תנאי קבלה עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

שירות אישי - צור קשר
תנאי קבלה עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

תנאי קבלה בעזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים


איך מתקבלים לעזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה?


עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה מתמקדת בהכשרתם של מהנדסים לתעשיות השונות בארץ והיא קיבלה הכרה מטעם המל"ג בשנת 2002. מדי שנה אלפי מכשירים במכללה אלפי מהנדסים בתחומים מגוונים, בהם הנדסת תוכנה, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת תעשייה וניהול ומסלולים רבים נוספים.


מסלולי הלימוד במכללה באים לספק לסטודנטים הן ידע עיוני וכן כלים פרקטיים מתחומי ההנדסה. תכניות הלימודים מותאמות לצורכים של התעשייה הישראלית ומתעדכנים בהתאם לשינויים האחרונים. כדי לסייע לבוגרים בהשתלבות בתעסוקה בתום הלימודים מוסד הלימוד מפעיל שיתופי פעולה עם תעשיית ההייטק ברחבי הארץ ובפרט באזור ירושלים. 

 

תנאי הקבלה ונכונות המידע המוצג עלולים להשתנות מעת לעת, לפי הנחיות עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה והמל"ג. מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המדויק ביותר על תנאי הקבלה. המסתמכים על המידע בעמוד זה עושים זאת על אחריותם בלבד. בחלק מן המקרים, תנאי קבלה יכולים להשתנות על סמך הנתונים האישיים.


לימודי הנדסה של מכללת עזריאלי


תנאי הקבלה הבאים מתייחסים ללימודי הנדסה של מכללת עזריאלי, במסלולים הבאים:

 

כדי להתקבל, יש צורך בתעודת בגרות מלאה ובציון בפסיכומטרי. ממוצע הבגרויות הנדרש הוא 90 לפחות והציון המבוקש בפסיכומטרי הוא 550 ומעלה. כמו כן, המועמדים נדרשים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 80 או ברמת 5 יחידות בציון 70 לפחות. יש צורך גם בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד בציון של לפחות 70, ובציון של 85 ומעלה בחלק האנגלית של הפסיכומטרי.


הנדסאים שממוצע הציונים שלהם בבחינות מה"ט החיצוניות הוא לפחות 75 יכולים להתקבל גם ללא צורך להיבחן בפסיכומטרי. הם חייבים בכל שאר התנאים בתעודת הבגרות וברמת השפה האנגלית. אקדמאים שמחזיקים ב - 24 נקודות זכות או יותר חייבים גם הם בכל התנאים, אך פטורים מן הציון בפסיכומטרי.


מועמדים שאינם עומדים ברף הקבלה יכולים להשתתף במכינות קדם אקדמיות שמציעה המכללה. המכינות מתקיימות במסלולים שונים בהתאם לצורכי המועמדים והן מציעות לקבל את הידע הנדרש במתמטיקה, באנגלית ובענפים מדעיים.

 

 

לימודי הנדסה וחוג במדעי המחשב


תנאי הקבלה הבאים מתייחסים למסלולי הלימוד הבאים:

 

 

  • תואר ראשון בהנדסה פרמצבטית + חוג במדעי המחשב
  • תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה + חוג במדעי המחשב
  • תואר ראשון בהנדסת חומרים + חוג במדעי המחשב

 

תנאי הקבלה הנדרשים למסלולים המשולבים עם חוג לאחר תואר במדעי המחשב הם:

 

  • בגרות מלאה בממוצע 90 ומעלה, בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 70, ובגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה.
  • פסיכומטרי או פסיכוטכני בציון כמותי 580 ומעלה
  • ציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי 110 ומעלה
  • רמת אנגלית - ציון 85 ומעלה
  • מועמדים שלא ניגשים לפסיכומטרי או לפסיכוטכני בשפה העברית נדרשים לציון 84 ומעלה בבחינת יע"ל

 

תואר שני


תואר שני בהנדסת תוכנה M.Sc


לתואר השני בהנדסת תוכנה מתקבלים מועמדים בוגרי תואר ראשון בבסיס מתמטי מובהק וידע בתכנות. מתקבלים בוגרי לימודי הנדסה: הנדסת תוכנה, הנדסת מחשבים, הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת חשמל.
ממקצועות מדעי הטבע והמתמטיקה מתקבלים בוגרי: לימודי מדעי המחשב, לימודי מתמטיקה, לימודי מערכות מידע, לימודי פיזיקה.
במסגרת תנאי הסף נדרש ציון ממוצע 85 ומעלה.


המועמדים נדרשים להגיש תעודת סיום תואר ממוסד מוכר, תעודת זהות או דרכון, גיליון ציונים חתום, קורות חיים ושני מכתבי המלצה.

 

תואר שני ביזמות טכנולוגית MA


מתקבלים בוגרי לימודי מדעים והנדסה ממוסדות מוכרים על ידי המל"ג בממוצע ציונים 80 ומעלה. מי שאינם בוגרי מדעים או הנדסה או שאינם עומדים בדרישות הסף נתוניהם נידונים בוועדה אקדמית של התכנית וייתכן ויידרשו להשלמת קורסים לפני הקבלה לתכנית או במהלכה.
 

 

עוד מסלולי לימוד - עזריאלי - מכללה להנדסה ירושלים