הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים באורט רחובות

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים באורט רחובות

מסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - אורט רחובות


תכנון של מבנים ועבודות בניין, דורשים לצד ידע באדריכלות גם הבנה בעיצוב חלל ובפרט בעיצוב פנים: לעיצוב של בניינים קיימות השפעות ארוכות טווח על המשתמשים בהם וכן על מי שחיים בסביבתם.


לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים משלבים בין עולמות ידע אלו, בהם משתתפים מי שמעוניינים לפתח קריירה בתחום תוך שימת דגש על שימוש בטכנולוגיות עדכניות. הבוגרים יכולים לחתום על תכניות לבניינים שלהם לכל היותר 4 קומות.


ניתן להשתתף בלימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במגוון של מוסדות לימוד, וביניהם במכללת אורט רחובות.


תכנית הלימודים


הלימודים משלבים בין העיוני לבין המעשי, וכוללים לצד לימודי תשתית במתמטיקה, בפיזיקה, ביסודות העיצוב ובתורת הבניין, גם עבודה עם יישומי מחשב ותוכנות הנחוצות להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. תכנית הלימודים, הנקבעת על פי התכנים הנדרשים על ידי המכון להכשרה טכנולוגית, מתעדכנת ומותאמת לפי דרישות התעשייה, שצומחת כל העת.

 


מתכונת הלימודים


מתכונת הלימודים גמישה, כאשר קיימים שני מסלולי לימוד ביניהם ניתן לבחון: מסלול יום ומסלול ערב, במסגרתו לומדים גם בימי שישי. משך מסלול היום הוא שנתיים וחצי לערך, ומשכו של מסלול הערב הוא כשלוש וחצי שנים.


הלימודים משלבים בין הרצאות ושיעורים בכיתות, ובין יישום מעשי של התכנים הנלמדים בסטודיו ביסודות העיצוב ועיצוב פנים, בעבודה במעבדות המחשבים של המכללה, כמו גם סיורים לימודיים המאפשרים לראות כיצד מתבצעת עבודתו של הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בשטח.


בסיום לימודיהם התלמידים נדרשים להגיש פרויקט סיום ולעבור מבחנים פנימיים, כמו גם מבחני גמר ממלכתיים להנדסאים וטכנאים מוסמכים של המכון להכשרה טכנולוגית (מבחני מה"ט).


קיימות הנחות עבור חיילים משוחררים, בכפוף לתנאים ולהגדרות של האגף והקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון. כמו כן ניתן להשתמש בכספי הפיקדון לחיילים משוחררים על מנת לשלם על הלימודים. מומלץ לבדוק את הזכאות מול הגורמים הרלבנטיים.


נושאי הלימוד

 

 

  • בנייה ירוקה
  • לימודי מבנים
  • מערכות בניין
  • תכנון אדריכלי
  • המחשה חזותית
  • תולדות האדריכלות
  • תורת הבניין ופרטי בניין
  • שרטוט אדריכלי ממוחשב
  • ועוד


על סגל ההוראה


צוות המרצים מונה אנשי מקצוע מהתחומים הרלבנטיים, וכולל מהנדסים מתחומים שונים ובפרט מהנדסי בניין בעלי ניסיון רב שנים בעבודה ובהוראה.

 


על מוסד הלימודים


מכללת אורט רחובות פועלת בהוראת מקצועות טכנולוגיים מזה 3 עשורים, במסגרתה ניתן להשתתף בלימודי הנדסאים, לימודי תעודה בתחומי ידע שונים, וכן תכניות המיועדות לעתודאים.


במכללה שמים דגש על ההשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים, ומתוך ראיית עולם זו משתפים פעולה עם ארגונים וחברות שונים בתעשייה, על מנת לעזור לשילוב בוגריהן והשמתם.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בלימודים במסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במכללה, יש להציג תעודת בגרות מלאה, או לחילופין תעודת בגרות חלקית שבה יש ציונים חיוביים במקצועות מתמטיקה ואנגלית ברמת 3 יחידות לימוד לפחות וכן בהבעה, עברית או ספרות ברמת 2 יחידות לימוד.


אפשרות נוספת לקבלה היא על סמך מעבר בהצלחה של המכינה הטכנולוגית הקדם הנדסאית. מועמדים שגילם גבוה מ - 35 יכולים להתקבל גם על סמך הצגת תעודת סיום 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך.


מועמדים שעומדים בתנאי הקבלה הללו יכולים להתקבל ללימודים, בכפוף לשיקולים של מוסד הלימודים ושל ראש המחלקה הרלבנטית. מומלץ לפנות למוסד הלימודים על מנת לקבל את המידע העדכני ביותר.


תעודה


תעודת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מוענקת מטעם המכון להכשרה טכנולוגית - מה"ט, למי שמגישים את פרויקט הסיום ועוברים בהצלחה את המבחנים הפנימיים ובחינות מה"ט, כולל עמידה בכל הדרישות האקדמיות הנחוצות.

 


אפשרויות תעסוקה


המחזיקים בדיפלומת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יכולים לחתום, מבחינה חוקית, על תכניות בניין של מבנים בעלי 4 קומות לכל היותר.


הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יכולים לעסוק בתחום באופן עצמאי, לפתוח משרד פרטי, או לעבוד במגזר העסקי או הציבורי בשלל תפקידים: אדמיניסטרציה של התכנון, ניהול פרויקטים ומרפטים, עיצוב פנים, תכנון ושרטוט אדריכליים, ועוד.


כמו כן, ניתן להשלים לתואר ראשון במסלול המוצע כשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר אילן. לאלו שעומדים בקריטריונים קיימת אפשרות לעשות זאת כבר במהלך הלימודים לתעודת ההנדסאי.

 

 

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות