תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית באקדמית תל אביב יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על האקדמית תל אביב - תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית - האקדמית תל אביב יפו


כל ילד הוא עולם מלא

 

האקדמית תל אביב יפו עורכת תכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, שמציעה לסטודנטים לקבל הכשרה להענקת טיפול, אבחון וייעוץ לבני נוער, לילדים, להוריהם ולבני המשפחה. לאחר תום התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה, הם יכולים להשתלב כמתמחים ולאחר מכן כפסיכולוגים חינוכיים במערכת החינוך (בבתי ספר יסודיים ובתי ספר על יסודיים), בשירות הפסיכולוגי חינוכי ובמסגרת טיפוליות נוספות.


תכנית הלימודים


מטרתה של התכנית היא הכשרת סטודנטים מצטיינים להתמחות בתחום הפסיכולוגיה החינוכית. בתכנית מקנים ידע הנחוץ לפסיכולוגים חינוכיים לרבות פסיכולוגיה חינוכית, קלינית, רפואית, ארגונית מערכתית.


הסטודנטים מכירים שיטות להערכה וחקר הכלים העומדים לרשותם של פסיכולוגים חינוכיים. כמו כן, הם מפתחים את הידע המקצועי שברשותם.

 

נלמדים ומיושמים מודלים קלסיים ומודלים עדכניים לאבחון פסיכו דיאגנוסטי מערכתי, קהילתי ופרטני. כמו כן, נלמדות שיטות טיפול פרטניות, מערכתיות ומשפחתיות אשר רלוונטיות לעבודה היום יומית של פסיכולוגים חינוכיים, בהתבסס על שילוב דיסציפלינות אשר מתארות תהליכים התפתחותיים, פסיכולוגיים וקוגניטיביים נורמליים ופתולוגיים והבנה של השפעת תהליכים אלה על יחסי הגומלין שבין הפרט לסביבה.

 

לימודי הליבה בתכנית מאפשרים לסטודנטים לרכוש מיומנויות וידע לאבחון פרטני ומערכתי, התערבות פסיכולוגית מערכתית במצבי טראומה ולחץ. הסטודנטים רוכשים ידע עיוני, יישומי ומתודולוגי ברישום רווחה נפשית בקהילה.

 

 

מתכונת הלימוד


משך התכנית שנתיים, במתכונת לימודי יום.

 

הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול מחקרי עם תזה למסלול ללא תזה. הקבלה למסלול המחקרי מתאפשרת לקראת סיום הסמסטר הראשון בשנה א', בכפוף לתנאי הקבלה.

 

התכנית כוללת קורסי חובה ובחירה. סטודנטים במסלול הרגיל משתתפים בשני קורסי בחירה מתוך סך קורסי הבחירה לתואר השני. נוסף על כך, הסטודנטים נדרשים לקחת חלק בפרקטיקום יומיים בשבוע.

 

במהלך השנה השנייה, יש לבחור בין שיטות מחקר איכותניות לשיטות מחקר כמותניות.
 

סגל הוראה


ראש המגמה הוא דוקטור לפסיכולוגיה, בין תחומי המחקר שלו נמצאים תחומי הפסיכופתולוגיה וההתמודדות עם אובדנות ודיכאון. כמו כן, הוא מומחה לתחום מניעת ההתאבדויות בקרב בני נוער. הוא ממנהליו של כנס בתחום ההתמודדות עם אובדנות.


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני בפסיכולוגיה של האקדמית תל אביב יפו, פועלות תכניות התמחות נוספות. אלה כוללות תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות פסיכולוגיה קלינית, מגמה תעסוקתית, מגמה התפתחותית, התמחות בנוירופסיכולוגיה שיקומית ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד תכנית לתואר מוסמך בענפים נוספים כגון לימודי משפחה, מנהל עסקים או פיתוח ארגוני.


האקדמית תל אביב יפו, אשר נוסדה בשנת 1994, מעודדת את הסטודנטים למצוינות מחקרית ולמעורבות קהילתית, כאשר היא שמה דגש על העבודה השטח להטמעת החומר הנלמד. היום לומדים במוסד זה למעלה מ - 4,000 סטודנטים בשלל המסלולים. מאז היווסדו, העמיד מוסד הלימוד יותר מ - 13,000 בוגרים שהשתלבו בעמדות מפתח בעולם העסקים, בחברה האזרחית ובסקטור הציבורי. סטודנטים באקדמית תל אביב יפו יכולים להיעזר במגוון מלגות לימוד, חלקן מטעם מוסד הלימוד ואחרות ניתנות על ידי קרנות וארגונים חיצוניים.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לתכנית הינם:

  • תואר ראשון בפסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות ממוסד מוכר
  • ממוצע 89 ומעלה בכל קורסי המתודולוגיה והפסיכולוגיה
  • וגם - ציון 90 ומעלה בבחינת מתאם
  • או -
  • ציון מתאם 110 ומעלה וגם ציון ממוצע בקורסי פסיכולוגיה ומתודולוגיה 89 - 85
  • או
  • ציון 94 בקורסי הפסיכולוגיה והמתודולוגיה וגם ציון 87 ומעלה במבחן מתאם.
     

תעודה


סטודנטים שמשלימים את התכנית ועומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תואר שני MA בפסיכולוגיה חינוכית מטעם האקדמית תל אביב יפו. הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

כלים שיעזרו לך לבחור