מכינה למדעים במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר
מכינה למדעים במכללה האקדמית תל חי

מכינה מרוכזת למדעים במכללה האקדמית תל חי


המדעים נוגעים להיבטים רבים ושונים בחיים שלנו, מהזרם שמפעיל את מוצרי החשמל, דרך מוצרי המזון שאנו אוכלים מדי יום ועד לתרופות ולמכשור מצילי חיים. מדענים שואפים לפתח את הדפוסים שמרכיבים את עולמנו וממסקנות אלה על פעילות היקום לפתח פתרונות מתקדמים כדי להקל את חיינו.


ממדעי המחשב ועד למדעי התזונה, בבסיסם של כלל ענפי המדעים נמצאים מדעי יסוד שונים כגון מתמטיקה, כימיה, ביולוגיה ופיזיקה. מדענים עושים שימוש בכלים אלה כדי לחקור תהליכים, לבצע ניסויים ולנסח מחקרים פורצי דרך. גם במסגרת לימודי מדעים, סטודנטים נדרשים לשלוט במיומנויות מדעיות אלה כדי לדעת לנווט נכונה בעולם המחקר והפיתוח.


במכללה האקדמית תל חי אפשר ללמוד במכינה למדעים, זהו מסלול מכינה מרוכז שמיועד למועמדים ללימודים בחוגים השונים בפקולטה למדעים. המכינה מתאימה למועמדים שהם בעלי בגרות מלאה, אך אינם מחזיקים בידע מדעי מספק כדי להתקבל לחוגי המדעים השונים שנלמדים במכללה. היא מקנה לתלמידיה ידע בסיסי במדעים שונים ומאפשרת להם להשלים את הפער לקראת קבלה ללימודים. המכינה גם מאפשרת לפתח כישורי חשיבה אנליטית ומדעית, שחשובים לסטודנטים למקצועות המדעים ויכולים לסייע להם בהמשך דרכם כסטודנטים במכללה. חשוב לציין כי מכינה זו מיועדת למעוניינים להתקבל ללימודים במכללה האקדמית תל חי בלבד והיא אינה מכינה למעבר ללימודי מדעים במוסדות לימוד אחרים.

 


תכנית הלימודים


מכינה זו מאפשרת לסטודנטים להשלים ידע וכלים מדעיים בסיסיים שיכולים לסייע להם להתקבל ללימודים בפקולטה למדעים של המכללה האקדמית תל חי. הפקולטה מציעה לימודים במגוון של חוגים, כגון לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי מדעי המחשב, לימודי מדעי המזון, לימודי מדעי התזונה, לימודי מדעי החי ולימודי מדעי הסביבה.


המועמדים לכלל החוגים בפקולטה לומדים במהלך המכינה סוגיות במתמטיקה מורחבת וכן לומדים מבואות בענפי מדעים שונים, כגון ביולוגיה, כימיה ופיזיקה. מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודים בחוג למדעי המחשב לומדים מתמטיקה מורחבת וכן רוכשים מיומנויות בסיסי בשפות תכנות במסגרת קורס מבוא לתכנות.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית מכינה אינטנסיבית, אשר מרוכזת בשלושה חודשים וחצי. המכינה נפתחת במועד קיץ, בחודש יוני או יולי. סטודנטים שלומדים במכינה זכאים לקחת חלק בתגבורים ובסדנאות וללמוד במרכזי למידה שמטרתם לסייע בהתמודדות עם קשיים ושאלות. סטודנטים שמתמודדים עם לקות למידה יכולים לקבל סיוע ייעודי לתחום זה במסגרת המכללה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית תל חי, אשר ממוקמת באצבע הגליל סמוך לקריית שמונה, מפעילה מגוון של מכינות קדם אקדמיות שמטרתן להגדיל את הנגישות של אוכלוסיות רבות ומגוונות לעולם האקדמיה. מגוון המכינות מאפשר לסטודנטים להתאים את התכנית לנתוני הקבלה שלהם ולבחור במסלול שיכין אותם בדרך המיטבית לקראת הלימודים האקדמיים במכללה. בין המסלולים שמתקיימים אפשר למצוא מכינה ייעודית למדעי החברה, מכינה ללימודי כלכלה וניהול, מכינה ללימודי מדעי המחשב, מכינה לעברית, מכינה לחיזוק במתמטיקה, מכינה לגיל 30+ ומכינות קיץ שמתאימות למועמדים עם ליקויי למידה.


מוסד הלימוד מפעיל מגוון של חוגים לתואר ראשון ולתואר שני, אלה פועלים במסגרת שתי פקולטות, הפקולטה למדעים והפקולטה למדעי החברה והרוח. היום לומדים במכללה למעלה מ - 3850 סטודנטים במגוון המסלולים שמתקיימים בה. הסטודנטים במכללה יכולים להיעזר בשלל מלגות לימודים שמוצעות להם על סמך נתוני קבלה גבוהים, הצטיינות בלימודים או פעילות בפרויקטים חברתיים ומיזמים שונים.


תנאי קבלה


למכינה למדעים יכולים להתקבל מועמדים שברשותם בגרות מלאה, בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן, עליהם להציג בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות בציון של לפחות 85, או ברמת 4 או 5 יחידות לימוד בציון של לפחות 60.


מועמדים שמעוניינים להתקבל למכינה ללימודי מדעי המחשב נדרשים להציג ציון של 90 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד. מועמדים שברצונם להתקבל למכינה למדעי התזונה צריכים לביות בעלי ציון של לפחות 500 בפסיכומטרי או בבחינת מימ"ד.


תעודה והמשך לימודים


למשתתפים שמשלימים בהצלחה את הלימודים במכינה ניתנת תעודת סיום מכינה מטעם המכללה האקדמית תל חי. בוגרים שמסיימים את המכינה בממוצע ציונים של 80 ומעלה יכולים להתקבל לחוגים בפקולטה למדעים של המכללה האקדמית תל חי. בוגרים של המכינה במסלול מדעי התזונה שמעוניינים להתקבל ללימודים בחוג למדעי התזונה במכללה נדרשים להציג ממוצע ציונים של לפחות 85. בוגרי המכינה צריכים לעמוד בתנאים נוספים שמציבים החוגים השונים כדי להתקבל ללימודים.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי