קורס הנהלת חשבונות סוג 3 במכללה הטכנולוגית נוף הגליל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס חשבונאות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית נוף הגליל - הנהלת חשבונות סוג 3.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מנהלי חשבונות סוג 3 - המכללה הטכנולוגית נוף הגליל

 

בעידן הטכנולוגי של ימינו קמה הדרישה להבנה סיסטמתית של תהליכי מחשוב בכל התחומים. תהליכים אלו פרצו, חלחלו והתקבעו גם בתחום המאתגר של הנהלת החשבונות. כל ארגון באשר הוא, גדול או קטן, בדרך כלל מחזיק באמתחתו מנהל חשבונות כבר מהשלב הראשוני של התכנון וההקמה שלו. עבור בעלי עסקים וארגונים, ההתמודדות עם כמות המספרים והחישובים שבתהליך התכנון וההוצאה לפועל של המקום יכולה להיות מאתגרת. לשם כך נולד לו מקצוע מנהל החשבונות השואף לשים את המושכות בידי העובדים הראויים והיעילים ביותר לביצוע, ניהול וארגון החישובים השונים והמגוונים שעולים אל פני השטח או מסתתרים מאחורי רעיונות ותוכניות.

 

תפקיד מנהל החשבונות כולל בין היתר רישום והנפקת חשבוניות, תשלום לספקים, חישוב והכנת משכורות, גביית חובות, התאמות בנקים, רישומי מלאי ועוד מטלות נוספות הנגזרות מהכותר המחייב מנהל חשבונות. כל זאת בסביבה ממוחשבת המותאמת לצורכי מנהל החשבונות. הקורס מטעם המכללה הטכנולוגית נוף הגליל מקנה ללומדיו את הסיווג הגבוה ביותר בגבולות התחום של מקצוע הנהלת החשבונות. סיווג הנהלת חשבונות 1 + 2 הוא הראשון מבין הסיווגים והוא מותאם לבעלי תפקידים המגישים עזרה לבעל מקצוע בכיר יותר. הסוג השלישי, כבר טומן בחובו אפשרויות רבות יותר והוא מתאים לאלו המחזיקים בתעודה מסוג 2 וכעת חושקים בסיווג רחב יותר ובתפקיד של ניהול עסק קטן באופן עצמאי.

 


תכנית הלימודים


קורס הנהלת חשבונות סוג 3 מטעם המכללה הטכנולוגית נוף הגליל מקנה לסטודנטים הכשרה למקצוע הנהלת החשבונות. זהו קורס נרחב ביותר, וככזה, הסטודנטים נחשפים למכלול שלם של חומר לימודי הנועד לעזור להם להתמקצע בתחום. מסגרת תוכנית הלימודים מעניקה ידע לסטודנטים באשר להשקעות בניירות ערך לזמן הקצר או הארוך, חכירות, קניות בתשלומים, מכירות בתשלומים, שחזור חשבונות ובסיסי דיווח, יסודות בקרה חשבוניות, ניתוח דוחות כספיים, דוחות של תזרימי מזומנים שונים, חשבונאות מעשית וממוחשבת ועוד נושאי לימוד אטרקטיביים. עם תום הקורס, ניגשים הסטודנטים אל שני מבחנים, עיוני ומעשי, שבסיומם הם יכולים להשתלב בתחום כמנהלי חשבונות סוג 3.

 

מתכונת לימוד


הקורס נלמד במתכונת של לימודי ערב על בסיס שני מפגשים במהלך השבוע, היקפו של הקורס הוא 220 שעות אקדמיות.

 

נושאי הלימוד

 

  • התקינה החשבונאות
  • יסודות בקורת החשבונות 
  • קניות ומכירות בתשלומים
  • הטיפול החשבונאי במיסים 
  • בסיסי דיווח חשבונות ושחזורם 
  • חשבונאות מעשית – ממוחשבת
  • התחייבויות תלויות, עתודות, הפרשות והשקעות בניירות ערך   

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה הינם:

  • בעלי תעודת הסמכה לסוג 2 בניהול חשבונות מתקדם או תעודת מנהל חשבונות סוג 2 הישן.
  • ראיון מול ועדת קבלה.
  • שליטה בשפה העברית.

 

תעודה


למסיימים את מסלול הלימודים בהצלחה, יוענקו שתי תעודות: הראשונה היא תעודת גמר מנהל חשבונות סוג 3 ראשי, והשנייה היא תעודת מקצוע.

 

אפשרויות תעסוקה


הדרישה למנהלי חשבונות היא גדולה ביותר, שכן בתחום הכספים, מנהלי החשבונות הם מהמבוקשים ביותר. הסטודנטים בעלי תעודות ההסמכה מתברגים בשוק העבודה הרחב בתפקידים רבים, כגון: מנהל חשבונות פיננסי, מנהל חשבונות כללי, מנהל חשבונות ספקים בחברה בתחום הקמעונאות, פקיד התחשבנות בחברות שונות, מנהל חשבונות לחברה תעשייתית, מנהל חשבונות בחברת השמה ועוד.

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית נוף הגליל נוסדה בשנת 1987 והיא ממוקמת בצפון הארץ. מכללה זו מכשירה את תלמידיה לתפקידים מבוקשים בתעשיות ההיי טק והטכנולוגיה בישראל. כיום ישנם למעלה מ - 1500 סטודנטים הלומדים במכללה ונהנים מההיצע הטכנולוגי שלה. בכך, המכללה מממשת את חזונה השואף לכהן בחזית הטכנולוגיה בארץ. בנוסף, המכללה מתווכת בין הסטודנטים לבין גופים שונים אשר מעניקים מלגות עבור התלמידים השואפים לרכוש השכלה מקצועית במכללה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית נוף הגליל - הנדסאים והכשרה מקצועית

כלים שיעזרו לך לבחור