מה מקום הישיבה שלכם בהרצאה אומר עליכם?

29/1/2017 מאת: אנאבל אדמסקי (4,835 צפיות)

אפשר לומר לא מעט על סטודנט לפי החוג שבחר ללמוד, לפי מה שהוא עושה בהפסקות וגם לפי המקום שבו הוא בוחר לשבת בזמן ההרצאות. מסתבר שהשורה שבה יושבים בהרצאה יכולה לא רק לספר עליכם ועל האישיות שלכם, אלא אפילו לנבא את הסיכוי שלכם לעבור או להיכשל בקורס. אז מי אתם - היושבים בשורה ראשונה? אלה שנמצאים במקום טוב באמצע או אלה שרק מתכננים את נתיב הבריחה הכי קצר החוצה?

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המקום בו אתם יושבים בקורס - ומה הוא מעיד עליכם כסטודנטים


בחירה של מקום ישיבה אולי נראית כמו משהו טריוויאלי, אבל בעצם היא טומנת בחובה תורה שלמה. לכן חשוב לבחור בחכמה. במקרים רבים, במקום שאותו אתם בוחרים בתחילת הסמסטר מלווה אתכם עד לתקופת המבחנים, במיוחד בקורסים עם מעט סטודנטים. ואף אחד לא רוצה להיות זה שתופס למישהו אחר את המקום הקבוע דקה לפני תחילת השיעור.


במידה מסוימת, מקום הישיבה שלכם הוא קצת כמו מבחן אישיות והוא יכול להגיד לא מעט עליכם, על הרגלי הלמידה שלכם ואפילו על הציון שתקבלו בקורס בסוף הסמסטר. אז איפה נמצא אתכם בשיעור הקרוב?


בשורה הראשונה


אתם ממש, אבל ממש, אוהבים ללמוד. אתם אלה שקוראים את כל חומר הקריאה (גם את מאמרי הרשות), מסמכים כל פרט בהרצאה ויודעים בדיוק על מה המרצה מדבר לכל אורך הסמסטר. אתם לא רק רוצים שהמרצה בקורס ישים לב אליכם, אלא גם חשוב לכם להיות הסטודנטים החביבים עליו. אתם כנראה תהיו אלה שכל הכיתה פונה אליהם לפני תקופת המבחנים כדי לבקש סיכומים.


אפשרות נוספת היא שאתם פשוט הגעתם לשורה הראשונה כדי להתרכז. בין אם אתם מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז או פשוט צריכים פחות הסחות דעת בזמן השיעור, המושבים הראשונים באולם יכולים לעזור לכם לשמור על קשר עין עם המרצה, לשים לב לפרטים ולזכור יותר חומר מההרצאות.


ליד המעבר


אתם נמצאים בקורס רק כי אתם חייבים ורק מחכים לשנייה שהשם שלכם ייכתב על דף הנוכחות כדי לרוץ בכל המהירות מהכיתה. יש לכם הרבה יותר מדיי דברים לעשות, כמו להשלים עוד עשר מטלות לקורסים אחרים, לסיים את הסמינריון וכל זה בדרך לעוד משמרת בעבודה. בתור מי שמשלבים עבודה ולימודים אבל לא לומדים בתכנית לימודי ערב, הזמן שלכם יקר ואתם מתכננים אותו עד לשנייה האחרונה. אתם אפילו מוכנים לסבול את כל שורת הסטודנטים שעוברת על פניכם ונתקלת בכם, רק כדי לשמור על נתיב היציאה הכי מהיר אל הדלת.


בשורה האחרונה באמצע


אתם חברמנים אמיתיים וכל הסטודנטים בקורס אוהבים אתכם. למרות שאתם יושבים ב"שורת המגניבים", שלפעמים אפילו מכונה "שורת המופרעים" אתם בפירוש באתם כדי ללמוד ואתם עוקבים באדיקות אחרי החומר בקורס. למרות הרושם המוטעה שאולי נוצר עליה, השורה האחורית היא דווקא מקום מצוין לראות ממנו את כל החדר ולהתמקד במרצה, בלי הסחות דעת. בסופו של דבר, אתם השילוב המושלם. אתם מצליחים לעשות קצת צחוקים עם חברים בזמן השיעור, אבל גם לשים לב להרצאה ואפילו להשתתף ולהביע את דעתכם מפעם לפעם.

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


שורה אחרונה בפינה, ליד הקיר


אתם מנותקים לגמרי, ואין לכם שום מושג מה אתם אפילו עושים בקורס הזה. רוב הסיכויים שנכנסתם לשיעור אחרי חצי שעה של איחור, כמו שקורה בכל שבוע. אתם גם ממש לא רוצים להיות בקורס ונמצאים בו רק מחוסר ברירה, אחרי שהוא היה האפשרות האחרונה שלכם בבחירת מערכת השעות.


מקום הישיבה שלכם מאפשר לכם לנצל את זמן השיעור לכל דבר אחר חוץ מלהקשיב. אתם משלימים פערים בפייסבוק, מסיימים כמה עבודות הגשה לשיעורי חובה בהמשך היום ואפילו תופסים כמה דקות שינה יקרות אחרי משמרת לילה. ההיגיון הפשוט אומר לכם שאם תשבו הכי קרוב שאפשר לקיר (רצוי כשיש מישהו גבוה שמסתיר אתכם מעיני המרצה), תהפכו פשוט לבלתי נראים, מה שייתן לכם לספור את הדקות בשקט עד סוף ההרצאה.


מקום טוב באמצע


אתם הרוב כמובן, וכמו שאומרים, אתם במקום טוב באמצע. מייצגים את הקול השפוי והמצוי של הסטודנטים. אתם אמנם לא מצטייני הכיתה, אבל רוב הסיכויים שאתם סטודנטים טובים שעוקבים אחרי מהלך הקורס, גם אם זה אומר לקחת סיכום מחברים פה ושם.


בזמן השיעור אתם מסכמים בנקודות רק את מה שחשוב ובאותו זמן מדברים קצת עם חברים בווטסאפ ולוקחים כמה ביסים מהסנדביץ' שקניתם בהפסקה. אתם גם יודעים לנצל את מכסת החיסורים שלכם בחכמה ומבינים שמותר לכם להחסיר פה ושם, כי יש לכם את כל החברים שלכם סביבכם שיכולים לעזור לכם לעבור את הבחינה. הסטודנטים שיושבים סביבכם הם בדרך כלל החברים שלכם והם נמצאים לצדכם גם אחרי הקורס, לישיבות לימודים משותפות בספריה ולהחלפות סיכומים בקבוצת הפייסבוק של החוג. כמו בחברה, גם בקורסים באקדמיה הרוב קובע ויש לו כוח לא קטן.


בחוץ, על הדשא


כמובן שאי אפשר לשכוח את הסטודנט הזה, שנמצא בכל קורס, או שבעצם לא נמצא בכלל. אתם כבר תפגשו אותו אחרי השיעור שוכב בכיף על הדשא מחוץ לפקולטה ולוקח את החיים בקלילות. אתם גם יכולים להיות בטוחים שתפגשו אותו במועדי ב', אבל אותו זה ממש לא מלחיץ.

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 16/11/2021
סטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר - מה הם באמת חושבים על התואר, הקמפוס, המרצים והאווירה אחרי השיעורים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 15/11/2021
מה חושבים הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת על הלימודים? הנה כל מה שיש להם להגיד על התואר, הקמפוס, המרצים ועוד. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים שלומדים היום בקריה האקדמית אונו על הלימודים, הקמפוס, התכנים והאווירה בתואר? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת בן גוריון? הנה מה שחושבים הסטודנטים על הקמפוס, הקורסים, המרצים והאווירה בבאר שבע. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 10/11/2021
סטודנטים מספרים על האוניברסיטה הפתוחה - מה דעתם על התואר, על השילוב בין עבודה ולימודים, על המרצים ועל הקמפוס? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 9/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת אריאל בשומרון? הבאנו לכם חוות דעת של סטודנטים שלומדים היום באריאל ומספרים על המרצים, הקמפוס, האווירה בלימודים ועוד. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין