לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במכללה הטכנולוגית נוף הגליל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית נוף הגליל - הנדסאי אדריכלות.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - המכללה הטכנולוגית נוף הגליל

 

חלק בלתי נפרד מכל צוות אדריכלי שייך להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. הם ממלאים תפקידים משמעותיים בתכנון, בעיצוב ובפיקוח שמתבצע בשטח. הם מלווים את הפרויקטים משלב התכנון ועד לגמר העבודות. באפשרותם להשתלב בעבודות מגוונות, במוסדות עירוניים וממשלתיים, במוסדות ציבור, בוועדות לבניין ערים ובמשרדי תכנון וכן הם יכולים לפעול כעצמאיים בשוק שיש בו ביקוש רב להנדסאים איכותיים ומיומנים.


במסגרת תפקידם, הנדסאים נדרשים להביא בחשבון מגוון רחב של שיקולים יצירתיים, תרבותיים, אמנותיים וחברתיים וכן לשלוט במגוון של טכנולוגיות מתקדמות, כדי להביא את הפרויקט לרמת ביצוע מושלמת. בעידן של תנופת בנייה שמאפיינת את המשק, עולות טכנולוגיות בנייה חדשניות ופורצות דרך לצד שיטות מתקדמות לניהול הבנייה, במטרה לייעל את הפרויקטים ולהביא תוצרים ייחודיים אל השוק.


המעוניינים להשתלב בעולמות הדינמיים והיצירתיים של העיצוב ותכנון והמבנים יכולים לקחת חלק בלימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים של המכללה הטכנולוגית נוף הגליל. לימודים אלה מעניקים לסטודנטים כלים טכנולוגיים ויצירתיים שמאפשרים להם לתכנן מבנים ממגוון סוגים, פרטיים, ציבוריים ומבחריים. הבוגרים יכולים למלא תפקידים מרכזיים בתחומי התכנון, הניהול, הייצור והפיקוח על הביצוע בענפי האדריכלות ועיצוב הפנים. תכנית זו מאושרת על ידי מה"ט.


תכנית הלימודים


סטודנטים במסלול לימודי ההנדסאים מתחילים ומתוודעים למושגים בתחומי האדריכלות והעיצוב, הם מכירים סוגים שונים של חומרי בניין ובוחנים את המערכות השונות אשר מרכיבות מבנים. לאחר מכן, הם לומדים בהרחבה על עקרונות בתכנון אדריכלי, על חקיקה בתחום הבנייה, ועל שיטות מקצועיות לארגון ולעיצוב חללים. נוסף על כך, הם דנים באופן התכנון והביצוע של מערכות חשמל, אינסטלציה, תקשורת, תאורה, ריהוט ותכנון אקלים שרלבנטיים למבנים מסוגים שונים.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים שנתיים וחצי. הם מתקיימים במסלול בוקר בלבד.


נושאי הלימוד


במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים על מגוון רחב של תחומים כגון:

 

 • עיצוב מוצר וריהוט
 • אינסטלציה סניטרית
 • תחיקת בנייה ובטיחות
 • ארגון חלל ועיצוב פנים
 • חשמל, תקשורת ותאורה
 • עקרונות התכנון האדריכלי
 • תולדות האמנות והאדריכלות    
 • חומרי בניין
 • תכנון אקלימי
 • הנדסת אנוש
 • לימודי מבנים
 • אנגלית טכנית
 • יסודות השרטוט    
 • ועוד


תנאי קבלה


בהתאם לתנאי הקבלה שמציב מה"ט, ללימודי הנדסאים יכולים להתקבל מי שברשותם בגרות מלאה, או בגרות חלקית ובה ציון חיובי בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות, בבגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד ובבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד לפחות. גם מועמדים בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים או מכינה 30+ שעומדים בבחינות הגמר בהצלחה יכולים להתקבל ללימודי ההנדסאי. עבור מועמדים שגילם מעל 35 שנים, יש צורך להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד לפחות.


תעודה


סטודנטים המשלימים את כל החובות במהלך התכנית, לרבות מעבר מבחני הגמר וסיום פרויקט הגמר, מקבלים דיפלומת הנדסאי אדריכלות מטעם מה"ט והמכללה הטכנולוגית נוף הגליל. דיפלומה זו מאפרת לתכנן ולחתום על מבנים עד ארבע קומות, על פי חוק התכנון והבנייה. נוסף על כך, הם מקבלים תעודת מעצב פנים המאפשרת להם לעצב חללי מגורים, חללים מסחריים וחללים במבני ציבור.

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית נוף הגליל, אשר נוסדה לפני למעלה מ - 30 שנה, שואפת לקדם את התעשייה בארץ בדגש על אזור הצפון, וכך מפעילה מבחר תכניות ללימודי הנדסאים. במסלולים אלה יכולים הסטודנטים לפתח את הכישורים הטכנולוגיים והניהוליים שלהם ולקבל כלים דרכם הם יכולים להשתלב בתעשייה בתפקידים נדרשים ומבוקשים במיוחד. בין מסלולי הלימוד שמתקיימים במכללה נכללים לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקהלימודי הנדסאי בניין ולימודי הנדסאי תוכנה. במכללה פועלת גם מכינה טכנולוגית שמאפשרת למי שאינם עומדים ברף הדרישות לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים. תכניות הלימודים מותאמות לדרישות התעשייה והן מכינות את הסטודנטים לקראת אתגרים טכנולוגיים עכשוויים ועתידיים עמם מתמודדים הנדסאים בתחומים השונים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית נוף הגליל - הנדסאים והכשרה מקצועית

כלים שיעזרו לך לבחור