רוצה פרטים על קורס על חשבון החברה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

עבודה עם קורס הכשרה - עבודה עם הכשרה על חשבון החברה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס על חשבון החברה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכשרה מקצועית על חשבון החברה בהייטק

 

מחפשים לימודים על חשבון המעסיק?


כולנו רוצים להשתלב בתפקיד מקצועי לקדם אותנו הלאה, מקום שמפתח אותנו כעובדים, מעשיר אותנו ומקנה לנו תחושה של ערך מוסף לגבי המשך הקריירה. יותר ויותר חברות, בעיקר במגזר ההיי טק אבל לא רק, משקיעות זמן, כסף ומשאבים בהכשרה מקצועית של עובדים שכבר קיבלו לתפקיד.


כל עובד מעוניין שהעבודה שלו תהיה מעניינת, מאתגרת ומספקת. עובדים שואפים שמקום העבודה שלהם יסייע להם לצמוח ולטפס קדימה, ולקבל תחושה של ערך מוסף ושל שביעות רצון מהתפקיד. כדי להגביר את המוטיבציה של העובדים לחקור ולהתעדכן וכן כדי לייעל את הפעילות בחברה, בוחרים ארגונים רבים לשלוח את העובדים שלהם לקורסים מקצועיים על חשבון החברה.


קורסים אלה משתנים מחברה לחברה, בהתאם לאופי הארגון, למגזר שלו ולתהליכי העבודה בו. כך למשל, חברות בתחומי התוכנה וההייטק, כמו גוגל, אמזון או פייסבוק, מוציאות עדכונים למוצרים ולשירותים שלהן בקצב מסחרר, לעיתים אפילו מדיי יום. כך עובדים שאינם בקיאים בחידושים האחרונים נותרים מאחור, מה שעלול לפגוש בתפקוד שלהם וכך מעסיקים בהייטק שוקלים לעיתים תכופות לשלוח עובדים להכשרות ממוקדות לגבי טכנולוגיות חדשות.


הכשרות מקצועיות אלה ניתנות לעובדים כחלק מן הרצון של ארגונים לפתח את העובדים שלהן, וכחלק מן האמונה של המעסיקים ביכולות ובכישורים של העובדים כמרכיב אינטגרלי לצמיחה ולפיתוח של החברה. המעסיקים משקיעים זמן ומשאבים לא מבוטלים בהכשרות אלה, בעיקר מתוך תפישה כי העובדים ישתמשו בהן כדי להשקיע בחזרה לחברה תוך צבירה של התלהבות מחודשת, מוטיבציה ורצון ללמוד ולהתפתח מבחינה מקצועית גם אחרי תום הקורס.


הקורסים המקצועיים הללו מתקיימים בדרך כלל על חשבון החברה, במימון מל של המעסיק או במימון חלקי שלו. אופי ביצוע הקורס, שעות הלימוד ומשך הקורסים נקבעים לפי הנהלים הפנימיים של הארגונים ומשתנים מאוד בין המגזרים והתחומים במשק. לעיתים העובדים נדרשים להתחייב כי ימשיכו לעבוד בשורות החברה למשך מספר שנים אחרי תום הקורס, כדי לסייע בשימור שלהם ולהגביר את היעילות של ההכשרות.

 


מסלולי לימוד


ניתן לחלק את סוגי לימודי התעודה על חשבון החברה למספר קטגוריות - 


הכשרות לעובדים מתחילים שנועדו לסייע להם באוריינטציה בארגון: ארגונים עורכים קורסים אלה לעובדים שרק נקלטים בשורות הארגון, כדי להכשירם לקראת התפקיד אותו הם עומדים למלא. מסלול זה בא לרכז עבור עובדים חדשים את כל הכלים והמיומנויות שיידרשו מהם לאורך עבודתם החדשה בהמשך וכך לייעל את תהליך הקליטה שלהם בשורות החברה. מסלול זה עוסק הן בתהליכי העבודה הפרקטיים שנדרשים מן העובדים, כגון טכנולוגיות פיתוח ומיומנויות עסקיות, וכן בהיבטים פנימיים שנוגעים לפעילות החברה, לקהל הלקוחות שלה ולמבנה הארגוני הפנימי שפועל בה. הכשרות אלה מתקיימות בדרך כלל בחברה עצמה ולא במוסד חיצוני והן נערכות בשלל ענפים במשק, מתכנות וטכנולוגיה ועד ביטחון, שיווק, תשתיות ותעשייה.


הכשרות להתמקצעות בתפקיד חדש לעובדים מנוסים יותר: עובדים שצוברים וותק במקום עבודתם ומעוניינים להתקדם לתפקידים בכירים יותר יכולים בחברות מסוימות לבקש הכשרה מקצועיות מן המעסיקים שלהם. נוסף על כך, ישנן חברות בהן המנהלים מחליטים לשלוח עובדים מסוימים, או מחלקות עובדים שלמות, להכשרות מטעם החברה כדי לפתח את הכישורים של העובדים. מסלולים אלה מתקיימים לרוב באופן מרוכז אחת לשנה. דרך הקורסים הללו יכולים העובדים להכיר חידושים שהתחוללו בתחום העיסוק שלהם, לחדד נהלים חדשים ולפתח את המיומנויות האישיות שלהם.


בדרך כלל, מבדילים בין קורסים והדרכות טכנולוגיות או מקצועיות, שבאות לחשוף את העובדים לכלים חדשים בעבודה (כמו שפת תכנות חדשה, מערכת מידע עדכנית או טכניקת עבודה מקצועית שמטמיעים בחברה), לבין קורסים לפיתוח של מיומנויות רכות, כלומר מיומנויות שנוגעות לתקשורת הבין אישית וליכולות ניהוליות ושירותיות. קורסים אלה לרוב אינם פתוחים לכלל העובדים בארגון, אלא לחטיבה או מחלקה מסוימת במסגרתו, כגון למחלקה טכנית או לצוותים. חלק מן ההכשרות מתאימות רק לדרגים בכירים והן מתקיימות במסגרת תכניות פיתוח למנהלים.

 

באילו תחומים מתקיימים קורסים על חשבון החברה?


תחומי הקורסים הם מגוונים מאוד. חברות במגוון ענפים במשק עורכות הכשרות לעובדים בשורותיהן, במטרה לקדם אותן וכך גם להצמיח את מערכי הניהול של החברה. בין הענפים השכיחים יותר לקיום של קורסים כאלה נכללים:

 

 

  • קורסים בהייטק - קורסים שנועדו לסייע לעובדים להתוודע לטכנולוגיות פיתוח ותכנות חדשות, או להכשרתם של מנהלים בתחומי הטכנולוגיה למחלקות השונות של הארגון.

 

 

  • קורסים בניהול - קורסים שמתאימים לעובדים שמעוניינים להתקדם בסולם הארגוני ולרכוש מיומנויות ניהוליות. קורסים אלה מתמקדים בין היתר בהכשרת מנהלי שיווק, מנהלי טכנולוגיה, מנהלי מוצר, מנהלי דיגיטל ותחומי ניהול נוספים.

 

 

  • קורסים בתחומי הלוגיסטיקה והתעשייה - אלה הם קורסים שמתקיימים מטעם חברות בתעשייה או מטעם מפעלים שונים, לעובדים בענפים כגון לוגיסטיקה, רכש, תפעול וניהול מלאי. מטרתם להכיר לעובדים תהליכי עבודה ונהלים חדשניים ולייעל את פעילות הארגון השוטפת.


מתכונת הלימוד


היקפי הקורסים וההכשרות לעובדים משתנים לפי הצורכים של החברה או הארגון. הם נעים בין השתלמויות ממוקדות של מספר ימים או שבועות, לבין תכניות הכשרה של מספר חודשים. תכניות הלימוד מותאמות במתכונתן לצורכים של מקומות התעסוקה, וכך השיעורים נערכים לרוב אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים. מעצם טבעם, הקורסים המקצועיים כוללים התנסות מעשית מרובה, סדנאות וסימולציות, כדי לסייע לעובדים להכיר מקרוב ולהתנסות באופן פרקטי בחומר הנלמד כדי שיוכלו ליישם אותו ביעילות בשורות החברה.

 


אופן הקבלה לקורסים על חשבון החברה


הקבלה לקורסים להכשרת עובדים תלויה בצורכים ובמניעים של הארגון. בחלק מן המקרים, שליחתם של עובדים להכשרה תלויה בהחלטה של המנהל הישיר, שבוחן את המיומנויות המקצועיות של העובדים ואת הניסיון שלהם וכך מחליט האם לשלוח את העובדים להכשרה או לא.


במקרים אחרים, העובדים עצמם יכולים לבקש הכשרה בתחום מסוים, שרלבנטי לעבודתם ושיכול לסייע לפתח אותם מבחינה אישית וארגונית. בקשות אלה לרוב נשלחות אל מנהלי משאבי האנוש או מנהלי המחלקות של אותם עובדים, שמחליטים בהתאם אם לערוך קורס בשורות הארגון או לשלוח את העובדים להשתלמות חיצונית, בין השיקולים שהמנהלים מביאים בחשבון הוא תקציבים ועלויות ההכשרות וכן התרומה הישירה שלהן לפעילות החברה שלהם. בדרך כלל, רק עובדים בעלי וותק של מספר שנים בחברה נשלחים לקורסים מסוג זה.


מוסדות


חלק מן ההכשרות מטעם חברות מתקיימות באופן פנימי במשרדי החברה. הכשרות אחרות מתקיימות במוסדות הלימוד השונים כגון מכללות ומרכזי הכשרה אליהם נשלחים העובדים. הנה כמה מוסדות שבהם עובדים יכולים ללמוד במסגרות הכשרות ארגוניות:

 

  • מדיאטק ג'ון ברייס חיפה: מוסד זה מתמקד במקצועות ההייטק והמחשבים, הוא עורך מגוון רחב של קורסים ובהם גם תכניות למקצוענים ומסלולים שנבנים לפי צורכים של חברות בשוק ההייטק. חלק מן הקורסים מתקיימים בשיתוף עם חברת מיקרוסופט ומכינים את המשתתפים לקראת קבלת הסמכות רשמיות מטעמה. בין נושאי ההדרכות השונות אפשר למצוא פיתוח תוכנה, שיווק אינטרנטי או היכרות עם שפות תוכנה חדשות.

 

  • ג'ון ברייס הדרכה: ג'ון ברייס הדרכה הוא מוסד להכשרות מקצועיות בתחום ההייטק. הוא מציע קורסים רבים ומגוונים בתחומים כגון תכנות, אבטחת מידע, סייבר, פיתוח תוכנה ושיווק דיגיטלי. חלק מן הקורסים שמתקיימים במוסד זה מותאמים לצורכים של ארגונים וחברות בשוק ההייטק. בין הקורסים לקהל המקצוענים אפשר למצוא קורסי ניהול טכנולוגי, קורסים בבדיקות תוכנה וקורסים שנוגעים לשפות תוכנה או למערכות הפעלה.

   

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס על חשבון החברה?

רוצה לדעת יותר על קורס על חשבון החברה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם?