השלמה מהנדסאי למהנדס SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
השלמה מהנדסאי למהנדס SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

השלמה מהנדסאי למהנדס ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - לימודי הנדסה להנדסאים


ממשיכים להתקדם בתעשייה


SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מאפשרת להנדסאים מדופלמים שמעוניינים לקדם ולשדרג את הכשרתם ללמוד בתכנית מיוחדת להשלמה מהנדסאי למהנדס ובה לרכוש את הידע הנדרש לקבלת תואר ראשון בתחומי הנדסה שונים. לימודי ההנדסה בתכנית זו מתקיימים תוך מתן פטורים מסוימים לסטודנטים והם עוסקים בשלל ענפי הנדסה מבוקשים.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית ההשלמה מהנדסאי למהנדס, הסטודנטים לומדים את הקורסים השונים שנלמדים במהלך לימודי ההנדסה, אשר נותרים לאחר קבלת פטורים שונים לפי החלטת מוסד הלימוד. לימודי הנדסה עוסקים בטכנולוגיות מתקדמות, בשיטות עבודה ובתיאוריות הנדסיות והם מעניקים לסטודנטים כישורים אנליטיים, מיומנויות יזמות וכלים ניהוליים ליישום בתעשייה.


אלה הן התכניות ללימודי הנדסה אשר מתקיימות במכללה:

 

  • לימודי הנדסת תעשייה וניהול: הסטודנטים ללימודי הנדסת תעשייה וניהול עוסקים במגוון רחב של תחומים בארגון ובניהול, בכלכלה, במערכות מידע ובשיטות הנדסיות ומדעיות לצורך פתרון בעיות בתעשייה.

 

  • לימודי הנדסה כימית: במהלך לימודי הנדסה כימית לומדים עקרונות מרכזיים בפיזיקה ובכימיה של תהליכים ולצדם רוכשים כלים הנדסיים מתקדמים.

 

  • לימודי הנדסת מכונות: לימודי הנדסת מכונות מקיפים תהליכים מגוונים בתכנון, בפיתוח, בתחזוקה ובייצור של מערכות מכניות ורובוטיות מתקדמות בתעשייה.

 

  • לימודי הנדסת תוכנה: לימודי הנדסת תוכנה מכשירים את הסטודנטים להתמודדות עם אתגרים בתעשיית התוכנה והמחשבים ובמהלכם מכירים את שלבי בפיתוח, ההטמעה והתחזוקה של מוצרי תוכנה.

 

  • לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה: הלימודים מעניקים ידע בתכנון ובפיתוח של רכיבים אלקטרוניים ובניהול של מערכות בקרה ותקשורת ומערכות יישומים ממוחשבים.

 

  • לימודי הנדסת בניין: לאורך לימודי הנדסת בניין לומדים שלל תהליכים ויישומים לצורכי תכנון, ניהול וביצוע של עבודות בנייה, במטרה לענות על צורך במהנדסי בניין בשוק.


מתכונת הלימוד


היקף לימודי ההנדסה בתכנית להשלמה מהנדסאי למהנדס משתנה על פי הרקע הלימודי הקודם של הסטודנטים, כאשר לרוב התכנית נפרשת על פני כשלוש שנים. הנדסאים מדופלמים זכאים לקבל פטורים שונים בגין לימודיהם הקודמים, לפי רשימות קורסים אשר נקבעות על ידי המחלקות השונות ללימודי הנדסה במכללה. היקפם של הפטורים משתנה בין המחלקות השונות אליהן נרשמים וכן הפטורים תלויים בהישגים במהלך לימודי ההנדסאים. בכל מקרה היקפם של הפטורים לא עולה על 30 נקודות זכות. את הפטורים יכולים לקבל הנדסאים מדופלמים, עד חמש שנים מתום סיום לימודי ההנדסאי.


לימודי הנדסה ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון כוללים מגוון רחב של קורסים עיוניים לצד לימודים מעשיים במסגרת סדנאות ומעבדות בתחומי ההנדסה. הסטודנטים גם מבצעים פרויקט גמר הנדסי בשנה האחרונה ללימודיהם, פרויקט זה נערך לרוב בשיתוף של ארגונים מן התעשייה ובליווי של סגל המרצים ובמהלכו הסטודנטים נדרשים למצוא פתרונות מקוריים ויצירתיים לבעיות בעולם ההנדסי.


על מוסד הלימוד


SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מפעילה שני קמפוסים - האחד בבאר שבע והשני באשדוד, מכללה זו נוסדה בשנת 1995 והיא מוכרת על ידי המל"ג. בשני הקמפוסים ניתן ללמוד במגוון רחב של מסלולים לתואר ראשון במקצועות ההנדסה וכן בתכניות לתואר שני בהנדסה. עבור מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה ומעוניינים לשפר את הסיכויים שלהם להתקבל ללימודים, מציעים במכללה זו גם מכינה קדם אקדמית.


במכללה פועלים לקידום של ערכי המצוינות האקדמית והמחקרית, קיימים בה מרכזי מחקר מתקדמים שונים שעוסקים בסוגיות אקטואליות בעולם ההנדסה. כמו כן, מוסד הלימוד עורך שיתופים פעולה הדוקים עם התעשייה הישראלית ועם הקהילה המדעית הבין לאומית, במטרה לסייע לסטודנטים בהשתלבותם בשוק העבודה.


כדי לסייע לסטודנטים לפתח יוזמות ורעיונות בתחום ההנדסה והטכנולוגיה מפעילה המכללה מרכזי יזמות ומאיצי סטארט אפ, בהם ניתן לפתח מיומנויות יזמות טכנולוגית. סטודנטים מצטיינים ובעלי הישגים גבוהים יכולים לזכות במלגות לימוד שמעניק מוסד הלימוד, כמו כן ניתנות מלגות על סמך נתונים סוציו אקונומיים ופעילות חברתית.


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית ההשלמה מהנדסאי למהנדס במכללה האקדמית סמי שמעון מתבצעת על פי הציון הממוצע בלימודי ההנדסאים, כאשר על המועמדים להציג ציון גבוה בבחינות החיצוניות ובפרויקט הגמר. כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי קבלה אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


לבוגרים שמשלימים את כל הדרישות במהלך לימודיהם מוענק עם סיום התכנית תואר ראשון בהנדסה B.Sc. לפי המסלול הנלמד, שניתן על ידי SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. הבוגרים יכולים גם להירשם בפנקס המהנדסים הישראלי. קבלת התואר מותנית בעמידה בכל חובות הלימודים, בהשלמת פרויקט הגמר ובעמידה בכל הדרישות שמציבה המכללה.

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון