הסטודנטית לתקשורת שהתגברה על מחלת הסרטן והפכה לצלמת

26/10/2016 מאת: אנאבל אדמסקי (2,475 צפיות)

היא רק בת 22, אבל כבר הספיקה להתגבר על מחלת הסרטן, להפוך לצלמת שתמונותיה התפרסמו בווג ובנשיונל ג'יאוגרפיק ולהתנדב עם חיות בר באפריקה. היום היא גם סטודנטית לתקשורת, שחולמת לפתח את האהבה הגדולה שלה בחיים, הצילום. שמענו ממנה על הדרך שעברה ועל כמה חשוב לעשות הכל כדי להגשים את החלומות שלנו.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תם ניצחה את הסרטן, הפכה לצלמת והיום היא לומדת לתואר בתקשורת


"חיים רק פעם אחת, אין מקום להסס או להתחרט"


בעוד כשבוע תתחיל תם ביקלס את השנה השנייה לתואר הראשון בתקשורת וניהול במסלול האקדמי המכללה למינהל, כמו כל חבריה הסטודנטים במסלול. עם זאת, עד לפרק הזה בחייה היא התמודדה עם מצבים לא פשוטים בכלל. כמי שהתגברה כנערה על מחלת הסרטן והפכה לאחר החלמתה לצלמת אופנה וטבע, היא יכולה לומר היום שלדעתה ממש אין מקום לחרטות או להיסוסים בחיים.


בגיל 12 היא אובחנה כחולה בסרטן מסוג יואינג סרקומה, סוג של סרטן העצמות. הגידול התגלה בעמוד השדרה שלה, על גבי העצבים. "היה לי המון מזל. אבא שלי הוא מנהל מחלקת אורתופדיה אונקולוגית בבית החולים איכילוב והוא התמחה בדיוק בסוג הסרטן שגילו אצלי. הוא זיהה אצלי את הסימנים ואבחן אותי." מספרת תם.


מהאבחון היא נכנסה לניתוחים כדי להסיר את הגידול בעמוד השדרה ולסדרה של טיפולים כימותרפיים. "זה קשה להבין מה כל זה אומר. מסבירים לך את הטיפול והפרוצדורות, אבל את לא מבינה עד שאת לא נכנסת לזה באמת. זה שוק כללי, אבל לאט לאט מבינים יותר." היא אומרת.


כעבור כשנתיים, היא כבר ניצחה את המחלה. מעט אחר כך, היא גילתה את מה שיהפוך לאחת האהבות הגדולות בחייה, הצילום. "הגעתי לצילום בגיל 16, נחשפתי לתחום הזה במקרה, דרך מטלה שקיבלנו בבית הספר. חברה הביאה מצלמה מקצועית וככה ראיתי לראשונה מה זה צילום איכותי באמת." היא מתארת. "משם התחלתי להתעמק בנושא וגם קניתי את המצלמה הראשונה שלי."


להגיע עד לווג ולנשיונל ג'יאוגרפיק


כנערה, תם התחילה להתמקד בתחום צילום האופנה והביוטי וכך עבדה עם סוכנויות שונות. עם הזמן היא הגיעה לצלם לא מעט סלבריטאים, כמו למשל שלומית מלכה, אלכסה דול ורוסלנה רודינה. היא גם התחילה לפעול כדי לקדם את העבודות שלה. "ברגע שהתחלתי עם הצילום, הייתי במעיין 'אמוק' לפרסם את העבודות שלי. הייתי מחפשת בלוגים, עיתונים ברשת, הייתי שולחת צילומים לכל מקום שחשבתי שהוא טוב וראוי."


העבודה האינטנסיבית הזו גם משתלמת ותוך זמן קצר העבודות שלה התחילו להופיע באתרים גדולים בעולם, בהם למשל אתר האופנה "ווג איטליה". מספר תמונות שלה התפרסמו באתר, לאחר שוועדה בחרה את התמונות המצטיינות ביותר לדעתה. "היו כל מיני צילומים שלי שהתפרסמו, אבל אני הכי גאה בתמונות שהגיעו לווג איטליה, וגם באלה שהתפרסמו מאוחר יותר ב'נשיונל ג'יאוגרפיק'." היא אומרת.


תם קיבלה פטור מהשירות בצה"ל בגלל מחלת הסרטן ממנה החלימה, אבל היא בחרה להתנדב לשירות ושימשה צלמת בעיתון "במחנה". התפקיד שלה גם חשף אותה לעוד צדדים בתחום הצילום והיא מספרת שבמהלכו עברה לצלם נופים, סביבות, אנשים וגם התוודעה לתחום צילום הטבע.


לאחר השחרור, תם טסה לאפריקה והתנדבה בבתי מחסה לחיות בר, תקופה שאפשרה לה גם להמשיך לפתח את תשוקתה לצילום. "המטרה הייתה בעיקר להתנדב עם בעלי החיים, אבל שילבתי גם את הצילום. הגעתי לשם כי רציתי לתרום ולעשות משהו מועיל ושונה, ועל הדרך גם לצלם."

 

גולשים שאהבו את זה קראו גם:

 


"מהמחלה לומדים לראות את הכל בפרופורציה"


לפני כשנה החלה גם את התואר הראשון בתקשורת ובניהול. היום, כאמור, היא בריאה לחלוטין והמחלה כמעט ולא משפיעה על חיי היום יום שלה כסטודנטית. היא מתארת שאין השלכות פיזיות משמעותיות שמהן היא סובלת, מלבד בעיות בגב וברגל, בשל מיקומו של הגידול על עמוד השדרה.


"נפשית המחלה מאוד ביגרה אותי. אתה לומד לראות את הכל בפרופורציה, לקחת הכול באיזי." היא אומרת ומתארת שהניצחון על המחלה גם דרבן אותה להעז ולהגשים את החלומות והשאיפות שלה. "אתה חי רק פעם אחת, אין מקום להסס, או להתחרט על כך שלא עשית משהו."


"כשהחלטתי להתנדב לשירות בצה"ל אחרי שקיבלתי את הפטור, אמרתי לעצמי שזה משהו שמאוד חשוב לי. כשהייתי צלמת צילמתי במהלך צוק איתן והגעתי לרצועה, זה אומר גם לקחת סיכונים לפעמים," היא מדגימה. "גם בטיול לאפריקה ידעתי שיש סיכונים מסוימים בעבודה עם חיות פרא, זה בהחלט לא משהו שגרתי. אבל זה טיול שמסוכן בדיוק כמו טיול בדרום אמריקה או במזרח, גם שם יכולים לקרות לצערנו אסונות."


כמי שהגיעה כשבידה לא מעט ניסיון בתחום הצילום, היא אומרת שהתואר בתקשורת עזר לה להכיר עוד צדדים של עולם המדיה. "למדתי עוד על התיאוריות של התקשורת, איך לקבוע דעה, כיצד התקשורת עובדת ומתנהלת ואיך היא התעצבה לאורך השנים. זה מעניין בעיני לראות את הרקע הזה ואיך הוא מתבטא בעבודה המעשית." היא מסבירה. "במהלך התואר אני גם נחשפת לתחום השיווק. עובדים הרבה עם אנשים מנוסים שכבר נמצאים בתעשייה ונותנים לנו נקודת מבט אחרת על העולם הזה."


תם אמנם רק מתחילה עכשיו את שנה ב', אבל יש לה שאיפות שונות לחיים אחרי התואר. "כרגע יש לי כל מיני שאיפות לעתיד. אני רואה את עצמי משתלבת בעיתון או כאחראית תוכן באינטרנט. אני בהחלט רואה את עצמי בתפקיד כלשהו בגוף מוביל בעולם המדיה."


בינתיים היא ממשיכה לצלם, למרות הלו"ז הצפוף בלימודים, שלא תמיד משאיר זמן לפרויקטים חדשים. "אין לי הרבה זמן פנוי, אבל אני מאוד לא רוצה להזניח את הצילום. לכן אני משתדלת תמיד לעשות ולפעול, גם אם אלה פרויקטים קטנים."

 

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 16/11/2021
סטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר - מה הם באמת חושבים על התואר, הקמפוס, המרצים והאווירה אחרי השיעורים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 15/11/2021
מה חושבים הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת על הלימודים? הנה כל מה שיש להם להגיד על התואר, הקמפוס, המרצים ועוד. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים שלומדים היום בקריה האקדמית אונו על הלימודים, הקמפוס, התכנים והאווירה בתואר? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת בן גוריון? הנה מה שחושבים הסטודנטים על הקמפוס, הקורסים, המרצים והאווירה בבאר שבע. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 10/11/2021
סטודנטים מספרים על האוניברסיטה הפתוחה - מה דעתם על התואר, על השילוב בין עבודה ולימודים, על המרצים ועל הקמפוס? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 9/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת אריאל בשומרון? הבאנו לכם חוות דעת של סטודנטים שלומדים היום באריאל ומספרים על המרצים, הקמפוס, האווירה בלימודים ועוד. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין