תואר ראשון SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

תואר ראשון ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון פועלת בישראל מזה למעלה מ –20 שנה. ניתן ללמוד במכללה לתואר ראשון בתחומי הנדסה מגוונים, בין היתר - הנדסה כימית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות ועוד.

 

מכללה זו משרתת בעיקר את תושבי הדרום והפריפריה באמצעות הקמפוסים שלה באשדוד ובבאר שבע. משך הלימודים לתואר ראשון במכללה זו הוא 4 שנים (8 סמסטרים), אשר בסיומם מקבלים הסטודנטים המסיימים בהצלחה תואר ראשון בתחום התמחותם.

 

לימודי הנדסת תוכנה

 

מסלול לימודי הנדסת תוכנה במכללה משלב תחומי לימוד חשובים מעולם מדעי המחשב וכן מעולם התעשייה. כל מי שרוצה לעסוק בתחום המחשבים (פיתוח, תכנות וכו') ולהיות מהנדס תוכנה, כדאי מאוד שילמד הנדסת תוכנה במוסד לימודים איכותי. בין הנושאים הנלמדים - אלגוריתמים, ניתוח מערכות, בדיקת תוכנה, הנדסת אנוש, ממשקים גרפיים ועוד. כמובן שנלמדות גם שפות תכנות פופולאריות וסוגיות חשובות נוספות במתמטיקה, מדעי המחשב, הנדסה ועוד. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלולי התמחות שונים, בהם התמחות באיכות ובדיקות תוכנה, התמחות בסייבר (בקמפוס באר שבע בלבד), התמחות בכרייה ואחזור מידע (קמפוס באר שבע בלבד) והתמחות תקשורת מחשבים ואבטחת מידע (בקמפוס אשדוד בלבד).

 

 

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה

 

תחום הנדסת חשמל והאלקטרוניקה הוא תחום חשוב ובמוביל בעולם ההנדסה ורבים מבקשים להתמחות בו. תחום זה מהווה חוליה חשובה בעולם המתקדם (בקצב מסחרר) של שנות האלפיים. ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון ניתן להתמחות בתחום זה ולהפוך למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה מצליחים (במגזר הפרטי או הציבורי).

 

מטרת מסלול הלימודים בתחום זה היא להכשיר מהנדסים איכותיים תוך מתן השכלה, ידע וניסיון בתחום כמו מעגלים אלקטרוניים, מכשור אלקטרוני, מעגלי תקשורת, אספקת אנרגיה ועוד. ניתן ללמוד במסגרת שני מסלולים - מסלול חשמל ומערכות הפסק ומסלול טכנולוגיות תקשורת (מסלולים אלה נלמדים בשלוחת באר שבע בלבד).

 

לימודי הנדסה כימית

 

תכנית לימודי הנדסה כימית נמשכת 4 שנים (8 סמסטרים), כמו רוב המסלולים במכללה זו. בתואר זה ניתן ללמוד במספר התמחויות: אנרגיה (בקמפוס אשדוד בלבד), ביוטכנולוגיה (בקמפוס באר שבע בלבד), טכנולוגיות מים (בקמפוס באר שבע בלבד) ותעשייה תהליכית.

הסטודנטים לומדים במהלך התואר את תחום ההנדסה הכימית על בוריו ומתנסים בתחומים כמו תכנון ופיתוח תהליכים חדשים, אופטימיזציה של מוצרים קיימים, בקרת תהליכים, ביצוע אנליזה כלכלית ועוד. מהנדסי כימיה יכולים למצוא עבודות במגוון רחב מאוד של חברות בתעשייה, בין היתר בתעשיות המזון, התרופות, הכימיקלים והמים.

 

לימודי הנדסת בניין

 

מטרת לימודי הנדסה אזרחית במכללה היא להכשיר מהנדסי בניין בעלי ידע מעשי ותיאורטי רב, על מנת שיעמדו בביקוש הגבוה לאנשי מקצוע בתחום זה (בעיקר באיזור הדרום, אך לא רק). בשנת הלימודים הראשונה לומדים הסטודנטים בעיקר קורסי מבוא וקורסי יסוד, בשנה השניה קורסים מורכבים יותר בתחום ההנדסה ואילו בשנים ג' וד' מעמיקים הסטודנטים את הידע שלהם ולומדים תחומים כמו תכנון הניהול והביצוע, תחומים הנדסיים ייחודיים ועוד. כחלק מהלימודים הם מתנסים גם בעבודה מעשית במעבדות ובפרויקטים.

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול

 

במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללה, מוצעות מספר התמחויות: מניהול פרויקטים הנדסיים, מערכות תעשייה או מערכות מידע. תכנית הלימודים משלבת לימודי תשתית במתמטיקה, פיסיקה, הנדסה ועוד, וכן קורסים מורכבים יותר בתחום הנדסת התעשייה והניהול. יש כיום ביקוש הולך וגובר למהנדסים מסוג זה, אשר יש להם ידע התיאורטי רחב, וכן ידע מעשי בתחומים אלה.

 

לימודי הנדסת מכונות

 

הסטודנטים ללימודי הנדסת מכונות לומדים מגוון נושאים כמו תהליכי מחקר, תכנון ופיתוח של מערכות שונות, מערכות בקרה ואוטומציה של תהליכים תעשייתיים, רובוטים ומערכות משובצות מחשב, מכונות ייצור בתעשייה, מכונות לשימוש ביתי ועוד. בפני הסטודנטים מוצעות התמחויות בתיכון ועיצוב מוצר או במכטרוניקה. קיימת גם התמחות גז טבעי שפועלת בקמפוס אשדוד והתמחות מערכות אנרגיה בקמפוס באר שבע בלבד.

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון