קורס ניהול מלאי ורכש באורט כפר סבא

קורס ניהול מלאי ורכש באורט כפר סבא

קורס ניהול מלאי ורכש ממוחשב - אורט כפר סבא

 

מנהלי מלאי ורכש אחראים על תחום האספקה, התנהלות מול ספקים חיצוניים, וניהול המערכים לפיהם מתכננים את השימוש והרכישה של המלאי בצורה שוטפת. התקדמויות הטכנולוגיות גורמות להשתכללות של המערכות הממוחשבות, המאפשרות לבצע את התכנון והניהול של המלאי והרכש באופן יעיל וחסכוני יותר ויותר.

 

על מנת לרכוש את הידע ואת הבקיאות בהיבטים הפיננסיים והכלכליים של מקצוע מנהל מלאי ורכש ממוחשב, וכן את השליטה בתוכנות וביישומי המחשב הנחוצים למחזיקים בתפקיד זה, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות, המוצעות ברחבי הארץ במבחר מוסדות לימוד.

 

במכללת אורט כפר סבא מוצע קורס ניהול מלאי ורכש ממוחשב, שלאחריו ניתן לעסוק במקצוע מנהל מלאי ורכש או לחילופין לעבוד כמנהל מלאי או מנהל רכש בלבד, בגופים שבהם קיימת הפרדה בין התפקידים.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים מתמקדת בהכשרת אנשי מקצוע המוסמכים לניהול מחסן ממוחשב במחסנים מסוגים שונים: גושי, מידוף קל ומידוף כבד, כמו גם הקניית הבנה והיכרות בניהול רכש של פריטים, תוך שימוש באמצעים ממוחשבים ובדגש טכנולוגי על מנת למקסם את היעילות והחסכוניות של תחום הרכש והמלאי בעסקים שונים.


המשתתפים לומדים על תהליכים לוגיסטיים, ושיטות לניהול לוגיסטי, כמו גם על ההיבטים השונים של ניהול רכש: מציאה של ספקים, תמחור והצעות מחיר, אתיקה וחוקים בתחום הרכש, ועוד. תכנית הלימודים מכילה גם תכנים על ניהול מלאי, כולל הגדרת מדיניות רכש ומלאי וחישוב העלויות שלהם לשנה, דרכים שבהן ניתן לחזות את הצריכה של פריטים שונים, הגדרת מדיניות בתחום הרכש והמלאי, ועוד.


נוסף על כך, המשתתפים רוכשים ידע בענף הסחר והשילוח הבינלאומי, כולל היכרות עם עולם המכס והרישוי, עלויות הובלה ומתוכן גזירת כדאיות ההובלה- דרך היבשה, הים והאוויר, ולומדים גם מונחים מרכזיים במכר בינלאומי.


דגש חשוב של הלימודים הוא על שימוש ביישומי מחשב הנדרשים למנהלי רכש ומלאי, ביניהם תוכנת פריוריטי והפקה של דוחות ואינדקסים באמצעות תוכנת אקסל. המטרה היא להכשיר את הבוגרים לעריכה של הזמנות, חשבוניות מס וקבלות, משלוחים והחזרים, וכן הצעות מחיר - באמצעים ממוחשבים המייעלים את התהליך.

 


מתכונת הלימודים

 

המשתתפים נפגשים פעם בשבוע, כאשר כל מפגש מונה 5 שעות אקדמיות.


היקף הקורס הכולל הוא 140 שעות אקדמיות, ובסיומו המשתתפים נדרשים להגיש פרויקט סיום בניהול מלאי באמצעים ממוחשבים.


נושאי הלימוד

 

ניהול מלאי
תמחור והצעות מחיר
שיטות לניהול לוגיסטי
חיזוי צריכה באמצעים שונים
תהליכים לוגיסטיים מודרניים
ניהול רכש: אתיקה וחוקי רכש
ניהול היבוא : סחר ושילוח בינלאומי
ניהול מערכת מלאי ממוחשבת ERP
מדיניות רכש ומלאי וחלוקת "עיקר וטפל"
חישוב עלויות הרכש והמלאי של פריטים לשנה

ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

במכללת אורט כפר סבא מלמדים תחומים שונים תוך שימת דגש טכנולוגי: עיצוב, בניה, מנהל וחשבונאות, ועוד. מסלולי הלימוד שמוצעים במכללה נערכים במסגרת לימודי תעודה, לימודי עתודה טכנולוגית, ולימודי הנדסאים. המשתתפים במסלולים השונים נעזרים בידע הנרכש במכללה לשם קידום בקריירה, הסבה מקצועית, או העשרה והרחבת השכלתם.


ב - ORT Career, המחלקה לניהול של המכללה, מועברים קורסים והכשרות מקצועיות במגוון נושאים הקשורים לתחום הניהול והפיננסים: ביניהם הנהלת חשבונות מסוגים 1, 2, ו - 3, חשבות שכר בכירה, ומזכירות רפואית בכירה.


רבים מן הקורסים נערכים במתכונות גמישות, כולל מתכונת ערב, על מנת לאפשר לסטודנטים לשלב בין הלימודים לבין עבודה. המרצים בקורסים מעניקים ליווי ויחס אישי לסטודנטים, ומשלבים טכנולוגיות עדכניות במהלך ההוראה.


תנאי קבלה


מועמדים שרוצים להתקבל לקורס צריכים להחזיק בתעודת סיום 12 שנות לימוד לפחות.


תעודה


המסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בחובותיו, זכאים לתעודת סיום קורס ניהול מלאי ורכש ממוחשב, המוענקת מטעם ORT Career המחלקה לניהול במכללת אורט כפר סבא.


אפשרויות תעסוקה


מנהל מלאי ורכש ממוחשב הוא בעל תפקיד ניהולי שבו יש צורך במגוון של תחומים בתעשייה, החל מענף האלקטרוניקה וכלה בענפי המזון והאופנה. אנשי מקצוע מוכשרים יכולים להתקדם לתפקידי ניהול בכירים יותר בתחומי הלוגיסטיקה והתפעול.

 

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא