הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה באורט רחובות

שירות אישי - צור קשר
הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה באורט רחובות

מסלול הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה - אורט רחובות

 

הנדסאי מכונות הם אנשי מקצוע בעלי הבנה רב תחומית שמשלבת בין ענפי הנדסת מכונות, אלקטרוניקה ומחשבים. הם שותפים בתכנון, הפעלה ותחזוקה של מערכות מכניות, ולשם כך נדרשת מהם בקיאות ברכיבים החשמליים, האלקטרוניים, ההידראוליים והפנאומטיים של המכונות השונות וכן באמצעי הבקרה שלהם.


הנדסאי מכונות המתמחים במכטרוניקה רוכשים, נוסף על הידע הנחוץ להנדסאי מכונות, גם היכרות מעמיקה עם מערכות אוטומציה ובקרה שפותחת הזדמנויות תעסוקה בתעשיות כגון תעשיות המזון, הפלסטיקה האלקטרוניקה, הביוטכנולוגיה וכן מפעלים פטרוכימיים. ניתן לקבל הכשרה למקצוע מבוקש זה במסלול הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה שמתקיים במכללת אורט רחובות.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים לתכנן, לייצר, לפתח ולתחזק מכונות שנמצאות במגוון שימושים בענפים שונים של התעשייה. לשם כך, הסטודנטים לומדים ראשית קורסים בסיסיים מעולם הידע של הנדסאי מכונות. לאחר מכן הם ממשיכים להתמחות במכטרוניקה, המשלבת בין תכנים מתחום האלקטרוניקה לבין לימודי מכונות. במסגרתה מתמקדים הסטודנטים בעבודת האינטגרציה של מערכות מכניות יחד עם מערכות ממוחשבות ואלקטרוניות. הנושאים אותם לומדים מגוונים וכוללים, בין היתר, מעגלי חישה, אמצעי בקרה, ממשקי התחברות שונים, ונושאים נוספים מעולם האלקטרוניקה והמכונות האלקטרוניות.

 


מתכונת הלימודים

 

הסטודנטים יכולים לבחור האם ללמוד במסלול יום או במסלול ערב, הכולל לימודים גם בימי שישי, וכך ניתן לשלב את הלימודים ביחד עם משרה. אורכם של הלימודים משתנה לפי המסלול הנבחר: במסלול לימודי יום, הלימודים נמשכים כשנתיים, ובמסלול לימודי ערב משך הלימודים הוא כ - 3 שנים.


הסטודנטים רוכשים ידע עיוני ותיאורטי נרחב, אותו ניתן לתרגל במעבדות שפועלות במסגרת המכללה.


נוסף על הפיקדון לחיילים משוחררים שבו ניתן להשתמש כדי לשלם על השתתפות במסלול הנדסאים, קיימות אפשרויות למימון שמציעים האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, על פי הקריטריונים הנקבעים. מומלץ לוודא מול מוסד הלימודים והגורמים הרלבנטיים כדי לקבל את המידע העדכני ביותר.


נושאי הלימוד


נוסף על תכני הבסיס שאותם לומדים הנדסאי מכונות, הסטודנטים לומדים נושאים מתחום ההתמחות במכטרוניקה, וביניהם:

 

 

  • תכנות
  • רובוטיקה
  • מכלול מכאני
  • מיקרו בקרים
  • בקרים מתוכנתים
  • חשמל ואלקטרוניקה
  • חוזק משתנה של חומרים
  • ייצור באמצעים ממוחשבים
  • מכשור ובקרה באמצעות מערכות שונות
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים


במכללת אורט רחובות, שפועלת כ - 2 עשורים, מתקיימים מגוון של מסלולי לימוד במקצועות טכנולוגיים שונים, כולל לימודי תעודה ולימודי הנדסאים. במכללה מתמקדים בהקניית ידע עדכני המותאם לדרישות שוק העבודה הישראלי וכך מאפשרים לבוגרים להשתלב בצורה מיטבית בעבודה בתחומם. השאיפה לשילוב בוגרי המכללה בתעשייה מתבטאת גם בשיתופי פעולה שלה עם ארגונים וגופים שונים במשק, כגון הפעלת ירידי תעסוקה.


במסגרת המחלקה ללימודי הנדסאים במכללה מוצעים מסלולי הנדסאים בתחומים מגוונים, ביניהם הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי חשמל, הנדסאי תוכנה, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, ועוד. במכללה נערך גם מסלול הנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרו אופטיקה.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל ללימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, יש להציג תעודת בגרות מלאה או לחילופין תעודת בגרות שבה ציונים חיוביים באנגלית ובמתמטיקה ברמת 3 יחידות לפחות, וכן ציון חיובי בהבעה או בעברית ברמת 2 יחידות לימוד לפחות.


אפשרות נוספת העומדת בפני המעוניינים להשתתף במסלול הנדסאי מכונות היא השתתפות במכינת ההנדסאים הקדם אקדמית, אותה יש לסיים בהצלחה על מנת להתקבל למסלול.


תעודה


המסיימים את הלימודים שעומדים בכל דרישות המסלול, וכן עוברים את הבחינות החיצוניות של המכון להכשרה טכנולוגית (מבחני מה"ט), זכאים לדיפלומת הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה שניתנת מטעם מה"ט.


אפשרויות תעסוקה


קיים ביקוש רב במפעלים ותעשיות שונות, להנדסאי מכונות, כגון הייטק ותעשייה צבאית. בין תחומי האחריות שעליהם מופקדים הנדסאי מכונות ניתן למנות תכנון קווי יצור, תחזוקת מכונות ורכש שלהן, בקרת איכות, ותחומי אחריות נוספים. ההתמחות במכטרוניקה מוסיפה על הידע הנלמד במסלול הנדסאי מכונות, וכך פותחת מבחר רב של הזדמנויות לבוגריה, וכך יכולה לתת להם יתרון בעת חיפושי העבודה.

 

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות