תואר ראשון - המרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון - המרכז האקדמי רופין

תואר ראשון במרכז האקדמי רופין

במרכז האקדמי רופין ניתן ללמוד בשלל מסלולים לתואר ראשון. אלו מתקיימים במקצועות ההנדסה השונים, בענפי הכלכלה והניהול, במקצועות טיפוליים ובתחום מדעי הים. תכניות אלו נועדו להכשיר את הבוגרים להשלב בשוק העבודה הישראלי במגוון של תפקידים מבוקשים. מי שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר שני במסלולים השונים שמציעים במוסד הלימוד.

 

מה לומדים?

 

אלו המסלולים לתואר ראשון שמתקיימים במרכז האקדמי רופין:

 

לימודי מדעי המחשב והמידע

 

במהלך לימודי מדעי המחשב והמידע (B.Sc.) הסטודנטים רוכשים כישורים להשתלבות בתחומי מדעי המחשב ומדעי הנתונים. הם יכולים להתמחות בתחום מדעי נתוני העתק או אפליקציות ורשתות חברתיות. כמו כן, התואר כולל התנסות פרקטית במקבצים עסקיים, בהם פיננסים, ערים חכמות ושיווק דיגיטלי, כדי לסייע לסטודנטים לקבל יתרון להשתלבות בשוק העבודה.


לימודי כלכלה ומנהל

תכנית הלימודים מקנה לבוגריה תואר ראשון (.B.A) בכלכלה ומנהל, תואר זה מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומתעדכן בכל המגמות הכלכליות בעולם. הלימודים מקנים לסטודנטים ידע, מיומנויות וכלי ניתוח בתחומי הכלכלה והניהול, הן ברמת המיקרו של משקי הבית וחברות עסקיות, והן ברמת המאקרו של הכלכלה הלאומית והבינלאומית.

לימודי כלכלה וחשבונאות

תכנית הלימודים אורכת כשלוש שנות לימוד ומקנה לבוגריה תואר ראשון (.B.A) בכלכלה וחשבונאות. התואר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. הלימודים מעניקים לסטודנטים ידע וכלי ניתוח בנושאים: חשבונאות, ביקורת, מסים וכלכלה, המסים בישראל, כלכלת ישראל ומדגישים את כללי החשבונאות המקובלים בישראל וכללי החשבונאות הבינלאומיים (IFRS).

לימודי מנהל עסקים

תכנית לימודי מנהל עסקים מקנה לבוגריה תואר ראשון (.B.A) אשר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. התכנית עונה על צרכי החברה והמשק הישראלי ומקנה לסטודנטים השכלה אקדמית במנהל עסקים בגישה מעשית, עם אפשרות להתמחות תוך התייחסות לעולם העסקים הישראלי, פתיחת שער לזירה הגלובלית ופיתוח רגישות ערכית-חברתית.

 

BA למנהלים

 

תכנית BA למנהלים מיועדת לבכירים בזירה העסקית וליזמים מנוסים שברצונם ללמוד מנהל עסקים לתואר אקדמי. תכנית זו זהה למסלול לימודי הבוקר במנהל עסקים, אך היא שמה דגש על ניסיונם של הסטודנטים במשק ועל התפקידים שהם ממלאים בפועל בזמן הלימודים.

 

לימודי מדעי ההתנהגות


תכנית לימודי מדעי ההתנהגות כוללת נושאים בתחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה ומועברת ברמה אקדמית גבוהה המאפשרת המשך לימודים באוניברסיטאות בארץ ובעולם. התכנית מקנה לבוגריה תואר ראשון (.B.A) אשר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

 

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

מטרת לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה היא הכשרת מהנדסים שיתמודדו עם אתגרי תעשיית ההיי-טק הישראלית התחרותית. הלימודים נעשים במגוון אשכולות התמחות המותאמות לשאיפות הסטודנטים ומאפשרים לבוגרים להשתלב במגוון של עיסוקים הנדסיים בתעשייה ולהמשיך ללימודים לתארים מתקדמים.

לימודי הנדסת תעשייה וניהול

לימודי הנדסת תעשייה וניהול באים להקנות ידע אקדמי ויישומי בתחום הנדסי והניהולי כאחד ולספק בסיס איתן להמשך לתארים מתקדמים בתחומי ההנדסה. הסטודנטים מעמיקים בהיבטים אנליטיים, כלכליים ומערכתיים של ארגונים ורוכשים כלים להובלה של פרויקטים ומיזמים חדשניים.

לימודי הנדסת מחשבים

תכנית לימודי הנדסת מחשבים מכשירה מהנדסים שיוכלו להשתלב כאנשי צוות בתחום החומרה והתוכנה, במגוון נרחב של תפקידי מפתח בתעשיית ההיי-טק. ניתן לבחור בין כמה אשכולות בחירה, ביניהם: עיבוד אות ותמונה, מערכות מחשבים, מערכות תוכנה, תקשורת מחשבים ומערכות רפואיות.

לימודי הנדסה רפואית


ההתקדמות המדעית בתחום ההנדסה הרפואית והמכשור הרפואי יוצרים את הצורך במהנדסים מוכשרים אשר יובלו את התחום. המכללה מכשירה מהנדסי רפואה מיומנים שישתלבו בתחומי התעשייה עתירת ידע והטכנולוגיה. בפני הסטודנטים מוצעים שני אשכולות בחירה, תוכנה ומערכות מידע רפואיות ומכשור רפואי.

 

לימודי עבודה סוציאלית


לימודי עבודה סוציאלית מכשירים את הסטודנטים לתפקידים טיפוליים עבור קבוצות, משפחות, קהילות ויחידים במסגרת שירותי הרווחה בישראל. ניתן לבחור בין מסלול גנרי לבין מסלול ארגוני קהילתי. משך הלימודים כשלוש שנים, הבוגרים יכולים להירשם בספר העובדים הסוציאליים.


לימודי סיעוד


לימודי הסיעוד ברופין באים להכשיר את הבוגרים לשמש אחים ואחיות שלהם מודעות חברתית וסביבתית גבוהה. המסלול מכין את הסטודנטים למבחן הסיעוד הממשלתי ומעניק תואר של אח או אחות מוסמכים. בפני הבוגרים פתוחים שלל התמחויות בסיעוד, כגון אונקולוגיה, רפואה דחופה, חדרי ניתוח, מיילדות ובריאות הציבור.


בית הספר למדעי הים במכמורת

בית הספר למדעי הים בקמפוס רופין שבמכמורת מאפשר לסטודנטים ללמוד באחת משתי תכניות אקדמיות לתואר (B.Sc.) במדעי הים והסביבה הימית ובביוטכנולוגיה ימית, בית ספר זה הינו היחידי בישראל המשמש לצרכים אלו.

לימודי מדעי הים והסביבה הימית

לימודי מדעי הים והסביבה הימית נמשכים כ-3 שנים אקדמיות, מזכים את הבוגרים בתואר ראשון .B.Sc ומכשירים את הסטודנטים במקצועות ימיים כשייט וצלילה לצורך מחקר ימי.הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידים רבים במשק המים הישראלי, כגון בתחומי ההתפלה וניהול משק המים, או לחלופין בארגונים סביבתיים שונים.

 

לימודי ביוטכנולוגיה ימית

ביוטכנולוגיה ימית היא שטח מחקר בסיסי ויישומי חשוב ביותר, התכנית עוסקת בהפקה, באפיון ובשימוש של חומרים בעלי פעילות ביולוגית ממקורות ימיים. הסטודנטים לומדים גם כיצד לשקם את הסביבה הימית ואת החופים וחוקרים אורגניזמים החיים בתנאי טבע קיצוניים ובישומייהם בתעשייה ובתחומים נוספים. הלימודים נמשכים כ-3 שנים ומזכים את הבוגרים בתואר ראשון .B.Sc.

 

מהם תנאי הקבלה?

 

תנאי הקבלה משתנים ממסלול למסלול. במרביתם מסתמכים על ממוצע הבגרות בשקלול עם הציון הפסיכומטרי. במסלולים כמותיים או הנדסיים הדגש הוא על ציון בדגש כמותי, שבו מושם משקל רב יותר על הישגים במקצועות ריאליים. בחלק מן המסלולים יש לעבור ראיון אישי או מבחני מיון.

 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין