רוצה פרטים על קורס דיני מכרזים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס דיני מכרזים וחוזים למנהלים

רוצה לדעת על קורס דיני מכרזים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס דיני מכרזים למנהלים


על פי חוק, כאשר המדינה, תאגיד ממשלתי, מועצה דתית, קופת חולים או מוסד להשכלה גבוהה רוצים לרכוש שירותים מסוימים, וכן לבצע עסקה או עבודה, עליהם לערוך מכרז פומבי שבו לכל אדם תהיה הזדמנות שווה להשתתף.


בשנת 2009 חלה רפורמה מורכבת בתחום המכרזים, כאשר כיום קיימת חובת התקשרות עקרונית באמצעות מכרז. מסיבה זאת, עבור מנהלים ובכירים בחברות ובארגונים, הכרת היבטיו השונים של תחום המכרזים הוא מהותי לצורך הפעילות היומיומית שלהם. כך גם עבור מנהלי רכש, מנהלי כספים, חשבים, גזברים, יועצים משפטיים, חברי ועדות מכרזים, ועובדים שבמסגרת עבודתם מבצעים התקשרויות חיצוניות עם צד שלישי.


אם כן, הידע הנדרש עבור אלו העוסקים בדיני מכרזים כולל הן ידע תיאורטי ומשפטי, והן פרקטיקות מעשיות לעבודה בשטח. קיימת חשיבות לדון גם בחידושים בתחום דיני המכרזים של השנים האחרונות, לצד סוגיות ואתגרים העולים במהלך ניהול מכרזים. ההכשרה הניתנת בקורס דיני מכרזים למנהלים יכולה לספק את ההיכרות הנדרשת עם עולם מורכב זה.


קורס דיני מכרזים


במסגרת תכנית הלימודים בקורס דיני מכרזים למנהלים, המשתתפים רוכשים את ארגז הכלים הדרוש להבנה בעולם המכרזים, וכן לכתיבה, תכנון וניהול של מכרז. זאת בנוסף לבחינת ההיבטים המשפטיים השונים כגון מניעת ניגוד עניינים, בדיקה ופסילת הצעות במכרז, זכויות ערעור, עילות להתערבות בית משפט ועוד.


חלק מהתכנים התיאורטיים בקורס מתמקדים בניהול הוגן של מכרזים ובביטויים של עקרונות דמוקרטיים בתחום דיני המכרזים, כמו למשל עקרון השוויון ועקרון השקיפות. הקורס סוקר גם את ההתפתחויות בפסיקות בתי המשפט בשנים האחרונות, הדרושה להבנה מקיפה בתחום המכרזים.

 


השתלמות דיני מכרזים


קורס דיני מכרזים למנהלים מהווה אפשרות להתמחות ולהתמקצע בדיני המכרזים. קיימות גם השתלמויות והכשרות המיוחדות עבור אנשי מקצוע מתחומים אחרים שאין להם ניסיון בדיני מכרזים, או עבור מנהלים בעלי היכרות עם התחום שרוצים להעמיק את בקיאותם בנושא. או שהיקפן והמיקוד שלהן מעט שונה. כך, מתכונת הלימודים והיקפם משתנה ממוסד למוסד ומתכנית לתכנית. הקורסים השונים לדיני מכרזים נערכים לרוב במשך כ-40 שעות אקדמיות. השתלמויות ייעודיות יכולות לארוך גם כ-18 שעות אקדמיות.


ההכשרה מתמקדת בתכנים המרכזיים בהם צריכים להיות בקיאים אלו שמעוניינים להתמקצע בדיני מכרזים, הן בידע התיאורטי והן ביישומו המעשי. חלק מההכשרות מציעות מפגשים עם מומחים ואקדמאים, הרצאות של עורכי דין בעלי ניסיון בתחום, יועצים משפטיים, וכן של בכירים ממנהל הרכש הממשלתי וממשרדים ממשלתיים שונים.

 

 

 

נושאי הלימוד

 

 

  • עקרונות דיני המכרזים
  • תפקידן וסמכויותיהן של ועדות המכרזים
  • סוגי מכרזים: פומבי, מרכזי, סגור, דו-שלבי
  • תכנון, כתיבת מכרז וניהולו
  • ערבויות: ערבות ביצוע, ערבות מכרז
  • הגשת ההצעות למכרז, בדיקתן ופסילתן
  • קבלת ההחלטות על-ידי ועדת המכרזים
  • השגות על החלטה וזכות הערעור
  • עילות להתערבות בית המשפט בהחלטות הועדה
  • ועוד

 

דיני מכרזים עבודה - אפשרויות תעסוקה


השתתפות בקורס דיני מכרזים יכולה לעזור למנהלים המעוניינים להתמקצע בתחום חיוני ולהרחיב את תחומי האחריות שלהם. כאמור, קיימת חובה לערוך מכרזים במספר של מוסדות ממשלתיים וכן מוסדות השכלה גבוהה, מוסדות בריאות שונים ועוד. מסיבה זו, ידע והבנה בתחום דיני המכרזים יכולה להוות יתרון עבור מנהלים בארגונים שעורכים מכרז.


נוסף על כך, החובה החוקית לעריכת מכרזים דורשת מחברי ועדת המכרזים לעבור הכשרה בתכנית המאושרת על ידי החשב הכללי, עבור חברי ועדות מכרזים וועדות הפטור המשרדיות. אנשי מקצוע שרוצים להשתלב כחברי וועדות מכרזים, נדרשים לעבור את ההכשרה הזו בתוך שנה ממועד מינויים.


קיימים קורסים והכשרות נוספות בתחומי המכרזים, החוזים והייעוץ המשפטי, אותם יכולים ללמוד הן מנהלים ואנשי מקצוע המתעניינים בהתקדמות בקריירה:


קורס ניהול חוזים והתקשרויות: בקורס ניהול חוזים והתקשרויות, המשתתפים רוכשים ידע חיוני וכלים תיאורטיים ומעשיים בהיבטים השונים של דיני חוזים. כך למשל חלק מתכני הקורס עוסקים בקבילות חוזים, מימוש זכויות באמצעותם, וכן הקנייה של שיקול דעת בעת קבלת החלטות וחתימה על חוזים.


קורס משא ומתן ואמנות השכנוע: קורס משא ומתן ואמנות השכנוע מיועד לאנשי מקצוע שהעיסוק שלהם כולל משא ומתן, כגון מנהלי רכש, מנהלי כספים וכן חברים בוועדות מכרזים, ניתן לרכוש בקורסים בתחום זה את המיומנויות הדרושות לצורך ניהול משא ומתן מוצלח ופורה, והתמודדות עם האתגרים איתם מתמודדים הצדדים המנהלים משא ומתן.


קורס חוזים עתידיים ("Futures"): בקורס חוזים עתידיים ניתן ללמוד על השימושים לחוזים עתידיים, באמצעותם סוחרים ואנשי עסקים מבצעים ניהול סיכונים פיננסיים בעת עריכת עסקאות. חוזים עתידיים הינם כלי שמצמצם עלויות מסחר, ועל כן נמצא בשימוש רב. המשתתפים בקורס חוזים עתידיים יכולים להעמיק את הידע ולהתמקצע בתחום זה של חוזים.


מכללות קורס דיני מכרזים


המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (באר שבע): קורס דיני מכרזים והתקשרויות במרכז ללימודי חוץ של אוניברסיטת בן גוריון מתמקד בעקרונות המשפט המהותי והפרוצדורלי ושם דגש על ההתפתחויות של השנים האחרונות בתחום כמו גם הסוגיות הפרקטיות העולות מתוך העבודה בשטח. זאת מתוך ראיית עולם רחבה של המרכז האוניברסיטאי ללימודי חוץ באוניברסיטת בן גוריון בנגב, שמטרתו לשלב בין ידע תיאורטי אקדמי לבין הכשרה מעשית.


מסלולי הלימוד השונים, השתלמויות ואפשרויות להסבה מקצועית המוצעות במרכז מתקיימים בנושאים מגוונים. כך למשל ניתן ללמוד במסגרת לימודי התעודה במרכז ניהול, פיננסים, שיווק, הנדסה, עבודה סוציאלית וכן כימיה. הקורסים מיועדים עבור אוכלוסיות שונות, כאשר חלקם מתאימים לאנשי מקצוע המעוניינים לקדם עצמם בקריירה או לעשות הסבה מקצועית, וחלקם מיועדים להעשרה, לימודי שפות, ועוד.


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן): ההשתלמות בדיני מכרזים אותה מציע המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מיועדת עבור אנשי מקצוע בעלי היכרות מוקדמת עם תחום זה, כגון מנהלי רכש, יועצים משפטיים, חשבים ועובדים נוספים המעורבים בהליך הרכש. במסגרת ההשתלמות, המשתתפים רוכשים ידע על פסיקות עדכניות של בתי משפט והתפתחויות חשובות בתחום דיני המכרזים. ההשתלמות מתאימה עבור אלו שמחויבים בהכשרה מקצועית , אותה קובעות תקנות חובת המכרזים.


המכללה העסקית של לשכת המסחר חיפה: קורס דיני חוזים ומכרזים במכללה העסקית נערך כשיתוף פעולה עם עיריית חיפה. המכללה הוקמה בלשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, ונועדה עבור אנשי עסקים וכן מנהלי ארגונים וגופים שונים במשק הישראלי. המכללה מקיימת הכשרות והשתלמויות מקצועיות בתחומים שונים כגון ניהול, פיננסים, שיווק ומכירות. מסלולי הלימוד האלו מכוונים לקידום אישי של עובדים ומנהלים וכן לפיתוח הגופים העסקיים שעבורם מתנהלות הכשרות מותאמות לצרכיהם, כמו מנהלי הרכש או בחינות המכס.


הקורסים המועברים במכללה מסייעים למשתתפים בהם לרכוש ידע תיאורטי ויכולות מעשיות, שילוב שיכול להוות יתרון משמעותי בשוק העבודה התחרותי. נוסף על הכשרות המיועדות עבור עובדים המעוניינים להתמקצע בתחומם, המכללה מציעה גם קורסי הסבה עבור אלו שאין ברשותם עדיין ניסיון מקצועי בתחום המבוקש.


קורס דיני מכרזים משרד האוצר:  קורס דיני מכרזים מועבר על ידי יחידת מנהל הרכש הממשלתי שנמצאת תחת משרד האוצר, במועדים מסוימים. הקורס מתקיים במתכונת בוקר, היקפו כ - 40 שעות אקדמיות והוא מקיף נושאים כגון עקרונות דיני מכרזים, תכנון וניהול מכרזים, קבלת הצעות למכרז, וסוגיות אקטואליות בתחום. משרד האוצר, על יחידותיו השונות, מציע מפעם לפעם הכשרות בנושאים פיננסיים ולוגיסטיים היכולים לסייע לאנשי מקצוע להעשיר את הידע שברשותם.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס דיני מכרזים?

רוצה לדעת יותר על קורס דיני מכרזים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור