רוצה פרטים על ללמוד בגיל 30?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים אקדמיים בגיל 30

רוצה לדעת על ללמוד בגיל 30? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים בגיל 30 - כל אפשרויות הלימודים לסטודנטים מעל גיל 30

 

המועצה להשכלה גבוהה מעודדת אנשים מעל גיל 30 לגשת ללימודים אקדמיים ואף מציעה תנאי קבלה גמישים יותר עבורם. היום, לימודים בגיל 30 הם ממש לא יוצאי דופן ואפשר למצוא לא מעט סטודנטים אחרי גיל שלושים בשלל מקצועות.


יש לא מעט סיבות שיכולות להביא אנשים בגיל 30 לבחור בלימודים, בראשן השאיפה לשדרג את הקריירה ולהעלות את רמות השכר דרך השתלבות בתחום חדש, או קידום בתחום העיסוק הנוכחי שלהם. חלק מהם לומדים בתכניות מטעם העבודה, כגון תכניות לימודים לעובדי ציבור, שמותאמות במיוחד לתחום הלימוד שלהם ונלמדים במתכונת נוחה. מקומות עבודה רבים דורשים מן העובדים שלהם לעדכן ולשכלל את הידע שברשותם, דרך לימודים לתואר אקדמי.


לימודים לתואר ראשון בגיל 30


ישנם שלל מסלולים לתואר ראשון שבהם יכולים ללמוד אנשים מעל גיל 30. מרבית המוסדות מציעים תנאי קבלה גמישים ונוחים למגוון של מקצועות לימוד, בהם מקצועות הנדסיים, מדעיים, ענפי מדעי החברה ותחומים פארא רפואיים.


רבים מעל גיל שלושים בוחרים לימודים לתואר ראשון במסלולים שנוחים לשילוב עם העבודה. הם יכולים לבחור מבין מגוון תכניות לימודי ערב, שלרוב כוללים שיעורים בשניים או שלושה ערבים בשבוע ובימי שישי. רוב התכניות מאפשרות לסיים את התואר תוך מספר השנים שנדרש גם במסלול לימודי היום, זאת באמצעות לימודים גם בסמסטר קיץ.


מוסדות הלימוד השונים מציעים למועמדים מעל גיל 30 ללמוד במכינות ייעודיות, שידועות בהם מכינה 30+. מכינות אלה מחליפות את תעודת הבגרות עבור מועמדים שאין ברשותם בגרות מלאה והם מסייעים להעלות את סיכויי הקבלה ללימודים האקדמיים. כמו כן, עבור לא מעט מסלולים לתואר ראשון, מועמדים מעל גיל 30 יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי, בכפוף לרקע מקצועי משמעותי ומעבר של ראיונות אישיים ומבחנים פנימיים.


איזה מקצוע כדאי ללמוד בגיל 30


בחירת לימודים היא אמנם תהליך לא פשוט, אך ישנם כמה שיקולים שיכולים להקל על הצעד החשוב הזה. אין תשובה אחת ברורה לשאלה מהו המקצוע המועדף, אך סטודנטים רבים מעל גיל 30 בוחרים בתחום שמשיק לקריירה שלהם, שיכול לסייע להם להתקדם ולהרחיב את האפשרויות המקצועיות. לחלופין, לא מעט אנשים בגיל 30 מחליטים לעבור הסבה מקצועית ובוחרים ללמוד תחום שונה מזה שבו עבדו עד עתה. הסבות אלה אפשרויות דרך תכניות הסבת אקדמאים, שמיועדות למי שברשותם כבר תואר ראשון לפחות, או במסלולי לימוד תעודה והכשרות מקצועיות שיכולות להתאים גם לחסרי תואר במקרים מסוימים.

 

 
לימודי רפואה בגיל 30 - להתחיל ללמוד רפואה בגיל 30


תנאי קבלה לרפואה הם זהים עבור מועמדים מעל גיל 30 ומתחת לגיל 30, בדרך כלל הדרישה היא לפסיכומטרי ולתעודת בגרות בממוצע גבוה במיוחד ולמעבר מבחנים וראיונות. לימודי רפואה נפרשים על פני כשש שנים וכוללים גם מספר שנות התמחות בסיומם, עד לקבלת הרישיון ברפואה. למרות זאת, ישנם מי שבוחרים לגשת ללמוד רפואה בגיל 30, עקב עניין רב בתחום ורצון להשתלב בקריירה רפואית מספקת דרך הגשמת החלום ללמוד רפואה. מי שיש ברשותם תואר ראשון במקצועות מדעיים יכולים ללמוד במסלולי הסבה לרפואה, שאורכם קצר יותר והם נפרשים לרוב על פני כארבע שנים בלבד.


לימודי סיעוד בגיל 30 - לימודי אחיות בגיל 30


לימודי סיעוד בגיל 30 מתאימים למי שמעוניינים לקבל את ההכשרה לקריירה פרא רפואית מאתגרת ומספקת. הקבלה ללימודים, גם מעל גיל 30, כוללת דרישה לציון בפסיכומטרי. עם זאת, מי שאין ברשותם בגרות מלאה יכולים ללמוד במכינה 30+ כדי לשפר את סיכויי קבלתם.


מסלול נוסף שמאפשר להשתלב בתחום הסיעוד, שיכול להתאים לבני 30 ומעלה, הוא מסלול הסבת אקדמאים לסיעוד. תכנית זו מאפשרת לבעלי תואר ראשון ומעלה לקבל את ההכשרה לתחום בתכנית מקוצרת שהיקפה לרוב כשנתיים עד שנתיים וחצי. המסלולים מותאמים לאנשים עובדים.


נוסף על כך, ישנם מוסדות המציעים תכניות לימודי סיעוד לאימהות. אלה הם מסלולים ייעודיים לאימהות ולהורים שמאפשרים ללמוד בתכנית גמישה, לעיתים בתכניות לימודי ערב ולעיתים במסלולי בוקר. בתכניות אלה לרוב ניתנות מלגות לימוד.

 


לימודי חינוך בגיל 30 - לימודי הוראה בגיל 30


לימודי חינוך יכולים להתאים מאוד לאנשים מעל גיל 30. רוב המוסדות מציעים תכניות מכינה ייעודיות שיכולות לסייע למועמדים. ישנם גם לא מעט מוסדות המציעים לימודי ערב בחינוך, שמתאימים למי שמעוניינים לשלב את הלימודים עם עבודה.


לא מעט מגיעים ללימודים האקדמיים לאחר צבירת ניסיון בתחומי הטיפול והחינוך, דרך עבודה במסגרות כגון מעונות ופעוטונים או הדרכה במסגרות שונות. דרך הלימודים, הם יכולים לבסס את הכשרתם, לקבל תעודת הוראה רשמית ולשדרג את אפשרויות השכר בהוראה שכן לפי משרד החינוך, שכר מורים שהם אקדמאים נוטה להיות גבוה יותר.


לימודי משפטים בגיל 30


מי שעברו את גיל 30 ומתעניינים בלימודי משפטים יכולים לבחור מבין כמה אפשרויות. ניתן ללמוד במסלול רגיל שהיקפו כשלוש שנים וחצי, יש לציין כי מועמדים מעל גיל 30 פטורים מתעודת בגרות ויכולים להתקבל על סמך מכינה. ניתן ללמוד גם בתכניות לימודי ערב במשפטים, שמתאימות לאנשים עובדים. כמו כן, מי שברשותם תואר ראשון יכולים ללמוד בתכניות לימודי משפטים לאקדמאים, שמתאימות לעובדים שנדרשים להרחיב את הידע המשפטי שלהם לצורכי הקריירה.

 


לימודי הנדסה בגיל 30


למרות שישנם תחומי הנדסה שמתאפיינים בממוצע גילים נמוך יותר בשוק העבודה, כגון הנדסת תוכנה, גם בני 30 ומעלה יכולים בהחלט להשתלב בשוק כמהנדסים. לימודי הנדסה לגיל 30 מציעים לרוב תנאי קבלה גמישים יותר ופטור מבגרויות. מעסיקים בתחום ההנדסה מחפשים גם מועמדים מעל גיל 30, שמגיעים עם בשלות ולעיתים גם עם רקע טכנולוגי. בשוק של היום יש מחסור רב במהנדסים וכך נפתחות שלל אפשרויות תעסוקה לבוגרים.


לימודי אדריכלות בגיל 30


לימודי אדריכלות לתואר נחשבים לאחד המסלולים האקדמיים הארוכים והם נפרשים על פני כחמש שנים, שאחריהם נדרשות עוד כשנתיים של התמחות. עם זאת, גם בני שלושים ומעלה יכולים לגשת ללימודי אדריכלות, אף שאין תנאי קבלה ייעודיים לגילים אלה. מי שמעוניינים בקריירה בתחום ומחפשים מסלול קצר יותר יכולים לפנות גם ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, שנפרשים על פני כשלוש שנים בלבד.


לימודי פיזיותרפיה מעל גיל 30


לימודי הפיזיותרפיה נמנים בין מסלולי הלימוד שבהם לא נהוגים תנאי קבלה מקלים למועמדים מעל גיל 30, על המועמדים ללימודים לעמוד בדרישות מוסדות הלימוד ולהציג ציון בפסיכומטרי וממוצע בגרות ברף הנדרש. המועמדים יכולים ללמוד בקורס פסיכומטרי בגיל 30 במגוון מסגרות.


לימודי משחק בגיל 30


לא מעט בני 30 ומעלה מתעניינים בלימודי משחק כדרך להגשים חלום ולהשתלב בעולם התיאטרון או הקולנוע. מדובר בלימודים שאינם אקדמיים ולכן לרוב אין דרישה לתעודת בגרות. עם זאת, לרוב יש צורך ברקע קודם במשחק כדי להתקבל ללימודים ונדרש מעבר של אודישנים ומבחנים. מי שמעוניינים לצבור ניסיון במשחק יכולים לעשות זאת דרך מכינה למשחק, או סדנאות שונות.

 

פטור מפסיכומטרי מעל גיל 30


לפי החלטת המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) מועמדים מעל גיל 30 יכולים להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי ובמקרים מסוימים גם בלי תעודת בגרות. את הפטור מקבלים בדרך כלל מי שעובדים מכינה קדם אקדמית ייעודית או קורסי קדם. במקרים אחרים יש להוכיח ניסיון מקצועי רלוונטי ומשמעותי ולהציג המלצות.

 

חשוב לציין כי בחלק מהמקצועות אין פטור מן הפסיכומטרי גם מעל גיל שלושים, כך למשל במקצועות פרא רפואיים, לימודי רפואה ועוד אין אפשרות ללימודים ללא פסיכומטרי.

 


לימודים מעל גיל 40


אף גיל אינו מאוחר כדי להתחיל ללמוד, ישנם לא מעט אנשים בגיל 40 ואף מעבר לכך שבוחרים להתחיל לימודים אקדמיים במגוון של תחומים, בין אם לקידום הקריירה ובין אם להעשרת הידע. שוק העבודה היום מציב בפני העובדים דרישה לתואר ראשון במקרים רבים וכך לא מעט עובדים מעוניינים לקדם עצמם מקצועית וניגשים ללמוד. לימודים בגיל 40 מתקיימים לא פעם במסלולים נוחים, או בתכניות עם תנאי קבלה גמישים יותר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ללמוד בגיל 30?

רוצה לדעת יותר על ללמוד בגיל 30?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
לימודי עריכת דין ולימודי מכינה 30+
כך נעזור לך לבחור לימודים ומקצוע לחיים...
כך נעזור לך לבחור לימודים ומקצוע לחיים...