קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 באורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 באורט כפר סבא

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 - אורט כפר סבא


במכללת אורט כפר סבא ניתן לקחת חלק בקורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, כחלק מלימודי התעודה הנערכים במוסד זה. קורס זה יכול להתאים במיוחד למי שמעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים בקריירה בתחום הנהלת החשבונות, גם מי שאין ברשותם ניסיון קודם בענף.


בקורס זה יכולים התלמידים להתכונן לבחינות הנדרשות להסמכת הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, אשר ידועה גם בשם מנהל חשבונות בסיסי ומתקדם. התכנית מתקיימת בפיקוח של משרד הכלכלה, שהוא הגוף האחראי על בחינות הגמר במקצוע.


בסיום הקורס ולאחר עמידה בכל המבחנים והחובות הלימודיים וקבלת תעודות המקצוע והגמר, יכולים הבוגרים להשתלב כמנהלי חשבונות בשלל סוגי חברות, במשרדי מנהלי ורואי חשבון ובשוק העסקי, שם ארגונים רבים נדרשים לייעוץ ושירותי הנהלת חשבונות באופן שוטף.

 

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מקבלים כלים לניהול חשבונות עבור עסקים יצרניים ותעשייתיים וכן עסקים אשר מאוגדות כשותפויות וחברות. הם עוסקים במספר תחומים מרכזיים החשובים במהלך עבודתם של מנהלי חשבונות מסוג בסיסי ומתקדם.


תחילה נלמדים היבטים בחשבונאות פיננסית לרבות ניהול הספרים, הכנת מאזנים וקריאה של דוחות כספיים. בהמשך הם בוחנים סוגיות בתורת המשק והמסחר ולומדים על מושגי בסיס בתחומים ככלכלה, ביטוח ובנקאות. כמו כן הם לומדים על אופן הביצוע של חישובים מסחריים, על דוחות כספיים בהתמחויות שונות בתאם לסוגי העסקים ועל תהליכי הנהלת החשבונות המאפיינים רשויות מקומיות ועסקים תעשייתיים. נוסף על כך, המשתתפים מתוודעים לתוכנות ממוחשבות שבהן משתמשים מנהלי החשבונות לניהול תהליכים מקצועיים ומתרגלים היבטים בהנהלת חשבונות ממוחשבת.


מתכונת הלימוד


בקורס זה נכללות כ - 320 שעות הוראה. מתקיימים שני מפגשים במהלך השבוע שהיקפו של כל אחד מהם כ - 4 שעות אקדמיות. בתכנית משלבים לימוד עיוני של עקרונות הנהלת החשבונות עם תרגולים מעשיים של חשבונאות ממוחשבת.


חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון בקורס זה, בהתאם לחוק החיילים המשוחררים.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 מתוודעים לשלל נושאי יסוד בעולם הנהלת החשבונות. בין הנושאים הנלמדים אפשר למנות את התחומים הבאים:

 

 

 • ניכויים ומשכורות
 • פיקדונות לזמן קצר
 • רכוש מופשט וקבוע
 • רישום פקודות היומן
 • משגור עסקאות מט"ח
 • טיפול בהפרשי שערים
 • כרטיסי אשראי ושטרות
 • שיטות מכירת רכוש קבוע
 • תוכנות למנהלי חשבונות
 • ביצוע חישובי רווח והפסד
 • מושגים בבנקאות ובביטוח
 • מערכת המיסוי הישראלית
 • חשבונות עור מפעלים תעשייתיים
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללת אורט כפר סבא ניתן למצוא מגוון של קורסים נוספים לתעודה בתחום החשבונאות, כגון קורס הנהלת חשבונות סוג 3 שבו יכולים מנהלי חשבונות להמשיך ולהעמיק את הכשרתם, וכן קורס חשבי שכר בכירים המתמקד בתחום השכר ועריכת תלושי השכר בארגונים.


כמו כן, במכללה מתקיימות הכשרות מקצועיות בענפים כגון מזכירות, ניהול מלאי ורכש, עיצוב וחשמל. קורסים אלה מתמקדים בכלים פרקטיים הנדרשים לאנשי המקצוע במסגרת עבודתם ורבים מהם משלבים תכנים מעשיים כגון פרויקטים וסיורים כדי לחשוף את המשתתפים למיומנויות חשובות וליישומן בשטח.


במוסד הלימוד מתקיימים גם לימודי הנדסאים בשלל מגמות לימוד וכן תכניות עתודה טכנולוגית המאפשרות לימודים טכנולוגיים לפני הגיוס לצה"ל ביחידות טכנולוגיות מגוונות.

 

תנאי קבלה


מועמדים שברצונם להתקבל לקורס הנהלת חשבונות נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. אין צורך בהכרח בניסיון קודם בתחום הנהלת החשבונות.


תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת סיווג מקצועי וכן תעודת גמר שניתנת על ידי משרד הכלכלה. כדי לקבל את התעודות הללו עליהם לעמוד בכל חובות הלימוד במהלך הקורס וכן לעבור שתי בחינות המתקיימות בסיום התכנית. אחת מהן היא בחינה עיונית בהנהלת חשבונות סוג 1 + 2 והשנייה בחינה מעשית בחשבונאות מעשית ממוחשבת.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא