מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית כנרת

שירות אישי - צור קשר
מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית כנרת

מכינות קדם אקדמיות במכללה האקדמית כנרת


המכינות הייעודיות במכללה האקדמית כנרת נועדו להגדיל את השוויון בנגישות להשכלה גבוהה בארץ. אנשים לא מעטים שמסיבות כלכליות, משפחתיות, ואישיות, נתקלו בקשיים מבחינה לימודית בבית הספר, יכולים להצליח במערכת ההשכלה הגבוהה. מכינות אלו, אליהן יכולים להתקבל על סמך בגרות חלקית או אף תעודת 12 שנות לימוד בלבד, מיועדות לחיזוק ושיפור מיומנויות הנדרשות להצלחה באקדמיה במקצועות האנגלית, המתמטיקה, ההבעה בכתב, ועוד. מערך הסיוע שמוצע במסגרת המכינות נותן מענה למשתתפים באמצעות חונכים, מתן שיעורים פרטניים ותגבורים שונים.


המכינות הקדם אקדמיות במכללה האקדמית כנרת, מאפשרות לבוגריהן להתקבל למוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ לאחר סיום הלימודים, נוסף על השתלבות במחלקות השונות באקדמית כנרת עצמה.


כמו כן, קיימות מבחר של מלגות לימודים ומלגות קיום עבור המשתתפים במכינות השונות, שמוצעות במסגרת שיתוף פעולה עם משרד החינוך ועם הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון, וניתנות בנוסף למענקי השחרור והפיקדון לחיילים משוחררים.

 

מכינה ייעודית להנדסה


המכינה הייעודית להנדסה מיועדת לשילוב מסיימי 12 שנות לימוד בלימודי הנדסה במכללה האקדמית כנרת, כמו גם במוסדות לימוד נוספים בישראל. אורכו של המסלול הוא שני סמסטרים מלאים, כלומר שנה אקדמית אחת, השיעורים נערכים במהלך 4-5 ימים של לימודים בשבוע. הנושאים הנלמדים במכינה הם מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית, וכן הבעה עברית וחיזוק יכולות אוריינות אקדמית.
על מנת להתקבל למכינה יש להגיש את הטפסים הבאים:

 

 

  • תעודת סיום 12 שנות לימוד
  • תעודת בגרות (גם חלקית)
  • ציון מבחן מימד


בוגרי המכינה מקבלים תעודת סיום, ואם הם עומדים בדרישות הקבלה, מחלקות הלימודים בבית הספר להנדסה באקדמית כנרת מכירות בתעודה כשוות ערך לתעודת בגרות.

 

מכינה ייעודית למדעי החברה והרוח


המכינה הייעודית למדעי החברה והרוח מיועדת עבור מי שסיימו 12 שנות לימוד, ומעוניינים ללמוד תואר ראשון בתחום זה במכללה האקדמית כנרת, כמו גם במוסדות נוספים להשכלה גבוהה בארץ. משך המכינה הוא שני סמסטרים מלאים, שמהווים שנת לימוד אקדמית, ובמהלכם לומדים המשתתפים את מקצועות האנגלית, הבעה עברית, מתמטיקה, נוסף על 3 קורסים אקדמיים. על המועמדים למכינה להציג:

 

 

  • תעודת 12 שנות לימודים
  • תעודת בגרות, גם חלקית
  • ציון של בחינת מימד


בוגרי המכינה שמסיימים אותה בהצלחה, יכולים להתקבל ללימודי תואר ראשון באקדמית כנרת, לכל המחלקות של בית הספר למדעי החברה והרוח: לימודי ניהול תיירות ומלונאות, תואר ראשון דו חוגי בתקשורת וניהול תיירות ומלונאות, לימודי ארץ ישראל, לימודי חינוך וקהילה, לימודים רב תחומיים, ועוד.

 

 

מכינת 30+


מכינת 30+ מיועדת עבור בני 30 ומעלה שמעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון באקדמית כנרת, כמו גם באוניברסיטאות ומכללות נוספות ברחבי הארץ, ואין ברשותם תעודת בגרות או שממוצע תעודת הבגרות שלהם נמוך מסף הקבלה. המכינה מתקיימת במהלך סמסטר אחד, כ- 4 וחצי חודשים, וכוללת שני מפגשים בשבוע, במתכונת ערב.
המקצועות שנלמדים במהלך המכינה הם מבוא למתמטיקה וסטטיסטיקה, השפה האנגלית, הבעה בעברית, יסודות המשטר בישראל, וכן מחשבת ישראל.


מסלול קדם ייעודי (הכנה למכינה)


מי שרוצים ללמוד במסלולים השונים של המכינות הייעודיות, אך אינם עומדים בדרישות הקבלה שלהם, יכולים ללמוד בקדם המכינה במכללה האקדמית כנרת. מכינה זו, הנפרשת על פני 3 חודשים, מיועדת הן למועמדים למכינה בהנדסה והן למכינה במדעי החברה והרוח שהשלימו 10-12 שנות לימודים. המסלול נועד לחזק את המיומנויות המתמטיות ואת האוריינות של המועמדים בשפה האנגלית וכן בהבעה בכתב בעברית. במסלול זה המועמדים גם מתכוננים לקראת מבחן מימד, אותו יש לעבור בציון מתאים כדי להתקבל למכינות השונות.


אלו העומדים בדרישות המכינה, יכולים להתקבל למסלולי המכינות השונות ללא צורך בתעודת בגרות. הדרישות למעבר ממסלול הקדם אל המכינות הייעודיות הן:

 

 

  • קבלת הציון הנדרש במבחן מימד, לפי הדרישות הספציפיות של כל מסלול
  • מעבר של בחינות הסיום בכלל המקצועות הנלמדים במסלול הקדם ייעודי, בציון 60 לפחות


המתקבלים למסלול הקדם ייעודי יכולים להגיש בקשה למלגת לימודים המוצעת מטעם הקרן והיחידה להכוונת חיילים במשוחררים במשרד הביטחון, כמו גם למלגת הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. המלגה ניתנת למועמדים על פי קריטריונים אחידים ותלויה במצבם הסוציו אקונומי של המבקשים. על מנת להגיש בקשה למלגה זו, יש לשלוח מספר מסמכים לגורמים הרלוונטיים בצוות המכינה.


מלגות לימודים


עבור המשתתפים במכינות הקדם אקדמיות במכללה האקדמית כנרת, קיימת אפשרות לקבל מלגות לחיילים משוחררים על פי קריטריוני הקבלה. מלגה זו ניתנת לאלו שזכאים לה נוסף על מענקי השחרור והפיקדון.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית כנרת