קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 באורט רחובות

שירות אישי - צור קשר
קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 באורט רחובות

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 - אורט רחובות


המעוניינים לפתח קריירה בענף חשבונאי מבוקש יכולים ללמוד בקורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 המתקיים במכללת אורט רחובות. קורס זה מכין את המשתתפים בו לקראת הבחינות הממשלתיות הנחוצות לקבלת הסמכת מנהלי חשבונות סוג 1 + 2, הידועה גם בשמה הנהלת חשבונות בסיסי + מתקדם. זוהי דרגת ההסמכה הראשונה בסולם הדרגות המקצועי בתחום הנהלת החשבונות, לאחריה נמצאת דרגת הנהלת חשבונות סוג 3. מנהלי חשבונות המחזיקים בתעודות סוג 1 + 2 יכולים לבצע מגוון של תהליכים בסיסיים שהם חשובים לתפקוד הפיננסי של ארגונים פרקטיים וציבוריים.

 

תכנית הלימודים


במסגרת קורס זה המשתתפים לומדים על תהליכי הביצוע של פעולות מרכזיות ובסיסיות בתחום הנהלת החשבונות תוך היכרות גם עם היבטים בהנהלת חשבונות בעידן הממוחשב. בקורס מפתחים מיומנויות מקצועיות חשובות ולומדים כיצד למצוא פתרונות לבעיות חשבונאיות שונות שבהן עשויים להיתקל אנשי המקצוע. בין היתר נלמדים עקרונות ביצוע החישובים המסחריים תוך היכרות עם מרכיבים חיוניים בפעילות המסחר במשק ועם ענף החשבונאות הפיננסית על מרכיביו השונים.


בתכנית מקבלים גם הכנה ממוקדת לקראת מבחני משרד הכלכלה להסמכה כמנהלי חשבונות סוג 1 + 2. המשתתפים סוקרים את מבנה המבחנים התיאורטיים והמעשיים ומכירים שאלות בסגנון הבחינות משנים קודמות.

 

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 10 חודשים והוא כולל 320 שעות הוראה. מתקיימים שני שיעורים במהלך השבוע בשעות הערב, אורכו של כל אחד מהם כ - 4 שעות אקדמיות. המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם עורכים פרויקט גמר יישומי בהנהלת חשבונות.
קורס זה מוכר ללימודים על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים העומדים בכל התנאים.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים העיקריים אותם לומדים הסטודנטים במהלך קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 נכללים:

 

 

  • חשבונאות מעשית
  • חשבונאות פיננסית
  • תורת המסחר והמשק
  • ביצוע חישובים מסחריים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


באורט רחובות נערכות תכניות נוספות ללימודי תעודה שבהן יכולים ללמוד המעוניינים לקדם ולפתח עצמם מבחינה מקצועית, בהם גם קורסים בתחום החשבונאי שמכינים לבחינות משרד הכלכלה להסמכת אנשי המקצוע. בתחום החשבונאות, מתקיים קורס הנהלת חשבונות סוג 3 שבו יכולים בעלי הסמכה ברמת 1 + 2 להמשיך להרחיב את הידע בהנהלת חשבונות ולעלות בדרגה המקצועית. כמו כן, מתקיים קורס חשבי שכר בכירים המתמקד בהכנה וביקורת על תלושי משכורות בארגונים וחברות.


תחומים נוספים שניתן ללמוד לתעודה במוסד זה כוללים חשמל, הכרות טכנאים, בניין, עיצוב, ניהול ומזכירות. רבים מן הקורסים כוללים הכנה לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים שנחוצים לצורך קבלת תעודות מטעם משרדי ממשלה.


אורט רחובות היא גם מכללה ללימודי הנדסאי. במוסד הלימוד פועלות שלל מגמות הנדסאים שבהן הסטודנטים יכולים לקבל סל נרחב של כלים להשתלבות בקריירה טכנולוגית בענפים כגון מכונות, חשמל, תעשייה וניהול, עיצוב פנים ועוד.


תנאי קבלה


לקורס הנהלת חשבונות בסיסי ומתקדם יכולים להתקבל מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפי דרישות משרד הכלכלה. לחלופין ניתן להתקבל לתכנית על סמך תעודת סיום 11 שנות לימוד ומעבר מוצלח של מבחן כניסה במתמטיקה ברמה המקבילה ל - 11 שנות לימוד. מי שברשותם בגרות במתמטיקה ברמה של יחידת לימוד אחד פטורים ממבחן הכניסה. כל המועמדים עוברים גם ראיון קבלה שבו נבדקת התאמתם לקורס.

 

תעודה


בתום התכנית נדרשים הבוגרים לגשת לשני מבחנים מסכמים, האחד עיוני והשני מעשי, בהם בוחנים את הידע והשליטה של הסטודנטים בעקרונות הנהלת החשבונות הנלמדים. מי שעוברים בהצלחה את המבחנים מקבלים תעודת גמר מנהלי חשבונות סוג 1 + 2 בסיסי ומתקדם ותעודת מקצוע מנהלי חשבונות סוג 1 + 2 קיים, המונפקות על ידי משרד הכלכלה. בוגרים שעומדים בכל החובות הפדגוגיים במהלך התכנית מקבלים גם דיפלומה מטעם אורט.

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות