לימודי כלכלה וניהול בהתמחות Applied Data Science באקדמית תל אביב יפו

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה וניהול בהתמחות Applied Data Science באקדמית תל אביב יפו

לימודי כלכלה וניהול בהתמחות Applied Data Science באקדמית תל אביב יפו

 

באקדמית תל אביב יפו מתקיימים לימודי כלכלה וניהול בהתמחות Applied Data Science. מדובר על התמחות שבה יכולים לבחור הסטודנטים ללימודי כלכלה וניהול לתואר ראשון, שבה ניתן לרכוש היכרות עם כלים טכנולוגיים מתקדמים המשמשים לניתוח של נתונים בעידן המידע.

 

התפתחויות טכנולוגיות של השנים האחרונות הביאו להיווצרות כמויות ענק של מידע אשר נאגר על ידי חבורת וארגונים עסקיים. מידע זה יכול לשמש את הארגונים למטרת קבלת החלטות עסקיות יעילות יותר וייצור של שירותים ומוצרים חדשים. כדי להפוך את הנתונים הללו ליתרון תחרותי, משתמשים בחברות בתחום ה - Data Science, או מדעי הנתונים.


כלכלנים אשר מתמצאים בכלים ושיטות מתקדמים לטיפול בנתונים יכולים להשתמש בטכנולוגיות אלה לצורך קבלת החלטות טובות יותר עבור הארגונים שלהם. כמו כן, כלכלנים העוסקים בניתוח נתונים במסגרת עבודתם השוטפת יכולים להרחיב את סל הכלים שברשותם באמצעות שליטה בתחום ה - Data Science.

 

מה לומדים?


התמחות זו מקנה לסטודנטים ידע בתחום ה - Data Science, הנרכש במסגרת קורסים ייחודיים. כמו כן, הסטודנטים לומדים קורסי חובה ובחירה בתחום הכלכלה והניהול.


בהתמחות נכללים קורסים המשלבים בין תחום הדאטה סיינס לבין תחומי הכלכלה והניהול, הסטודנטים לומדים כיצד להשתמש בנתונים לצורכי הפקת תובנות עסקיות וכלכליות, וכן לצורכי פתרון בעיות רלוונטיות בתחום הפינטק.


נוסף על כך, בשלבים המתקדמים של התכנית מתקיימת למידה מבוססת פרויקטים, בה מיישמים הסטודנטים כלים מתחום הבינה המלאכותית AI לצורך פתרון בעיות כלכליות.


במוסד הלימוד סבורים כי כלכלנים נדרשים להתמצא בטכנולוגיות בסיסיות כחלק מן הדרישות בארגונים ולצורך בקידום ושכלול של הפעילות הניהולית והכלכלית. כדי לסייע ברכישת מיומנויות אלה, לומדים הסטודנטים קורסי חובה בתחום הביג דאטה, וכן מכירים כלים לניתוח. נלמדות טכנולוגיות כגון תכנות פייתון, טכנולוגיות BI, SQL, בינה עסקית ועוד.


סטודנטים המעוניינים בכך יכולים להתמקצע גם בתחום ניתוח הנתונים. באפשרותם ללמוד התמחות מורחבת ולסיים את הלימודים עם ידע שיכול לסייע להשתלבות בתפקידי Data Analyst, שלהם ביקוש רב בתעשייה.

 

כמה זמן לומדים?

 

משך לימודי כלכלה וניהול הוא שלוש שנים. הם מתקיימים במתכונת לימודי יום.


הלימודים בהתמחות כוללים קורסי חובה בכלכלה וניהול, מהם קורסים במדע הנתונים, וכן קורסי חובה הייחודיים להתמחות. כדי להגביר את שליטת הסטודנטים בחומר, מתקיימים גם תרגולים בקבוצות קטנות.

 


נושאי לימוד


הנושאים הנלמדים בתכנית הינם:

  • למידה עמוקה.
  • מסדי נתונים SQL.
  • Machine learning.
  • Data Visualization.
  • בינה עסקית לדאטה סיינס.
  • שיטות מתקדמות בלמידת מכונה.
  • קריאת מאמרים בנושאים עכשוויים בדאטה סיינס.
  • ועוד.

 

מהם תנאי הקבלה?


ללימודי כלכלה וניהול באקדמית תל אביב יפו מתקבלים מועמדים שלהם ציון התאמה 610 ומעלה. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה 4 יחידות בציון 80 ומעלה או 5 יחידות בציון 55 ומעלה.

 

איזו תעודה מקבלים?


לבוגרי התכנית העומדים בהצלחה בכל חובותיהם מוענק תואר ראשון B.A.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


באפשרות בוגרי ההתמחות במדע הנתונים היישומי להשתלב בתפקידי אנליסט ביג דאטה, ההתמחות פותחת בפני הבוגרים גישה לתפקידים בניתוח נתונים בארגונים גדולים, סטארט אפים, משרדים ממשלתיים ומחלקות מו"פ (מחקר ופיתוח) של חברות עסקיות.


כלכלנים ואנשי ניהול יכולים להשתלב בתחום מדע הנתונים שכן מדובר במקצוע רב תחומי שבו נדרשות מיומנויות מגוונות. בשוק של היום ישנה דרישה הולכת וגוברת לתפקידים אלה. במהלך שנה ג' לתואר, תינתן האפשרות לסטודנטים מצטיינים לקחת חלק בהתמחות מעשית בתחום ה - Data Science, לצורך יצירת חיבור אל שוק העבודה.

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו