תואר שני בניהול תיירות ומלונאות במכללה האקדמית כנרת

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בניהול תיירות ומלונאות במכללה האקדמית כנרת

תואר שני בניהול מלונאות ותיירות - המכללה האקדמית כנרת


לראות עולם


זירת התיירות משנה את פניה בצורה מהירה וניכרת. מספר התיירים המגיעים לישראל הולך ועולה מדי שנה, כאשר המוני בני אדם חוצים גבולות מדיניים למטרות עסקים ולמטרות בילוי ונופש. אופיו הדינמי של ענף התיירות הופך אותו למורכב במיוחד. אופן ההתנהלות שלו מתמקד בתהליכים בין לאומיים והוא תלוי בקשרים ברמה הבין לאומית ובהשפעותיהם. תהליכי גלובליזציה ומעבר לכלכלה גלובלית משפיעים באופן ניכר על עולם התיירות ודורשים התאמות בתכנון, הפיתוח ובניהול של תשתיות התיירות. כלכלה גלובלית חדשנית זו מציבה שלל אפשרויות לפיתוח התעשייה אך גם מציבה אתגרים חדשים ויוצרת תחרות גדולה בתנאי אי ודאות. מנהלים בתחום התיירות והמלונאות נדרשים להתמודד עם שינויי אקלים, משברים כלכליים וביטחוניים, שינויים בדפוסי התיירות ושינויים טכנולוגיים ולקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבור הלקוחות ועבור ארגוני התיירות.


מי שמעוניינים להצטרף למהפכה הגלובלית שעוברת על ענף התיירות, יכולים לקחת חלק בתכנית לתואר שני בניהול תיירות ומלונאות של המכללה האקדמית כנרת. מסלול זה מתמקד באופייה הבינלאומי של תעשיית התיירות ומעניק כלים לניהול של חברות תיירות גלובליות. כדי להתאים לתנאים הדינמיים והגלובליים של התעשייה, מתקיימת תכנית זו בשפה האנגלית והיא שמה דגש על ההיבטים הבין לאומיים שבמלאכת הניהול בתחום. היא מכינה את הסטודנטים לקראת השתלבות בשלל תפקידי מפתח בענף התיירות עם סיום התכנית, בארץ או מעבר לים. מיקומה של המכללה באחד האזורים התיירותיים בארץ תורם גם הוא לכלים שנרכשים במהלך התכנית ומסייע לסטודנטים להכיר מקרוב את תעשיית התיירות ואת האתגרים העכשוויים שבה.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית זו לתואר שני הסטודנטים רוכשים מיומנויות וכלים לניהול על של חברות תיירות גלובליות, כגון רשתות בין לאומיות של בתי מלון, חברות תעופה או חברות תיירות גלובליות. תכנית זו מתמקדת בשלל היבטים גלובליים בתחום ניהול התיירות והמלונאות והיא מעניקה לסטודנטים כלים שיכולים לסייע להם להשתלב בתפקידי ניהול בכירים בתחום, בארץ ובחו"ל.


דרך שלל הנושאים אשר נלמדים בתכנית, הסטודנטים מבינים לעומק תהליכים אשר משפיעים על פיתוח, תכנון וניהול של תיירות בזירה הגלובלית. הם לומדים ליישם את הידע הניהולי שדורש ראייה אסטרטגית לטווח הארוך בשלל ענפי תיירות ומלונאות ובוחנים את יישומי בתהליכי קבלת ההחלטות ברשויות לאומיות ואזוריות.


מתכונת הלימוד


המסלול לתואר שני נפרש על פני שנתיים, זהו מסלול לימודים בשפה האנגלית. זוהי תכנית ללא תזה, בה הסטודנטים נדרשים לבצע פרויקט גמר יישומי בתחום ניהול התיירות והמלונאות. התכנית מותאמת במיוחד לצורכים של אנשים עובדים, השיעורים מרוכזים ביום מלא אחד במהלך השבוע (לא כולל השלמות). התכנית כוללת שיעורים עיוניים וכן תרגולים מעשיים שונים שמאפשרים להכיר מקרוב סוגיות מעולם התיירות הגלובלי.


נושאי הלימוד


בתכנית זו נלמדים נושאים מגוונים וביניהם:

 

  • ניהול תיירות במרחב הגלובלי
  • עקרונות מימון וכלכלה לעסקים תיירותיים
  • אסטרטגיות לניהול מערכות מורכבות בתיירות
  • שיווק בין לאומי ושיווק דיגיטלי לתחום המלונאות והתיירות    
  • ועוד


סגל הוראה


ראש המחלקה לניהול תיירות ומלונאות של המכללה הוא דוקטור שעוסק במחקריו בתחום התיירות הבין לאומית, ביחסי תיירים ומקומיים, בחינוך לתיירות, בתיירות עירונית וכפרית ובתיירות בריאות וספא. לצידו מלמדים במחלקה מרצים בעלי ניסיון רב בתחום התיירות, בהם: פרופסור שמומחה לתחום תכנון התיירות והתחבורה; חוקר בעל תואר דוקטור שעוסק בענפי התכנון, הניהול ושיווק התיירות; וחוקרים נוספים.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית כנרת עורכת מסלול לימוד נוסף לתואר מוסמך, והוא תואר שני בלימודי ארץ ישראל, תכנית שמאפשרת להכיר תהליכים היסטוריים, ארכיאולוגיים וגיאוגרפיים שנוגעים לארץ. כמו כן, המכללה עורכת שלל תכניות לימודים לתואר הראשון בענפי ההנדסה, בתחומי מדעי החברה ובענפי מדעי הרוח. מוסד הלימוד מציע תכניות לימודים שמותאמות להתפתחויות האחרונות במשק, במטרה להכשיר את הבוגרים להשתלבות בתפקידי מפתח בתעסוקה באזור הצפון וברחבי הארץ.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית נדרשים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי רמה מספקת בשפה האנגלית, לפי קריטריונים שנקבעים במבחן TOEFL או IELTS, או מבחן פנימי שעורכת המחלקה לניהול תיירות ומלונאות. עליהם להשיג ציון מעבר לתואר שני ולעבור ראיון אישי בשפה האנגלית בו בוחנים בים היתר גם את רמת האנגלית שלהם.

 

לתשומת לבכם - תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. יש לפנות אל מוסד הלימודים לקבלת המידע המדויק לגבי תנאי קבלה


תעודה


לסטודנטים שמשלימים את התכנית בהצלחה ועומדים בכל חובותיהם ניתן תואר שני MA בניהול תיירות ומלונאות אשר מוענק על ידי המכללה האקדמית כנרת. הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית כנרת