קורס הוראה מתקנת במכללת תלפיות לדתיים בחולון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת תלפיות בחולון - הוראה מתקנת לדתיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראה מתקנת לדתיים במכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון


להאמין בשינוי חיובי


למעלה מעשרה אחוזי מהתלמידים מתמודדים עם לקויות למידה. ישנן הפרעות למידה מסוגים שונים, לרבות דיסלקציה, דיסקלקוליה, קשיי שפה או בעיות מוטוריות המקשות על הכתיבה. במקרים רבים ילדים אלה לא מקבלים את המענה המלא והמתאים בכיתה והם זקוקים לא אחת לחיזוק נוסף ולתמיכה אישית מצד המורים. סיוע נכון יכול לעזור להם להתקדם ולרכוש מיומנויות למידה חשובות כמו יתר חבריהם לכיתה. הוראה מתקנת, שנקראת לעיתים גם הוראה מותאמת, היא גישה חינוכית שבאה לתת מענה לתלמידים מתקשים או לילדים עם צרכים מיוחדים.


במכללת תלפיות מתקיים קורס הוראה מתקנת, בו מכשירים מורים ומורות בחינוך הדתי לסיוע במקצועות לימוד בהם מתקשים תלמידים עם לקויות למידה. לאורך התכנית, לומדים כיצד להעניק תמיכה מתאימה בתחומים כמו ככתיבה, קריאה וחשבון וגם במקצועות הקודש. זוהי תכנית לימודים לדתיים שמותאמת במיוחד לצרכי מורים בחינוך הממלכתי דתי ובייחוד בבתי ספר יסודיים.


תכנית הלימודים


לאורך הכשרה זו המשתתפים בוחנים גורמים שונים להתפתחות קשיים בלמידה ומתוודעים לסוגים נפוצים של לקויות. לאחר מכן, הם לומדים כיצד ניתן לאבחן ולטפל בבעיות השונות, תוך שהם מתמקדים בקושי בעברית ובחשיבה המתמטית. דרך היכרות עם מודלים שונים של הוראה מתקנת, הם דנים באסטרטגיות דרכן אפשר לסייע לתלמידים להתמודד עם מטלות בכיתה וכך לפתח בקרבם מיומנויות חשובות. בנוסף, הם עוסקים גם בכלים טיפוליים שמותאמים לתלמידים עם הפרעות רגשיות או הפרעות קשב וריכוז בכיתות רגילות או במסגרות שילוב.


מתכונת הלימוד


המסלול כולל כ - 240 שעות לימוד, מפגשים מתקיימים אחת לשבוע משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. הקורס מורכב מהרצאות עיוניות וכן מתרגולים מעשיים ליישום מיומנויות ההוראה בפועל.


נושאי הלימוד

 

  • שיטות הוראה מתקנת
  • מיומנויות טכניות
  • תלמידים לקויי שפה
  • התמודדות עם טקסטים
  • הפרעות קשב וריכוז
  • התפתחות תהליכי קריאה
  • קשיים בידע החשבוני    
  • התמודדות עם הפרעות רגשיות    
  • ועוד


סגל הוראה


מנחת התכנית היא אשת הוראה בעלת תואר דוקטור, אשר מתמחה בקידום למידה בחינוך המיוחד. בנוסף, היא עוסקת בחקר של הוראת הקריאה והכתיבה ללקויי למידה, בעריכת אבחונים דידקטיים ובבניית אסטרטגיות למידה. כמו כן היא חיברה בעברה מספר ספרי לימוד לבתי ספר יסודיים.


על מוסד הלימוד


מכללת תלפיות היא מוסד להכשרת מורים וגננות למערכת החינוך הדתית. במכללה מציעים תכניות לימוד לתואר ראשון לנשים דתיות, ביניהן לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד, לימודי הוראת מתמטיקה והתמחות בייעוץ חינוכי. במסגרת לימודי התעודה למורים במציעה המכללה, ניתן להשתתף גם בקורס הוראה מתקנת באנגלית, לקורס תכנון תכניות התערבות חינוכיות ולמסלול הכשרה להוראה למטפלים.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מורים מנוסים בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד, שברצונם להרחיב את ארגז הכלים החינוכי שלהם ולהתמחות בהוראה מתקנת לחשבון, לעברית או ללימודי יהדות בבתי ספר יסודיים.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את המסלול ועומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר "מומחה הוראה מתקנת" שניתן על ידי המכללה האקדמית לחינוך תלפיות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית לחינוך תלפיות בחולון

עוד מסלולי לימוד - תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך בחולון

כלים שיעזרו לך לבחור