קורס ניהול רכש ומלאי ממוחשב - אורט קריית ביאליק

קורס ניהול רכש ומלאי ממוחשב - אורט קריית ביאליק

קורס ניהול רכש ומלאי ממוחשב - אורט קריית ביאליק


בימינו, תחום הלוגיסטיקה וניהול המחסנים מתבססים על טכנולוגיות חדישות, שמתעדכנות כל העת. שימוש בתוכנות מחשב, אוטומציה ורובוטים מייעלים את ניהול המחסן, והופכים אותו לסביבת עבודה בטוחה יותר. מנהלי רכש ומלאי הם בעלי הידע המקצועי הנדרש על מנת לנהל את הזמנות המלאי, תכנון הרכש, לפקח על העבודה במחסן, לעבוד מול ספקים ולקוחות, ועוד.


מי שרוצים לפעול בתחום ניהול הרכש והמלאי, צריכים להחזיק בשליטה באמצעים הממוחשבים והטכנולוגיות שנמצאות בשימוש בתעשייה. מעבר לכך, עליהם להכיר את אמצעי התכנון והתיעוד השונים, ניהול כוח האדם, נהלי הבטיחות וכן את היבטי החוק והמשפט שבאים לידי ביטוי בתחומי ניהול המלאי והרכש.


בין האפשרויות שעומדות בפני מי שמעוניינים לרכוש את הידע הנחוץ למנהלי רכש ומלאי, ניתן למנות את קורס ניהול רכש ומלאי ממוחשב במכללת אורט קריית ביאליק. בקורס זה הסטודנטים מקבלים את הידע התיאורטי והפרקטי הנחוץ לאנשי מקצוע בתחום ניהול הרכש והמלאי, תוך התמקדות בהיבטים הטכנולוגיים והאמצעים הממוחשבים הנדרשים לניהול מחסנים בעידן הטכנולוגי.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים בקורס ניהול רכש ומלאי ממוחשב, הסטודנטים מקיפים את עולמות הידע הדרושים לצורך ניהול מלאי ורכש וכן לניהול מחסנים: הם לומדים כיצד לבצע תיעוד ותכנון של מלאי ורכש, סוקרים שיטות כמותיות בניהול מלאי, וכן רוכשים הבנה בטיפול נכון במלאי על מנת לשמר את איכותו, ובעריכת בדיקות בקרת איכות. חלק חשוב מהקורס מתמקד בשימוש באמצעים ממוחשבים לביצוע כל אלו; מוקנית לסטודנטים שליטה בשימוש בתוכנות מחשב ייעודיות כגון ERP ואקסל.

 

נוסף על כך, מועברים לסטודנטים תכנים הקשורים בניהול מחסנים ומחסנאות טכנית, כולל ניהול כוח האדם ועמידה בתקנות הבטיחות ששומרות על שלומם ורווחתם של העובדים במחסנים. כמו כן, הסטודנטים לומדים את ההיבטים המשפטיים והחוקיים של עולם הרכש.

 

מתכונת הלימודים


משכם של הלימודים הוא כ - 10 חודשים, כאשר הסטודנטים נפגשים פעמיים בשבוע בשעות הערב. אורכו של כל מפגש הוא כ - 3 שעות, והיקפו הכולל של הקורס הוא כ - 250 שעות לימוד.

 

בסיום הלימודים, הסטודנטים נדרשים להגיש פרויקט בניהול מלאי ממוחשב. הפרויקט, המהווה סיכום של החומר הנלמד במסגרת הקורס, יכול לשמש את הסטודנטים בעת חיפושי העבודה ובמהלך ראיונות מול מעסיקים פוטנציאליים.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • משאבי אנוש
 • רכש וקניינות
 • מחסנאות טכנית
 • איכות בטיפול במלאי
 • סחר ושינוע בינלאומי
 • נהלי בטיחות במחסן
 • ציוד ואמצעים במחסן
 • יישומי מחשב: ERP ו - Excel
 • היבטים משפטיים בתחומי הרכש
 • מבוא לניהול מלאי ושיטות כמותיות
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת אורט קריית ביאליק פועלת מאז שנת 1970 בהכשרה והקניית השכלה טכנולוגית לאוכלוסיות משלל רקעים. הדגש אותו שמים במכללה על השתלבות בוגרי הקורסים וההכשרות בשוק העבודה, מתבטא בשיתופי הפעולה שמתקיימים בינה לבין שלל ארגונים עסקיים בצפון הארץ.

 

מסלולי הלימוד המוצעים באורט קריית ביאליק מגוונים, ובמסגרתם ניתן להשתתף בלימודי הנדסאים, לימודי קורסים והכשרות מקצועיות לתעודה, וכן בלימודי עתודה טכנולוגית המיועדים למסיימי תיכון לפני תחילת שירותם הצבאי.

 

הקורסים וההכשרות במכללה נערכים בתחומים כמו חשמל ואוטומציה, בניין, פיננסים וחשבונאות, לוגיסטיקה, ועוד. קורסים רבים נערכים בפיקוח של גורמים רשמיים, כגון משרדים ממשלתיים שונים, לשכת רואי החשבון, וגופים נוספים.

 

בין הקורסים שבהם ניתן להשתתף באורט קריית ביאליק: קורס ניהול רכש, קורס ניהול מחסן במערכת ERP, קורס רכש לוגיסטיקה ושרשרת אספקה, ועוד.

 

תנאי קבלה

 

על מנת להשתתף בקורס, יש להציג תעודת בגרות מלאה או תעודת סיום 12 שנות לימוד. הקבלה לקורס מותנית בשיקולי המכללה.

 

תעודה

 

מי שמסיימים בהצלחה את הקורס, ועומדים בחובות הפדגוגיות שלו, מקבלים תעודת סיום קורס ניהול רכש ומלאי ממוחשב מטעם מכללת אורט קריית ביאליק.

 

אפשרויות תעסוקה

 

עם התפתחות התעשייה הישראלית, קיים ביקוש למנהלי רכש ומלאי ממוחשבים במגוון של חברות ועסקים, גדולים כקטנים. בוגרי הקורס יכולים להשתלב במשרות במחסנים של חברות בענפי תעשייה שונים: מזון ומשקאות, ביגוד ואופנה, אביזרים רפואיים ותרופות, קוסמטיקה, ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - אורט קריית ביאליק