קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 באורט הרמלין נתניה

שירות אישי - צור קשר
קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 באורט הרמלין נתניה

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 במכללת אורט הרמלין נתניה

 

במסגרת תפקידם, מנהלי חשבונות אמונים על רישום והפקה של חשבוניות, על הכנה של משכורות עבור העובדים, על תשלומים לספקים, על העברת רישומים לביקורת של רואי חשבון ותהליכים נוספים החיוניים לפעילות הפיננסית של חברות. כדי לעבוד כיום כמנהלי חשבונות יש צורך בקבלת הסמכה מתאימה מטעם משרד הכלכלה (משרד העבודה והרווחה). הסמכות אלה ניתנות בכמה דרגות, שהראשונה בהן היא דרגת הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, הידועה גם כהנהלת חשבונות בסיסי ומתקדם. כל אחת מן ההסמכות הללו מגדירה את תחומי האחריות של מנהלי החשבונות ואת סמכותם במסגרת הארגון בו הם פועלים.


תושבי נתניה המעוניינים להשתלב בתפקיד מבוקש בתחום החשבונאי יכולים ללמוד בקורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 המתקיים במכללת אורט הרמלין. בתכנית זו מקבלים את ידע הבסיס למקצועות החשבונאות השונים ורוכשים את הכלים הנדרשים למנהלי חשבונות בעבודתם. בתכנית מקבלים הכנה לקראת מבחני משרד הכלכלה, הנחוצים לקבלת תעודת המקצוע ותעודת הגמר בתחום הנהלת החשבונות. העוברים אותם יכולים להשתלב כמנהלי חשבונות במגוון חברות וארגונים.

 

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה לומדים בהרחבה על שלל הפעולות החשבונאיות והכספיות המהוות חלק מתפקידם של מנהלי חשבונות בדרגת "בסיסי ומתקדם". הם מתוודעים לעקרונות בסיס בתחום החשבונאות הפיננסית והחישובים המסחריים ולומדים גם על תורת המסחר והמשק. כמו כן, הם מתוודעים לתהליכי חשבונאות ממוחשבת.


תכנית זו מותאמת להנחיות משרד הכלכלה להכשרתם של מנהלי חשבונות בדרגה זו, והנושאים הנלמדים בה תואמים את הדרישות ואת התכנים בבחינות ההסמכה. המשתתפים בקורס גם מתכוננים לקראת מבחני ההסמכה בתחום, שנערכים על ידי המשרד, אשר חובה לעבור כדי לקבל את תעודות ההסמכה למקצוע.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 320 שעות לימוד אקדמיות, בהתאם לדרישות משרד הכלכלה להכשרת מנהלי חשבונות. בקורס נכללים שיעורים עיוניים ומעשיים כאחד, במטרה להכין את המשתתפים לקראת אתגרי המקצוע.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס הנהלת חשבונות 1 + 2 לומדים מגוון של נושאים, בהתאם לתכנית הנקבעת על ידי משרד הכלכלה. בין הנושאים הנלמדים נכללים:

 

 

  • חישובים מסחריים
  • תורת המשק והמסחר
  • חשבונאות פיננסית בסיסית
  • חשבונאות ממוחשבת מעשית
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בתחום החשבונאות, מתקיימים במכללת אורט הרמלין קורסים נוספים, בהם קורס הנהלת חשבונות סוג 3 שבו יכולים המשתתפים לשדרג את דרגת הסמכתם בתחום הנהלת החשבונות לדרגת "ראשי"; וקורס חשבי שכר בכירים שבו ניתן לרכוש ידע נרחב בהפקה וביקורת על תלושי שכר בארגונים.


ניתן ללמוד גם בתכניות נוספות במכללה, לתעודה או ללימודי הנדסאי. בין המסלולים לתעודה ניתן למצוא קורסים בתחומים כגון ניהול, טכנולוגיה, חשמל, עיצוב ובניין. לימודי ההנדסאים במכללה זו מתקיימים במגוון של מגמות ומותאמים לדרישות מה"ט. במרבית המקרים, הסטודנטים יכולים לבחור בין לימודי ערב ללימודי יום וכך להתאים את הלימוד ללוח הזמנים ולצורכים האישיים, כגון לשילוב עם עבודה. מוסד הלימוד מפעיל קשרים עם מגוון של ארגונים, מפעלים וחברות באזור נתניה, כדי לסייע לבוגרים בפיתוח הקריירה אחרי לימודיהם במסלולים השונים.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל אל קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 צריכים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. כמו כן, עליהם לעבור ראיון אישי שבו נבדקת התאמתם לתכנית הלימוד.

 

תעודה


בתום התכנית מועמדים שעומדים בכל חובותיהם מקבלים שלוש תעודות, הם זכאים לתעודת גמר מנהלי חשבונות סוג 1 + 2 המוענקת על ידי משרד הכלכלה; לתעודת מקצוע מנהלי חשבונות סוג 1 + 2 הניתנת מטעם משרד הכלכלה ולתעודה המוענקת על ידי מכללת אורט הרמלין נתניה. כדי לקבל את הדיפלומות, על המשתתפים לעמוד בכל המטלות לאורך הקורס וכן לעבור בהצלחה מבחני הסמכה חיצוניים שעורך משרד הכלכלה.

עוד מסלולי לימוד - אורט הרמלין