רוצה פרטים על תואר שני במשפט ומדיניות ציבורית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני במשפט ומדיניות ציבורית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית LLM במסלול משולב

 

כשמשפט ופוליטיקה נפגשים


בכל החלטה שמתקבלת בזירה הציבורית, החל מאישור של חוקים ותקנות חדשים, דרך גיבוש של תקציבים ועד להתמודדות עם סכסוכים בין מדינות, לוקחים חלק מספר רב של שחקנים. למערכת המשפט על דרגותיה השונות יש תפקיד חשוב ביותר בתהליך עיצוב המדיניות בכל מדינה. נקודת המבט המשפטית מאפשרת לבחון ולבקר את המצב הקיים ולהציע חלופות יעילות יותר לכל החברים במערכת, ממקבלי ההחלטות ועד לאזרחי המדינה.


במספר מוסדות לימוד פועלות תכניות לתואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית, תכניות שמשותפות לתואר השני במשפטים ולתואר השני במדיניות ציבורית. מטרתו של מסלול זה הוא להעניק מיומנויות מחקריות ועיוניות בשני תחומי הידע ולהכשיר את דור העתיד של משפטנים להשתלבות בשירות הציבורי.


למי מיועדים הלימודים


התכנית לתואר השני מיועדת למשפטנים שמעוניינים להתקדם לתפקידי מעצבי מדיניות במגזר הציבורי ולמלא תפקידים בכירים בשירות הציבורי הישראלי. היא מיועדת לאנשים עם יכולות מנהיגות חזקות ושאיפה לקדם שינוי בממשל ובמערכת הכלכלית, המשפטית והפוליטית. היא יכולה להתאים גם לבכירים במגזר הציבורי שברצונם לחזק את הידע המשפטי שברשותם. בחלק ממוסדות הלימוד זהו מסלול שמיועד לסטודנטים מצטיינים עם הישגים אקדמאיים גבוהים במיוחד.


תכנית הלימודים


במהלך התכנית לתואר השני, הסטודנטים מקבלים כלים פרקטיים ומחקריים מגוונים, שמביאים בחשבון את נקודות ההשקה בין עולם המשפט לתחום המדיניות הציבורית. תחילה הם מכירים היבטים שונים של עולם המשפט ומתוודעים לסוגי חקיקה ודינים. בהמשך הם דנים בסוגיות בתחומים כגון כלכלה, פוליטיקה וזכויות אדם ובוחנים כיצד אלה באים לידי ביטוי בעת תהליך עיצוב המדיניות.


הם גם מנתחים שלל סוגים של מדיניות קיימות ובוחנים כיצד ניתן לייעל ולשפר אותם. נוסף על כך, הם לומדים כיצד ניתן להיעזר ברפורמות במדיניות ובעולם המשפט ככלי להתמודדות עם משברים דיפלומטיים וליישוב סכסוכים בין מדינות.


מתכונת הלימוד


משך התכנית הוא כשנתיים, כאשר הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול מחקרי עם כתיבת תזה לבין תכנית לא מחקרית. במהלך התכנית הם לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה, בסמינריונים ובסדנאות מחקר בתחומי המשפט והמדיניות הציבורית, שמאפשרות להם להכיר מקרוב את המיומנויות שנלמדות.

 


נושאי הלימוד

 

 • היבטים במשפט וממשל
 • ניתוח ארגוני
 • כלכלה ומדיניות ציבורית
 • חופש הביטוי
 • זכויות אדם ומשפט בינלאומי
 • ביקורת שיפוטית
 • יישוב סכסוכים במזרח התיכון
 • אתיקה לעורכי דין
 • יישום חידושים וניתוח מדיניות
 • קולוניאליזם ומשפט
 • תיאוריות בהליך מדיניות ציבורית
 • סוגיות בדת ומדינה    
 • היסטוריית מערכת השיפוט בארץ    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל למסלול זה המועמדים צריכים להיות בוגרי לימודי משפטים בממוצע ציונים של לפחות 85. כמו כן, הם צריכים להציג ציון במבחן GRE ובמקרים מסוימים גם לעבור מבחני מיון פנימיים של מוסדות הלימוד. מועמדים בוגרי מקצועות שאינם משפטים, או שאינם עומדים בדרישות הסף, יכולים להתקבל בכפוף להחלטתה של וועדת קבלה.

 


תעודה


לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות לאורך התכנית מוענק תואר שני LLM במשפטים ומדיניות ציבורית מטעם המוסד המלמד.


מוסדות

 

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה מציעה תכניות מגוונות ללימודי המוסמך, בהן תואר שני במשפטים בהתמחות צדק מעברי וזכויות אדם, תכנית לתואר שני במשפטים למנהלים ותואר שני במשפטים בשפה האנגלית. כמו כן מתקיים תואר שני בקרימינולוגיה. בבית הספר לממשל ומדיניות ציבורית מתקיימים מסלולים כתואר שני בניהול ומדיניות ציבורית, תואר שני במדיניות ציבורית וכלכלה ותכנית לצוערים לשירות המדינה.


אתם בטח רוצים לדעת היכן עוד נלמדת התכנית, מתי נערכים ימים פתוחים ומה העלויות. לנציגי השירות האישי יש תשובה לכל שאלה שלכם, אנו ממליצים לכם להתנסות בשירות האישי שלנו בחינם וכך לחסוך זמן וכסף ולמצוא את התכנית המתאימה לכם.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני במשפט ומדיניות ציבורית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני במשפט ומדיניות ציבורית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני במשפט ומדיניות ציבורית