תואר שני בחינוך לגיל הרך במכללת תלפיות לדתיות בחולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת תלפיות בחולון - תואר שני חינוך לגיל הרך דתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך לגיל הרך לנשים דתיות במכללת תלפיות בחולון

 

גן גני

 

הוראה של ילדים רכים היא עיסוק מאתגר אשר מעצב את דרכי ההתנהלות של הילדים בבית ובגן, הן בהווה והן בעתיד כילדים בוגרים וכאנשים מתפקדים בחברה. על כן, החינוך לגיל הרך מתמקד בשני יסודות מרכזיים – הקניית ידע מעשי ותיאורטי ופיתוח כישרונות מחד גיסא, ונורמות התנהגותיות ודרך ארץ מאידך גיסא.

 

תואר שני בחינוך מכשיר את הלומדים על ההיבטים הרבים שיש בעבודה השוטפת עם הילדים הרכים, הן עבודה פרטנית והן עבודה קבוצתית. הם מעניקים לילדים את החוויה הראשונית שלהם במסגרת החינוך ובסיטואציות חברתיות וסמכותיות.

 

 

תכנית לימודים

 

תואר שני בחינוך לגיל הרך במכללת תלפיות לנשים דתיות מקנה לנשות החינוך את הידע המקצועי והאת המיומנויות הרגשיות לחנך וללמד ילדים בגיל הרך. הסטודנטיות לומדות על ההיבטים האתיים, הפסיכולוגיים והתפתחותיים של עבודה עם ילדים קטנים בשלבים מכריעים של פיתוח דרכי חשיבה ותקשורת.

 

תכנית זו לתואר שני בחינוך מכשירה את הסטודנטיות על עבודת הגננת ועל הסביבה החינוכית בגני הילדים. בעזרת מקרי בוחן הן לומדות על התנהלות הגננת עם ההורים ועם הצוות החינוכי ועל ההשפעה שלה על תפיסת המציאות של הילדים. כמו כן, הן רוכשות ידע מעמיק על שני הצירים המרכזיים בחינוך הגיל הרך, הציר ההתפתחותי והציר החינוכי, והן לומדות להתאים את התכנים הנלמדים לצרכים של הילדים תוך התחשבות בהשפעות סביבתיות וחברתיות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף התואר הוא דו־שנתי. הלימודים מתקיימים פעם בשבוע ביום מרוכז. מתכונת הלימוד כוללת שלוש חטיבות עיקריות: לימודי תשתית, לימודי התמחות והעצמת הגננת. מערכת השיעורים בנויה מקורס חובה, מקורסי בחירה ומקורסי סמינר.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • מוזיקה בהקשר חברתי
 • שיטות מחקר
 • הגננת כדמות התקשרות
 • אתיקה בחינוך
 • פיתוח החשיבה בגיל הרך
 • משחק בגיל הרך
 • אוריינות אקדמית מתקדמת
 • מנהיגות חינוכית בגן
 • האקלים החינוכי בגני הילדים
 • עבודת צוות רב מקצועי    
 • היבטים התפתחותיים של המוח ושל השפה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת תלפיות היא מוסד לימודים המכשיר גננות ומורות ברוח החינוך הממלכתי־דתי ובגישה פלורליסטית. במכללה ישנן שתי מדרשות תורניות ומרכז ללימודי המשך והשתלמויות. המכללה שומרת על רמה אקדמית גבוהה ועל פתיחות מחשבתית ואינטלקטואלית. בין מסלולי הלימוד של המכללה אפשר ללמוד תואר שני להוראת אנגלית, תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, תואר ראשון לחינוך בית ספר יסודי ולימודי הסבת אקדמאים להוראה.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדות לתואר שני צריכות לעמוד בכל הקריטריונים הבאים: תואר ראשון בהוראה לגיל הרך בממוצע ציונים 85 ומעלה, תעודת הוראה לגיל הרך, ניסיון של 3 שנים לכל הפחות בעבודה מעשית עם הגיל הרך, הגשת שני מכתבי המלצה. הקבלה ללימודים מותנית במבחן ידע באנגלית ובעמידה בדרישות ועדת הקבלה של המכללה.

 

תעודה

 

הסטודנטיות שמסיימות את כל מטלות התואר, לרבות הגשת פרויקט גמר, מקבלות תואר מוסמך בחינוך לגיל הרך מטעם מכללת תלפיות.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון

עוד מסלולי לימוד - תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך בחולון

כלים שיעזרו לך לבחור