סטודנטים מספרים איך זה ללמוד באוניברסיטת בן גוריון

14/11/2021 מאת: אנאבל אדמסקי (1,051 צפיות)

מה חושבים הסטודנטים של בן גוריון על הלימודים? הבאנו עבורכם חוות דעת של מי שלומדים היום באוניברסיטת בן גוריון, עם כל מה שחשוב לדעת על הקמפוס, יחס המרצים, האווירה באוניברסיטה ועוד.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סטודנטים מספרים על הלימודים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

הסטודנטים של בן-גוריון מספרים על לימודים במגוון תחומים ועל חוויה סטודנטיאלית שלא מסתכמת רק במה שקורה בשיעור אלא כוללת הרבה מעבר. הם מתארים אווירה נעימה וחברותית בקמפוס, תחושה של "ביחד" וקשרים שנרקמים בין סטודנטים מכל הארץ שמגיעים ללמוד ביחד בבאר שבע, שגם אותה מתארים כעיר עם הווי מיוחד ותרבות עשירה.


מה אומרים הסטודנטים?


הנה מה שיש לסטודנטים שלומדים היום באוניברסיטת בן-גוריון לספר על הלימודים:


עומר, סטודנט לרפואה: "אני אוהב את הגישה האישית ואת המערכת העוטפת שיש לסטודנטים לרפואה בבן גוריון. יש תחושה שרוצים שנצליח, גם מצד המרצים וגם מצד המזכירות. הקמפוס מאפשר לשלב חיי קהילה וחברה במקביל ללימודים, השעות פרוסות בצורה חכמה לאורך הסמסטר. יש ימים רבים שבהם אפשר לקחת תרגולים. עוד לא נתקלתי בבעיה שהאוניברסיטה לא ניסתה לעזור לי לפתור."


שמחה, סטודנטית להנדסת בניין: "אני אוהבת את אווירת הלימודים בבאר שבע, ואת האדריכלות של המבנים שמייצגים כל פקולטה בפני עצמה. באוניברסיטה יש מגוון של חדרי לימוד וקפיטריות לנוחיות הסטודנטים. יש גם הקפדה רבה על זכויותינו, כמו הזכות להפגין או הזכות להביע דעה לגבי ההנהלה, המרצים והמתרגלים. הקמפוס ממש מותאם לצרכים של הסטודנטים וגם להנאות שמעבר ללימודים. יש קולנוע עם סרטים במחירים מוזלים, בקיץ יש דוכני בגדים וחפצי נוי ועוד."

 


אביטל, סטודנטית לפיזיותרפיה: "אנחנו לומדים בכיתות קטנות וזה יוצר תחושה של חברות ואוירה טובה במחלקה. ניכר שהאוניברסיטה חשבה רבות על אופן ההכשרה שלנו והידע שמועבר לנו הוא מקצועי ומבוסס. במחלקה לפיזיותרפיה יש אווירה חיובית של בריאות, אנשים מקפידים לעשות ספורט ולאכול בריא וזאת השפעה חיובית על החיים."


ארז, סטודנט למדעים קוגניטיביים: "אני אוהב את הנגישות שהאוניברסיטה מאפשרת ואת התמיכה החברתית. הכניסה להווייה הסטודנטיאלית הייתה קלילה, הרבה בזכות המאמצים שהאוניברסיטה עושה. הקמפוס עשיר בפעילויות בזכות אגודת הסטודנטים שמשקיעה המון לטובת הוויי כיפי ומלא עשייה."


שיראל, סטודנטית לסיעוד: "יש אצלנו בקמפוס אווירה ממש טובה, הוא מעוצב יפה ונותן אווירה של רוגע. אגודת הסטודנטים מארגנת אירועים נחמדים. אני אוהבת את הדרך שהמרצים מלמדים את החומר ואת השירות הטוב שנותנים כשמתקשרים למשרדי האוניברסיטה ולמזכירה למקצוע שאני לומדת."

 

אמילי, סטודנטית לחינוך וניהול: "אני אוהבת את האווירה המשפחתית ואת החברתיות הגבוהה. הקמפוס יפה מבחינת מראה חיצוני, יש הרבה יוזמות חברתיות ועשייה חברתית."

 

יאיר, סטודנט להנדסת מכונות: "אני מתחבר מאוד לחיי החברה באוניברסיטה. אני מרגיש שהמרצים והסגל עושים הכל כדי לתת לנו הרגשה של בית, שמקדמת אותי מאוד גם בתחום הלימודי. הקמפוס בשבילי הוא בית שני שנותן לי הרגשה שתמיד יש מקום לחזור אליו. כיף לדעת שבחרתי מקום שבו הסטודנט הוא לפני הכל."

 

חן, סטודנטית לפסיכולוגיה: "בקמפוס יש הרבה מקומות לשבת ולפגוש חברים, האווירה מאוד חברתית ונעימה. אני אוהבת שהלימודים מאתגרים ודורשים חשיבה, הרמה במחלקה גבוהה."

 

אלון, סטודנט למדעי ההתנהגות: "אני אוהב את האווירה באוניברסיטה ובעיר באר שבע בכלל, אני חושב שכיף להיות סטודנט בבאר שבע. אני אוהב גם את ההשקעה במעבר, כמו בפתיחת שנה, ביום הפתוח ותהליך ההרשמה. באופן כללי אני מרוצה מהלימודים וחושב שזו הייתה החלטה נכונה בשבילי."


טניה, סטודנטית למדעי החברה והרוח: "גיליתי כאן מקום נפלא, באר שבע זה מקבץ של סטודנטים מכל הארץ, יש פה אווירה לימודית ולא תחרותית בכלל. מדעי הרוח זה תחום טוב לגוף ולנשמה, יש התמודדות יום יומית עם עמידה בלו"ז ורצון ללמוד דברים חדשים. חשוב פיתוח העקרונות, חשיבה עצמאית ויכולות ביקורת."

 

עוד על האוניברסיטה והקמפוס


באוניברסיטת בן-גוריון לומדים היום כ - 20,000 סטודנטים. אפשר ללמוד בה לתואר ראשון, תארים מתקדמים וגם לימודי תעודה.
הקמפוס הראשי של האוניברסיטה ממוקם בבאר שבע. לאוניברסיטה יש גם קמפוס למחקר בשדה בוקר וקמפוס בעיר אילת.


באוניברסיטה משקיעים במחקר בנושאים כמו סביבה, קיימות, אנרגיה מתחדשת, ופיתוח הנגב. בקמפוס גם מעודדים את הסטודנטים להתנדב ולקחת חלק בפרויקטים חברתיים.

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 16/11/2021
סטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר - מה הם באמת חושבים על התואר, הקמפוס, המרצים והאווירה אחרי השיעורים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 15/11/2021
מה חושבים הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת על הלימודים? הנה כל מה שיש להם להגיד על התואר, הקמפוס, המרצים ועוד. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים שלומדים היום בקריה האקדמית אונו על הלימודים, הקמפוס, התכנים והאווירה בתואר? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 10/11/2021
סטודנטים מספרים על האוניברסיטה הפתוחה - מה דעתם על התואר, על השילוב בין עבודה ולימודים, על המרצים ועל הקמפוס? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 9/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת אריאל בשומרון? הבאנו לכם חוות דעת של סטודנטים שלומדים היום באריאל ומספרים על המרצים, הקמפוס, האווירה בלימודים ועוד. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 7/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על המרכז האקדמי רופין? הבאנו לכם חוות דעת של סטודנטים על הלימודים, הקמפוס וכל מה שחשוב לדעת. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין