אפליקציות לפסיכומטרי: אפליקציות חינם שיעזרו לכם ללמוד

3/9/2015 מאת: אנאבל אדמסקי (53,919 צפיות)

כל מי שלמד או לומד לקראת הפסיכומטרי, יודע שמדובר בתקופה לחוצה ובעיקר עמוסה. האם יש דרך להפוך את הלמידה לנסבלת יותר, ואולי אפילו לכיפית? מסתבר שקיימות הרבה אפליקציות איתן אפשר ללמוד מילים, לפתור תרגילים ולשפר את האנגלית. בדקנו כמה אפשרויות חינמיות שמתאימות במיוחד לפסיכומטרי.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


פסיכומטרי, הדור הבא: הכירו את האפליקציות שיעזרו לכם להצליח בפסיכומטרי


פעם, כדי ללמוד לפסיכומטרי, היינו לומדים מילים דרך כרטיסיות נייר קטנות, שהיינו מפזרים בכל הבית, או מכריחים את החברים שלנו לבחון אותנו. היום, כמו הרבה דברים אחרים בחיים, הלמידה כבר מזמן עברה לסמארטפון שלנו. מעבר ללומדות ולמשחקים שמציעים כל מכוני ההכנה, קיימות בשוק עוד המון אפליקציות שניתן ללמוד איתן לפסיכומטרי. מרשימות וכרטיסיות ועד משחקים ממש, נראה שלא חסרות דרכים אינטראקטיביות להתחיל ללמוד.


לרגל המבחן הפסיכומטרי, שנערך אתמול והיום (2 ו - 3 לספטמבר), החלטנו לראות איך אפשר להפוך את הלמידה לפסיכומטרי לקצת יותר מהנה ויעילה. אז לאלו מכם שניגשים למועד דצמבר הקרוב, הבאנו כמה אפשרויות נחמדות ושימושיות, וכמובן חינמיות, שיכולות לעזור לכם ללמוד, ואולי אפילו לעשות את זה בכיף.


עברית - ללמוד מילים בקליק


כמו שבטח אמרו לכם בקורס, אין דבר כזה יותר מדיי תרגול לפסיכומטרי. כדי שתגיעו לבחינה כשאתם זוכרים את כל אלפי המילים המסובכות והלא מוכרות בעברית, כדאי מאוד לשנן אותן כמה שיותר. המילון העצום באמת נראה דיי מאיים, ולכן קיימות כמה אפליקציות שיכולות להקל מאוד את הלמידה לחלק החשיבה המילולית, ולעשות קצת סדר בהררי המילים. האפליקציות השימושיות האלה יכולות לעזור ללמוד עוד כמה מילים בכל ה"זמנים המתים" שיש לנו ביום, כמו בנסיעה באוטובוס, או בתור בסופר למשל.


מילימטר (Milimeter)

 

אפליקציה ללימוד אוצר מילים לפסיכומטרי בעברית. המערכת דיי פשוטה להפעלה, והיא כוללת בעיקר רשימת מילים, מחולקת לפי אותיות, שמאפשרת לנו גם לבחון את עצמנו ולראות כמה אחוזים מכמות המילים אנחנו כבר זוכרים. היא מאפשרת גם לסנן את המילים שאנחנו כבר מכירים, כדי שנוכל לתרגל רק את אלה שאנחנו באמת צריכים. האפליקציה לא מוכרת מאוד, אך מהתגובות שמופיעות ב - play store נראה שהמשתמשים מרוצים ממנה. זמינה לאנדרואיד בלבד.


Hebrew Psychometric Quiz

 

עוד אפליקציה ללמידה לחלק החשיבה המילולית. גם כאן אפשר לראות רשימה של המילים מחולקות לפי אות ראשונה ולסנן לפי ההתקדמות שלנו. ישנה גם אפשרות להוספה של Widget על המסך הראשי של הנייד, שמראה לנו מילה אקראית בכל פעם שפותחים את המכשיר. נציין שהאפליקציה, שזמינה לאנדרואיד, זכתה לתגובות מעורבות בקרב המשתמשים, שחלקם התלהבו מהמערכת, בעוד אחרים טענו שהיא קצת מסורבלת להפעלה. מי שרוצים להשתמש בגרסה המלאה והמשודרגת יצטרכו, למרבה הצער, להיפרד מ - 14.20 שקלים.


אנגלית - אוצר מילים בכיף


נבחנים רבים חושבים שזה אולי הפרק שהכי קשה ללמוד אליו בבחינה, אבל נבחני עבר כבר הוכיחו שבהחלט אפשר לשפר מאוד את רמת האנגלית, דרך הרבה תרגול. למעשה, אפשר ללמוד אנגלית כמעט בכל מקום, דרך קריאת עיתונים וספרים ואפילו מגלישה באינטרנט או צפייה בסרטים. לאלו מכם שרוצים הכנה מרוכזת לשיפור אוצר המילים, קיימות המון אפליקציות ללימוד אנגלית.


מורפיקס (Morfix)

 

המילון העברי - אנגלי הידוע מרחיב את האפשרויות שלו ומציע כמה חידושים נחמדים באפליקציה, שיכולים לעזור מאוד למי שלומדים לפסיכומטרי וגם למבחן אמי"ר. מעבר לאפשרויות התרגום, היא מאפשרת ליצור כרטיסיות לימוד ורשימות, שאפשר לחלק לפי נושאים. היא כוללת גם כמה משחקי מילים נחמדים, שמגיעים במספר רמות קושי. האפליקציה מתרגלת כרגע בעיקר אוצר מילים, אך בעתיד אמורה להתווסף לה גם אופציה לתרגול דקדוק באנגלית. זמינה כרגע לאנדרואיד בלבד, אבל בחודשים הקרובים אמורה להיות זמינה גם לאייפון.


ACCELASTUDY - FREE Exam Vocabulary Builder

 

הנה אפליקציה נחמדה ללימוד אנגלית לבעלי האייפון שביניכם. אקסלה-סטאדי היא אפליקציה ללימוד אוצר מילים באנגלית דרך כרטיסיות אינטואיטיביות. היא מאפשרת ליצור מערכת כרטיסיות, שאפשר להתאים אישית לקצב הלמידה ולצרכים שלנו. באפליקציה יש בנוסף גם אפשרות להיבחן על אוצר המילים שלמדנו, דרך בחנים שמשלבים הקראה בקול של המילים, מה שיכול לעזור במיוחד למי שלומדים בעיקר דרך שמיעה.

 

גולשים שקראו את זה אהבו גם:

 


עוד כמה אפליקציות שכדאי להכיר


פסיכומטרי נייד lite

 

אפליקציה חביבה מאוד שמאפשרת ללמוד לכל הפרקים לפסיכומטרי: חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית. הפירוט באפליקציה דיי גדול, וכולל גם שיעורי וידאו קצרים במגוון נושאים שצריכים לדעת. בנוסף קיימים גם תרגולים ומשחקי מילים שמציגים גם את ההתקדמות שלנו, והיו אפילו קצת ממכרים, אם נודה באמת. האפליקציה מכילה גם פרק של שאלות קשות במיוחד ואפילו טיפים ליום הבחינה ולהכנת לו"ז למידה יעיל.


החיסרון הגדול של האפליקציה, שקיימת בגרסת אנדרואיד בלבד, היא שמדובר בגרסה לא מלאה, שלא מכילה את כל הנושאים שצריך ללמוד לבחינה. בגדול, מדובר באפליקציה שיכולה להיות שימושית מאוד למי שמחליטים ללמוד לבד לפסיכומטרי, או כתוספת תרגול למי שלומדים בקורס הכנה, או רוצים להגיע מוכנים יותר לקורס שיתחיל בקרוב.


Quizlet (קוויזלט)

 

אחת האפליקציות המוכרות ביותר בעולם להכנת כרטיסיות לימוד, שכבר זכתה לעשרות אלפי הורדות ולתגובות חיוביות של המשתמשים. מאפשרת להכין כרטיסיות ללימוד אוצר מילים, אנגלית או נוסחאות, להוסיף להן תמונות והקלטות קול וגם להשתמש בכרטיסיות של משתמשים אחרים מכל העולם. החלק הנחמד באפליקציה הוא משחקי המילים, שכוללים טריוויה ואפילו מעין משחק זיכרון.