיות והמורכבות של ענף ההנדסה הירוקה.

 

המסלול מיועד לבוגרי תואר ראשון בהנדסה ולבוגרי מדעי הטבע. לסטודנטים מותאמת תכנית לימודים בהתאם לרקע מן התואר הראשון והם נדרשים לקורסי השלמה בהתאם. יש לציין כי הענקת התואר מותנית באישור מל"ג.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתואר השני בהנדסה משתנים בין המסלולים. ברובם יכולים להתקבל בוגרי לימודי הנדסה בממוצע ציונים גבוה, לרוב מעל 80. מועמדים שאינם בוגרי לימודי הנדסה שמגיעים ממקצועות מדעיים משיקים, כגו לימודי מדעי הטבע, לימודי מדעי המחשב ולימודי מדעים מדויקים יכולים להתקבל במקרים מסוימים בכפוף להחלטה של וועדת קבלה. הם נדרשים גם ללימודי השלמה בהתאם לרקע הקודם.


תעודה


הסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל חובותיהם במהלך התכנית מקבלים תואר שני M.Sc. בהנדסה מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון