מכינה למדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר
מכינה למדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי

מכינה ייעודית למדעי המחשב - המכללה האקדמית תל חי


מתקבלים למדעי המחשב


עבודה בתעשיית ההייטק היא חלומם של רבים, כאשר אחת הדרכים להשתלבות בתעשייה זו היא דרך לימודי מדעי המחשב. הלימודים חושפים את הסטודנטים למגוון טכניקות ושיטות לפיתוח תוכנה ולהתמודדות עם בעיות ואתגרים עכשוויים ומתקדמים בעולם הרשת והמחשוב. לימודים אלה כוללים פן כמותי משמעותי, ובמהלכם הסטודנטים צריכים להפגין שליטה חזקה במתמטיקה וביכולות חישוביות.


משום כך, תנאי הקבלה למדעי המחשב כוללים ברוב המקרים דרישה לציון גבוה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. מי שאינם עומדים בתנאי קבלה אלה, יכולים לשפר את הסיכויים שלהם לקבלה ללימודים דרך השתתפות במכינה ייעודית, שמתאימה למי שמעוניינים להתקבל ללימודי מדעי המחשב.


מועמדים ללימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי, אשר מעוניינים לרענן ולחזק את הידע המתמטי שברשותם לקראת הקבלה ללימודים, יכולים לקחת חלק במכינה ייעודית למדעי המחשב שעורכת המכללה. במהלך מכינה זו הסטודנטים יכולים לרענן את הידע הכמותי שלהם וכך לצבור כלים וכישורים שיכולים לסייע להם בהמשך דרכם כסטודנטים למדעי המחשב.


תכנית הלימודים


תכנית זו מאפשרת לסטודנטים לרכוש ידע מתמטי בסיסי ולהשלים את הפערים בידע הכמותי, וכך לפתח מיומנויות והרגלים שחשובים לסטודנטים ללימודי מדעי המחשב. במהלך תכנית המכינה למדעי המחשב, נלמדים קורסים במתמטיקה מורחבת ומבוא לחדו"א. הסטודנטים בונים מיומנויות חשיבה כמותית ולומדים להתמודד עם אתגרים וקשיים בתחום המתמטי אשר עולים במהלך הלימודים במדעי המחשב.


מתכונת הלימוד


היקפה של המכינה למדעי המחשב הוא סמסטר אחד. היא נפתחת מדי שנה במועד החורף, בחודש אוקטובר. הסטודנטים במכינה יכולים להיעזר בתרגולים, תגבורים וסדנאות במקרה הצורך, אותם מעבירים מרצי המכינה במטרה לסייע להם להתמודד עם קשיים. סטודנטים לקויי למידה יכולים לקבל ייעוץ וסיוע ייעודיים להם ולצורכיהם.


על לימודי מדעי המחשב


לימודי מדעי המחשב על המכללה האקדמית תל חי מעניקים לסטודנטים מגוון כלים תיאורטיים ופרקטיים להשתלבות בתפקידים מרכזיים ומבוקשים בעולם ההייטק. הסטודנטים לומדים על ענפים עדכניים שנמצאים בחזית המחקר והפיתוח. בין היתר, הם לומדים על תקשורת מחשבים, פיתוח תוכנה, בינה מלאכותית, פיתוח אפליקציות סלולר ו - WEB, עיבוד אותות ולמידה חישובית.


במהלך השנים המתקדמות בתואר, הסטודנטים מתמחים בשני תחומים: האחד הוא פיתוח תוכנה, בו הם לומדים על מספר שפות תכנות מתקדמות ובוחנים היבטים במערכות הפעלה, במערכות מידע, באבטחת מידע ובתכנות בסביבת האינטרנט. ההתמחות השנייה היא בלמידה חישובית ועיבוד אותו, אשר מאפשרת להם להעמיק בעיבוד דחיסה של מוזיקה וקול, בכריית מידע וכן בלמידה חישובית.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית תל חי, שממוקמת סמוך לקריית שמונה, מתקיימות מבחר תכניות לימודים אקדמיות בתחומי המדעים ומדעי החברה והרוח. במסגרת מטרתה להנגיש את ההשכלה הגבוהה למגוון רחב של אוכלוסיות, מפעילה המכללה את המכינה הקדם אקדמית, שפועלת מאז שנת 1976. מכינה זו מספקת הכנה ממוקדת לקראת לימודים אקדמיים במכללה האקדמית תל חי והיא מציעה לסטודנטים הזדמנות לרכוש מיומנויות אקדמיות חשובות ולהשלים פערים בתנאי הקבלה. המכינות השונות מותאמות במיוחד למסלולי הלימוד השונים שנלמדים במכללה, והן מאפשרות לסטודנטים שמסיימים אותן בהצלחה להתקבל ללימודים (לאחר עמידה בכל החובות הנוספים שמגדירים החוגים). בין התכניות השונות למכינה אשר פועלות במכללה האקדמית תל חי אפשר למצוא את המכינה הייעודית למדעי החברה והרוח, מכינה לכלכלה וניהול, מכינה למדעים, מכינה לגילאי 30+, מכינת חיזוק במתמטיקה, מכינה לעברית ומכינה שמיועדת למועמדים עם לקות למידה.


תנאי קבלה


המכינה מיועדת למועמדים ללימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי, אשר נדרשים לשפר את נתוני הקבלה שלהם במתמטיקה, או למעוניינים לרענן ולהשלים את הידע המתמטי שלהם לקראת הקבלה ללימודי מדעי המחשב.


במסגרת תנאי הקבלה למכינה, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן, הם צריכים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד בציון של 90 ומעלה.


תעודה


סטודנטים אשר עומדים בכל חובות המכינה בהצלחה זכאים לקבל תעודת סיום מכינה אשר מוענקת על ידי המכללה האקדמית תל חי. מי שמשלימים את המכינה בממוצע ציונים של לפחות 80 יכולים להתקבל ללימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל חי. יש צורך לעמוד גם בכל התנאים הנוספים שמגדיר החוץ לצורך קבלה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי