הנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרואופטיקה באורט רחובות

הנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרואופטיקה באורט רחובות

מסלול הנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרואופטיקה - אורט רחובות

 

תעשיית האלקטרואופטיקה היא אחת מהתעשיות שנמצאות בתנופה בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות: בין המוצרים והטכנולוגיות שמפתחים במסגרתה ניתן למנות לייזרים, סיבים אופטיים, מצלמות תרמיות, מצלמות קטנטנות שבהן נעשה שימוש בפרוצדורות רפואיות שונות. טכנולוגיות אלקטרו אופטיות נפוצות בתחומי הרפואה, הביטחון, ובעוד תחומים רבים כגון צילום ובתים חכמים.


הנדסאי מכונות יכולים לעסוק בתחום האלקטרואופטיקה במפעלי ייצור וחברות שונות, לפעול בפיתוח ומחקר של טכנולוגיות אלקטרו אופטיות חדשניות, כמו גם בניהול, בבקרת איכות, ובמגוון של תפקידים נוספים.


על מנת לרכוש את הידע התיאורטי והמעשי הנדרש מהנדסאי מכונות, וכן להתמקצע בענף האלקטרואופטיקה, ניתן להשתתף במסלול הנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרואופטיקה במכללת אורט רחובות.


תכנית הלימודים


ההתמחות באלקטרואופטיקה עומדת בהצטלבות של עולמות תוכן שונים - לימודי מכונות, אלקטרוניקה ואופטיקה. הסטודנטים לומדים על פיתוח, מחקר ותכנון של פרויקטים ומוצרים בענף האלקטרואופטיקה, שבו נדרשת הבנה במגוון נושאים. בתחילה, הסטודנטים סוקרים תכני בסיס שמספקים את תשתית הידע הנדרש להנדסאי מכונות. לאחר מכן, הם ממשיכים ללמוד קורסים ייעודיים להתמחות אלקטרואופטיקה, נוסף על חומר הלימוד של הנדסאי מכונות.


בין התכנים הנלמדים בהתמחות ניתן למנות מערכות ייצור ממוחשבות, ברובוטיקה, ברכיבים האלקטרו אופטיים השונים, במיקרו מחשבים, ומדידה בעזרת מכשירים שונים לרבות לייזרים.


תכנית הלימודים בנויה כך שהסטודנטים רוכשים את הכלים לתכנון פרויקטים אלקטרו אופטיים, לפיתוח ומחקר של טכנולוגיות אלקטרו אופטיות וכן לניהול ותחזוקה של מערכות בתעשיות אלקטרו אופטיות ותעשיות שמשתמשות בטכנולוגיות אלקטרו אופטיות לצרכיהן.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים מתקיימים במסלולי יום וערב, כאשר מסלול ערב משלב גם לימודים בימי שישי. מסלול לימודי יום נפרש על פני שנתיים, ומסלול לימודי ערב נפרש על פני 3 שנים. לקראת סוף הלימודים על הסטודנטים להגיש פרויקט גמר.


לצד התכנים התיאורטיים והעיוניים שנלמדים במסלול, קיים דגש על פרקטיקה ויישום של החומר הנלמד, כך למשל הסטודנטים יכולים להשתתף בפעילות המעבדות שמפעילה המכללה.


קיימת אפשרות לקבלת תוסיפי - חלקי מהאגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, נוסף על הפיקדון אותו מקבלים חיילים משוחררים. יש לבדוק את הזכאות לקבלת המימון מול הגופים הרלבנטיים.


נושאי הלימוד

 

 

  • רובוטיקה
  • מיקרו מחשבים
  • פיזיקה ואופטיקה
  • אלקטרוניקה תעשייתית
  • רכיבים אלקטרו אופטיים
  • מערכות יצור ממוחשבות
  • מדידות באמצעות מכשירים
  • ועוד


על מוסד הלימודים


מכללת אורט רחובות פועלת במהלך שלושת העשורים האחרונים בהוראת מגוון של מקצועות טכנולוגיים וכאלו בזיקה לטכנולוגיה.

 

קיימים 3 מסלולי לימוד במכללה: מסלול הנדסאים, מסלול לימודי תעודה, ומסלול ללימודי עתודה. במכללה מכשירים סטודנטים לקראת העבודה במשק הישראלי, מעדכנים את תכניות הלימוד על פי דרישות השוק המתעדכנות, ומשתפים פעולה עם ארגונים וחברות על מנת לסייע לבוגרים להשתלב בתעסוקה.


במסגרת מסלול ההנדסאים מוצעות מגוון של תכניות לימוד לסטודנטים בענפי ידע שונים, ביניהם הנדסאי תוכנה, הנדסאי חשמל, הנדסאי תעשייה וניהול, וכן הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה.


תנאי קבלה


על המועמדים למסלול להחזיק בתעודת בגרות מלאה, או תעודת בגרות חלקית שבה יש ציונים עוברים ב - 3 יחידות לימוד במתמטיקה, 3 יחידות לימוד באנגלית, ו - 2 יחידות לימוד בהבעה עברית. כמו כן, יכולים להתקבל מועמדים שמסיימים בהצלחה מכינה קדם הנדסאית.


תעודה


בתום המסלול, המסיימים בהצלחה שעומדים בחובות האקדמיות ועוברים בהצלחה את מבחני מה"ט זכאים לדיפלומת הנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרואופטיקה, מטעם מה"ט (המכון להכשרה טכנולוגית).


אפשרויות תעסוקה


הנדסאי מכונות יכולים לעבוד במגוון של תעשיות ממוכנות בתכנון של קווי ייצור, תחזוקה ורכש של מכונות, בקרת איכות ובתפקידים רבים נוספים. כיום, קשה למצוא תחום בתעשייה שאינו עושה שימוש במכונות, ומסיבה זו הביקוש להנדסאי מכונות מקצועיים ובעלי מיומנות גבוה.


נוסף על כך, מסלול הנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרואופטיקה של מכללת אורט רחובות נערך בשיתוף פעולה עם חברת אל אופ, שנותנת למועמדים שעומדים בקריטריונים, על פי צרכי החברה.
 

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות