קורס ניתוח התנהגות ABA במכללת תלפיות לדתיים בחולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת תלפיות בחולון - קורס ABA לדתיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ניתוח התנהגות יישומי לציבור הדתי במכללת תלפיות לחינוך בחולון - קורס ABA לדתיים


מיישמים שינוי לטובה


גישת ניתוח ההתנהגות היישומי, או ABA, מתמקדת בטיפול בבעיות התנהגותיות בקרה ילדים ומבוגרים. היא שמה דגש על איתור של משתנים בסביבה שיכולים להשפיע על ההתנהגות ובבנייה של טיפול יעיל ומותאם אישית להתנהגויות מאתגרות שונות. הגישה מוכרת במערכת החינוך והיום פועלים מנתחי התנהגות במסגרות כמו גנים, בתי ספר ומעונות של החינוך הרגיל והמיוחד. במקרים רבים מנתחי ההתנהגות עובדים עם ילדים ומתבגרים שמתמודדים עם ADHD או נמצאים על הספקטרום האוטיסטי, יחד עם הוריהם ומוריהם.


במכללת תלפיות לחינוך מתקיים קורס ניתוח התנהגות יישומי ABA, אשר מותאם במיוחד למורים ולמטפלים מן המגזר הדתי. תכנית זו באה להכשיר את המשתתפים לאבחן ולתכנן תכניות התערבות בשיטת ABA, כאשר הבוגרים יכולים להשתמש בכלים שנלמדים להשתלבות במערכת ההוראה ובמסגרות פרטיות בדגש על צורכים ייחודיים של תלמידים וצעירים דתיים.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו מתוודעים לעקרונות קליניים ועיוניים של ניתוח התנהגות יישומי. הם לומדים כיצד לאבחן קשיים בהתנהגות בדגש על התנהגות של ילדים במערכת החינוך וכך בוחנים כיצד לאסוף נתונים, לנתח אותם ולהסיק מהם מסקנות מתאימות. בהמשך הם דנים בהרחבה בבנייה וביישום של תכניות התערבות חינוכיות שמותאמות לבעיות תפקוד מגוונות אצל ילדים בגילים שונים, מגני ילדים ועד בתי ספר על יסודיים. כמו כן, הם לומדים על תכניות שניתן ליישם גם מחוץ לבית הספר, בשיתוף של המשפחה והקהילה.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית דו שנתית, שיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר ואחר הצהריים. בשנה השנייה מתקיים פרקטיקום מעשי בהיקף של כ - 120 שעות, שבו המשתתפים מתנסים במיומנויות ניתוח ההתנהגות שנלמדות לאורך הקורס.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים בתכנית:

 

  • התערבות במשפחה ובקהילה
  • שיטות מדידה ותצפית
  • פילוסופיה מדעית התנהגותית
  • ילדים עם צרכים מיוחדים
  • אסטרטגיות דידקטיות בהוראה
  • אתיקה למנתחי התנהגות
  • התערבות בבית ובמערכת החינוך
  • ניווט כיתה וניתוח התנהגות    
  • בנייה והערכה לתכניות התנהגותיות    
  • ועוד


סגל הוראה


ראש התכנית הוא חוקרת בעלת תואר דוקטור, שמומחית בתחום ניתוח ההתנהגות. היא מדריכה מורים ואנשי הוראה בתחום זה וגם מרצה בתחום במוסדות אקדמיים שונים.


על מוסד הלימוד


מכללת תלפיות מציעה תכניות לימודי הוראה לציבור הדתי לצד מסלולי לימודי תעודה לדתיים שמאפשרים למורים ולמחנכים להעשיר את המיומנויות המקצועיות שברשותם. בין הקורסים הנוספים שאפשר ללמוד במכללה נכללים קורס הוראה מתקנת, קורס הוראה מתקנת באנגלית וקורס התאמה להוראה למטפלים במקצועות בריאות. קמפוס המכללה נמצא בעיר חולון.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל אקדמאים בעלי תואר ראשון לפחות, שהם בוגרי לימודי פסיכולוגיה, לימודי חינוך, לימודי עבודה סוציאלית ולימודים במקצועות טיפוליים רלבנטיים נוספים.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים בתכנית זו ניתנת תעודת גמר תכנית ניתוח התנהגות יישומי ABA שמוענקת על ידי מכללת תלפיות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון

עוד מסלולי לימוד - תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך בחולון

כלים שיעזרו לך לבחור