הסבת אקדמאים להוראה במכללה האקדמית תלפיות לדתיים בחולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת תלפיות בחולון - הסבת אקדמאים להוראה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראה לציבור הדתי במכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון


עוברים לעולם ההוראה


מה אנו זוכרים מימינו בבית הספר? האם הוא צרוב בתודעתו כחוויה חיובית או מכוננת? לדמות המורה יש השפעה מכריעה על החוויה בבית הספר והוא יכול לסייע לעצב אותה כפרק זמן משמעותי בחייהם של ילדים.


המכללה האקדמית לחינוך תלפיות עורכת תכנית להסבת אקדמאים דתיים להוראה. המחלקה מכשירה אקדמאים במגוון רחב של תחומים, ומציעה להם לבצע שינוי במסלול החיים ולקבל את ההכשרה הדרושה למעבר לתחום ההוראה, ענף שיש בו שליחות רבה. במוסד הלימודים מאמינים כי יש להתאים את ההוראה למציאות המשתנה של המאה העשרים ואחת וכך מתאימים גם את תכנית הסבת האקדמאים לתמורות אלה ומדגישים את העצמת הכישורים והידע של הסטודנטים.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בתכנית הסבת האקדמאים להוראה רוכשים מגוון של כלים שחשובים למורים ולמחנכים. במהלך התכנית, נלמדות סוגיות מרכזיות בענפי החינוך והפדגוגיה וכך הסטודנטים נחשפים לגישות הוראה שונות ולדרכים לניהול כיתה. כמו כן , הם מקבלים כלים פרקטיים בתחום ההוראה אותו הם מעוניינים ללמד ובוחנים דרכים להעברת התחום באופן משמעותי ואיכותי בכיתות, בהתאם לצורכים של התלמידים ולשכבות הגיל שלהם.


המחלקה להסבת אקדמאים להוראה של המכללה האקדמית תלפיות מציעה כמה אפשרויות לבחירה של מסלול התמחות:

 

 

  • הסבת אקדמאים להוראת אמנות: מסלול רב גילי בו מקבלים כלים להוראת האמנות ולשילוב היבטים יצירתיים בהוראה.

 

 

  • הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך: מסלול זה מכשיר את האקדמאים להשתלבות כגננים וגננות בגני הילדים, היא מעניקה אפשרות הוראה מגיל לידה ועד שש שנים.

 

 

 

 

  • הסבת אקדמאים לבית הספר העל יסודי: התכנית להסבת אקדמאים להוראה בעל יסודי מעניקה תעודת הוראה לכיתות ז' - י'. ניתן להתמחות בתחומים כגון הוראת מתמטיקה, הוראת לשון, הוראת תנ"ך, הוראת אנגלית והוראת ספרות.

 

 


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית להסבת אקדמאים במכללת תלפיות משתנה לפי הנתונים של המועמדים והוא נע בין שנה אחת לשנתיים בערך. האקדמאים שלומדים בתכנית לוקחים חלק בקורסים עיוניים ומעשיים בחינוך, קורסים בתחום ההתמחות והתנסות מעשית בחינוך. ההתנסות מתקיימת במסגרות חינוך לפי שכבת הגיל בה בוחרים האקדמאים והיא מאפשרת להם להכיר מקרוב את תהליכי העבודה בבתי ספר או גנים ולצבור ניסיון לפני צאתם לשוק העבודה.


במכללה מתקיימת גם תכנית להסבת אקדמאים למורים בפועל ולהרחבת הסמכה. תכנית זו מתאימה לאקדמאים שמעוניינים לקבל תעודת הוראה. היא נבנית בצורה אישית לכל אחד מן המשתתפים לפי הנתונים הקודמים ולפי הרקע הלימודי. התכנית להסמכה למורים בפועל מתקיימת בכל ההתמחויות והמסלולים שמציעה המכללה והיא מעניקה שלל כלים להוראת תחום הידע. נוסף על כך, במוסד הלימוד ניתן לקחת חלק בתכנית הרחבת הסמכה למורים לתוספת התמחות או מסלול. תכנית זו מתאימה למורים שברשותם תואר ראשון מסוג B.Ed. שברצונם לקבל הסמכה ללימוד תחום ידע נוסף, מעבר למסלול בו הם מלמדים בפועל. תכנית זו נבנית גם היא באופן אישי בהתאם לקריטריונים של המועמדים ולפי התחשבות בניסיון הקודם בהוראה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית תלפיות היא מוסד ללימודי חינוך לציבור הדתי, היא ממוקמת במרכז הארץ בעיר חולון. היא החלה את פעילותה בשנת 1995 ומאז מכשירה גננות, מורות ונשות הוראה ברוח החינוך הממלכתי דתי ובגישה פלורליסטית. במכללה נערכים שלל מסלולי לימוד שמעניקים תואר ראשון ותעודת הוראה וכן תכניות לתואר שני בחינוך. כמו כן, פועלים בה מסלולים ללימודי תעודה ולימודי המשך למורים, שמאפשרים לאנשי ההוראה להרחיב את סל הכלים המקצועי שלהם. קורסים אלה פועלים בהתאם לתכניות אופק חדש ועוז לתמורה והן מותאמים לענפי החינוך השונים כגון חינוך מיוחד, הוראת ילדים בגיל הרך או התמקצעות להוראת ענפי ידע מסוימים בבית הספר. מוסד הלימוד מפעיל גם שתי מדרשות תורניות שבהן יכולים התלמידים להשתלב במהלך הלימודים.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל אקדמאים שברשותם תואר ראשון לפחות, במגוון של תחומים, בממוצע ציונים של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעים מדויקים יכולים להתקבל לתכנית על סמך ממוצע של 70 ומעלה. יש לציין כי תכנית זו מתאימה לבעלי זכאות לקבלת התואר, לאחר סיום לימודיהם בלבד. כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות למוסד הלימוד.


תעודה


סטודנטים אשר משלימים את כל החובות בתכנית זו בהצלחה זכאים לקבל תעודת הוראה. כדי לקבלה, יש צורך להשלים גם שנת סטאז' במערכת החינוך ולעמוד בכל החובות הנוספים שמציב משרד החינוך בדרך לקבלת רישיון ההוראה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון

עוד מסלולי לימוד - תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך בחולון

כלים שיעזרו לך לבחור