רוצה פרטים על היזהרו מבחירת לימודים שגויה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

בחירת לימודים ובחירת מקצוע

זוכרים אתם בוודאי את השעשועון עם הבחירה בין 3 הווילונות עם אברי גלעד.

אתם לא יודעים מה לבחור ובסוף כשאתם כבר בוחרים ווילון המנחה מאיץ בכם לבחור בווילון אחר. אתם בוחרים וכשזה נפתח אתם מקללים את הרגע שבחרתם בו ולא באחר. ובכן אותו כלל הוא גם בבחירת מסלול הלימודים, שיהווה את הדרך שלכם לעתידכם. ריכזנו כאן עבורכם מספר עצות שימושיות, כיצד להמנע מבחירות מוטעות של מסלול לימודים. בהם מספר שיטות מעשיות וגם נקודות למחשבה.

קראו את הטיפים שלנו ותרוויחו !

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


עצות להזהר מבחירת לימודים לא נכונה
 
הכר את עצמך:
 
כפי שדנו כבר במאמר אחר באתר, ישנם כאלה שיודעים מגיל צעיר במה יעסקו ומה ילמדו ויש כאלו שלא. שאל את עצמך מה אתה אוהב לעשות. מהם תחומי העניין שלך. אם אתה אוהב טיולים ומסעות, ולא יכול לדמיין את עצמך יושב בין 4 קירות 30 שנה מול מחשב, סביר להניח שלא תלך ללמוד הנדסת מחשבים למרות שמרוויחים יפה. אל תשכח שכמו בצבא העיקר הוא המילואים ולא הסדיר. 3 שנים לא משתוות ל 30 שנה . על מנת לעזור לאלו שאינם בדיוק יודעים מה הכיוון, יש מכונים להכוונה, יש יועצים גרפולוגיים, ועוד אנשי מקצוע שיוכלו לעזור לך לנתח את אישיותך ומה הכיוונים הטובים ומתאימים לך. הסברה כי תהיה טוב במה שתרגיש איתו הכי טוב היא סברה נכונה בד"כ.
 
הכן שיעורי בית:
 
בבואך לבחור מקצוע לימודים מסויים, אל תתפתה ללכת דווקא למקום שנראה לך הכי קל, זול או לא מסובך. במקצועות רבים יבקשו ממך בתום לימודיך להראות באיזה מוסד למדת. יש כאלו שמוערכים יותר ויש כאלו שפחות. יש כאלו שילמדו אותך בסיס ויש כאלו שילמדו אותך הרבה יותר ובכך הכלים שלך יהיו מגוונים יותר כשתצא לשוק העבודה. יש חשיבות בבחירת המוסד הלימודי המתאים. לא בכל מוסד התכנית היא שווה. מומלץ מאד לבקר בירידי הלימודים השונים הנערכים במכללות ובאוניברסיטאות. שם יסבירו לך על כל מסלול, תוכל לשאול שאלות ולראות את הסטודנטים הלומדים ולהתרשם. אין כמו רושם ראשוני ממראה עיניים.
 
השתדל לגוון:
 
הגלובליזציה והשתנות השוק העולמי דורשת כיום יותר ויותר רב תחומיות בכל תחומי העשייה. אנשים שהתמחו במספר נושאים יזכו לאפשרויות רבות יותר. טעות נפוצה היא להנעל על נושא אחד ולא לנסות לשלב. או אם כבר משלבים אז משלבים מקצוע ראשי עם מקצוע או נושא זניחים. כדאי לבחור במסלולים דו חוגיים שייפתחו יותר אופציות לשילוב בשוק התעסוקה. מוסדות אקדמיים טובים משלבים מקצועות מבוקשים כמו מנהל עסקים ומשפטים, תעו"נ וביולוגיה ועוד. לפעמים קצת יותר מאמץ יביא לך תוצאות גם בעתיד.
 
אל תקפוץ מעל הראש:
 
אז נכון, אמא תמיד רצתה בן רופא, ואבא רצה שתהיה עו"ד, אבל מה לעשות אין לך ישבן ללמוד, ופיזיקה זה לא אתה. פסיכומטרי אחד ותעודת בגרות לא תמיד מהווים אינדיקציה להצלחה. לימוד מקצוע שאתה מרגיש כי הוא גדול עליך יביא בסופו של דבר למצב שבו או שתפרוש באמצע או שתהיה עסוק שנים בבחינות המעבר. לא בושה להיות מצויין במשהו אחר. המסקנה- לך אחרי מה שאתה רוצה, לא מה שמכתיבים לך אחרים.
 
צפה את העתיד:
 
לעיתים בחירה נכונה של מסלול לימודים תביא אותך לעמדת זינוק בעוד מספר שנים, ולא בהכרח לימוד מקצוע שכיום לומדים אותו כולם, ומוסדות רבים צצים כפטריות לאחר הגשם בקבות הביקוש כיום. למשל, לימודי הסביבה נחשבו עד לפני כמה שנים ללימודים זניחים שאינם מבוקשים במיוחד. אולם כיום ארגונים וחברות ענק ברחבי העולם מפתחים עניין גובר והולך במקצועות אלו. כך למשל מי שלמד סינית לפני 10 שנים באוניברסיטה, היום ימצא את עצמו מבוקש במאות חברות וארגונים ויוכל להשתכר פי כמה וכמה מעו"ד ממוצע בישראל. קראו בהרחבה על מקצועות העתיד הקרוב והרחוק יותר.
 
פנה אל מוסדות הלימוד או לייעוץ לימודים - תתחיל להרגיש
 
פניה אל מוסדות הלימוד אשר מלמדים את המקצועות אשר חשבת ללמוד יכולה לעזור. מושג ראשוני על המסלולים, אפשרויות התעסוקה העמודות לבוגרי אותו מוסד וכו', כל אלה יכולים לתת לך מושג ראשוני ואף לחדד את הרגשתך. בנוסף תמיד מומלץ לשמוע חוות דעת מקצועית ולקבל ייעוץ לימודים מקצועי אשר יכול לספק תמונת מצב.
 
לסיכום:
 
בחירת לימודים היא אחת הבחירות החשובות שיקבעו את עתידנו. מומלץ להקדיש זמן לבדיקה וחשיבה על מנת שלא נהיה במצב של בחירת הווילון הלא נכון. ישנם כלים רבים לעזרה, יש הרבה מידע באתר על מגוון נושאים, רשימת מוסדות אקדמיים על דרישותיהם ומה הם נותנים בסיום הלימודים. אולם הכלי החשוב ביותר הוא הלב והראש. לכו עם מה שליבכם אומר לכם והראש מאשר ומאפשר לכם. ואז תבוא ההצלחה.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על היזהרו מבחירת לימודים שגויה?

רוצה לדעת יותר על היזהרו מבחירת לימודים שגויה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד היזהרו מבחירת לימודים שגויה
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!