מכינה לכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל חי

שירות אישי - צור קשר
מכינה לכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל חי

מכינה ללימודי כלכלה וניהול - המכללה האקדמית תל חי


בדרך לכלכלה וניהול


לימודי כלכלה וניהול הם מסלול מבוקש בקרב מי שמייעדים עצמם לתפקידים פיננסיים ובכירים במשק, בין היתר בבנקים, בארגונים עסקיים, במוסדות ציבור ובארגונים ללא כוונות רווח. לימודי כלכלה וניהול מצריכים הבנה של תיאוריות כלכליות, של תהליכים במשק, של שיטות מחקר וחישוב סטטיסטיות וכן של היבטים שונים במתמטיקה. מי שאינם מחזיקים בידע מספק במתמטיקה או בכלכלה יכולים לפנות למכינה ייעודית לכלכלה, אשר מציעה לסטודנטים להשלים את הפערים ולהכיר את אבני היסוד של הפן הכמותי בתחום הכלכלי והניהולי.


המכללה האקדמית תל חי מציעה מכינה לכלכלה וניהול, זוהי מכינה ייעודית שמתאימה למי שמעוניינים ללמוד בחוג לכלכלה וניהול במכללה, אך אינם עומדים בתנאי הקבלה הנדרשים לשם כך. מטרתה המרכזית של המכינה הזו הוא לחזק את הידע של הסטודנטים בכלכלה ובמתמטיקה, כבסיס להמשך דרכם האקדמית כסטודנטים לכלכלה וניהול. המכינה מספקת מעטפת סיוע ותמיכה לימודית וכך עוזרת לתלמידיה לרכוש כישורים אקדמיים וידע חשוב.


תכנית הלימודים


במהלך המכינה לכלכלה וניהול, הסטודנטים לומדים על מגוון סוגיות בסיסיות וכך בונים את הידע הכלכלי והמתמטי שלהם. הם בוחנים תהליכים ותיאוריות במתמטיקה, בסטטיסטיקה, במיקרו כלכלה ובמאקרו כלכלה ומתוודעים למושגים שנמצאים בבסיס תורת הכלכלה והניהול. הכלים הנלמדים במהלך המכינה יכולים לסייע לסטודנטים בהמשך דרכם בלימודי כלכלה וניהול במכללה ולעזור להם בהבנת תהליכים וגישות בענפים אלה.


מתכונת הלימוד


המכינה לכלכלה וניהול נפרשת על פני פרק זמן של כעשרה חודשים. היא נפתחת במועד הקיץ מדי שנה, בחודש יולי. סטודנטים במסלול המכינה משתתפים בשיעורים עיוניים ובמידת הצורך יכולים להיעזר בתגבורים, במרכזי למידה ובסדנאות שונות שמציעה המכללה כדי לסייע לתלמידיה. סטודנטים עם לקויות למידה יכולים לקבל סיוע ייעודי ותמיכה מטעם סגל המכינה.


על לימודי כלכלה וניהול


לימודי כלכלה וניהול של המכללה האקדמית תל חי באים לפתח את יכולות הניתוח וההבנה של המשק והמסחר בסקטור הציבורי והעסקי. המסלול מתמקדים במגוון היבטים פיננסיים ועסקיים ובמהלכם הסטודנטים לומדים על סוגיות בניהול פיננסי, במימון, בניהול של משאבי אנוש בארגונים, בהפצת מוצרים, בתחום השיווק, במיקרו ומאקרו כלכלה ובעוד מבחר נושאים שמכינים אותם לקראת השתלבות בתפקידי מפתח משמעותיים במשק. הבוגרים יכולים לפנות לאפיקים מגוונים בארגונים עסקיים, במוסדות פיננסיים, במשרדי הממשלה ובערוצים נוספים. כמו כן, התכנית מאפשרת להמשיך לתארים מתקדמים וכך להעמיק את המיומנויות המחקריות. היקפם של הלימודים הוא כשלוש שנים, כאשר ניתן ללמוד במתכונת חד חוגית או דו חוגית. כמו כן, ניתן ללמוד במסלול ייעודי לאנשים עובדים שמאפשר לשלב בנוחות את הלימודים יחד עם הקריירה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית תל חי מפעילה משנת 1976 את המכינה הקדם אקדמית, אשר שואפת לסייע להגדיל את הנגישות לאקדמיה של מגוון אוכלוסיות. המכינות מציעות לסטודנטים להשלים פערים, ללמוד כישורים אקדמיים חשובים ולשפר את הסיכויים שלהם להתקבל לחוגים שונים במכללה. המכללה מציעה מגוון רחב של מסלולי מכינה שונים, במטרה לאפשר לסטודנטים להתאים את מסלול הלימוד למטרותיהם ולצורכיהם. בין תכניות המכינה שאפשר למצוא במכללה נכללות מכינה ללקויי למידה, מכינה למדעי החברה, מכינה למדעי המחשב, מכינה בעברית ומכינה לגילי 30+.


לימודים במכללה האקדמית תל חי מתקיימים בפקולטה למדעים ולטכנולוגיה ובפקולטה למדעי החברה והרוח. בין היתר, ניתן למצוא תכניות ללימודי פסיכולוגיה, לימודי שירותי אנוש, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מדעי המזון, לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי חינוך, תכנית ללימודים רב תחומיים ועוד שלל מסלולים.

 

תנאי קבלה


המכינה מיועדת למועמדים ללימודי כלכלה וניהול במכללה האקדמית תל חי אשר אינם עומדים בדרישות הקבלה של החוג. כדי להתקבל למכינה זו, על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה וציון של לפחות 70 בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, או ציון עובר ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד.

 


תעודה


סטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל חובותיהם במכינה זכאים לקבל תעודת סיום מכינה שמוענקת על ידי המכללה האקדמית תל חי. יש לציין כי מכינה זו מאפשרת קבלה ללימודי כלכלה וניהול במכללה האקדמית תל חי בלבד, ולא במוסדות אקדמיים אחרים. מי שמסיימים את המכינה בממוצע ציונים של 80 ומעלה, יכולים להתקבל ללימודי כלכלה וניהול במכללה האקדמית תל חי. מי שממוצע הציונים שלהם במכינה נע בין 60 - 79, יכולים להתקבל ללימודים רב תחומיים במקבץ כלכלה וניהול שמתקיים במכללה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי