רוצה פרטים על לימודים בתחום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

משכורת אחיות - כמה באמת מרוויחה אחות בישראל?

רוצה לדעת על שכר אחות? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר אחיות בישראל - טבלת שכר אחיות
 
בסוף שנת 2012, לאחר שביתה ארוכה של הסתדרות האחיות ודיונים מול משרד האוצר, הצליחו האחיות להעלות את שכרן החודשי ב – 13%. מדובר בתוספת ממוצעת של 1,350 ₪ בכל חודש, ובשכר שעתי מדובר בהעלאה של בערך עשרה שקלים לשעה.
 
  • מנהלת הסיעוד בביה"ח וולפסון מספרת על האפשרויות לקידום מקצועי בתחום
 
אז כמה באמת מרוויחה אחות בישראל? 
 
ממוצע השכר לתפקיד אחות בישראל הוא כ – 19,000 שקלים לחודש (שכר זה מתייחס למגוון דרגות הסמכה). השכר החציוני של אחים ואחיות הוא כ - 15,000 שקלים.

השכר החודשי הממוצע שמרוויחות אחיות המועסקות בבית חולים הוא כ- 18,500 שקלים בממוצע. השכר החודשי הממוצע בתאגיד הבריאות הוא כ – 4,100 שקלים בממוצע לחודש.
 
תפקיד שכר 0 - 5 שנות ניסיון שכר 5 - 10 שנות ניסיון
אחות מוסמכת 7,000 - 10,000 שקלים לחודש בממוצע 10,000 - 14,000 שקלים לחודש בממוצע
אחות מוסמכת עם תואר ראשון 8,000 - 13,000 שקלים לחודש בממוצע 13,000 - 15,000 שקלים לחודש בממוצע
אחות אחראית 12,000 - 14,000 שקלים לחודש בממוצע 15,000 - 16,000 שקלים לחודש בממוצע
אחות ראשית 15,000 - 18,000 שקלים לחודש בממוצע לא צוין
 
חשוב לציין, כי הסכומים לא כוללים תוספות שכר המגיעות לעובדים ציבוריים על פי הסכמים אחרים שנחתמו עם האוצר. שכרם של אחים ואחיות מושפע מגורמים רבים כגון דרג מקצועי, שנות וותק, כמות משמרות וכונניות וכן עבודה בסופי שבוע ובמשמרות לילה. גם לימוד בקורסים על בסיסיים, השתלמויות והכשרות נוספות יכול לשדרג את רמות השכר. כמו כן, גם לעבודה בבית חולים פרטי מול ציבורי השפעה על השכר החודשי.
 
כל הגורמים הללו יכולים להשפיע על רמות השכר של העובדים, וכך הוא עשוי להיות גבוה או נמוך מן הטווחים המצוינים לעיל.

 גולשים שביקרו בעמוד זה קראו גם:

 
אחיות יכולות להעלות את ההכנסה החודשית שלהן באמצעות כונניות, צבירת משמרות, מתן שעות נוספות ועבודה בימי שבתון, שבת וחג. כפי שרואים בטבלת השכר, אחות יכולה לשפר במידה משמעותית את שכרה באמצעות לימודים לתואר ראשון בסיעוד או לתארים מתקדמים. אחיות עובדות מדינה, בעלות 25 שנות ותק, מקבלות החל מן השנה ה - 25 ואילך מענק יובל שנתי, המשולם להם בכל חודש נובמבר. גובה המענק השנתי עומד על 60% משכר היסוד המשולב.
 

אחות בקהילה


אחות מומחית בקהילה פועלת במסגרת צוות מרפאה של קופת חולים או יחידה לטיפול ביתי, וכן במסגרות כגון טיפת חלב, מרכזים לבריאות נשים, מרכזים להתפתחות הילד ועוד. הן עוסקות בניהול טיפול לצידם של הרופאים וכן בקידום בריאות ורפואה מונעת. שכר אחות בקהילה מתחיל בדרך כלל בטווח 7,500 - 8,000 שקלים לחודש, ולאחר מכן דרך צבירת וותק, לימוד קורסים על בסיסיים וכן המשך לתארים מתקדמים ניתן להמשיך להעלות את המשכורות ולהתקדם ולהגיע לרמות שבין 10,000 - 12,000 שקלים לחודש בממוצע. יש לציין כי קיימים הבדלים בין היקפי השכר של העובדים בבתי חולים לבין העובדים בקהילה, לרבות כמות השעות במשמרת, כוננויות וכדומה, היבטים שעשויים להשפיע גם על המשכורות. כמו כן, העובדים בקהילה יכולים להעלות את המשכורות דרך התקדמות בדרגה המקצועית, לתפקידים כגון אחות אחראית מרפאה, דירוג אשר עולה ככל שהמרפאה גדולה יותר.

 

סיעוד ורפואה פרטית


אחיות פרטיות מועסקות בחברות שירותי סיעוד, מרפאות פרטיות וכן בבתי מטופלים סיעודיים, חולים כרוניים וקשישים הנזקקים לטיפול או השגחה. לעיתים אנשי המקצוע משתלבים גם בבתי דיור מוגן ומרכזים שיקומיים. בחברות השונות בדרך כלל מקבלות האחיות שכר שעתי, עם תוספות על עבודה בשבתות ובחגים. כמו כן קיימים הבדלים מסוימים על התשלום על השגחה על מטופלים (כגון השגחת לילה), לבין תשלום על בדיקות. במקרים מסוימים, אחיות פרטיות יכולות להגיע למשכורות גבוהות מאלה של העובדות במגזר הציבורי, אולם רמות אלה משתנות בהתאם לקריטריונים כגון ותק, השכלה ועוד.

 

בחדר ניתוח

 

אחות חדר ניתוח מלווה את המטופלים החל מההכנות לניתוח, במהלכו ועד להתאוששות לאחריו, ופועלות לצידם של אנשי הצוות האחרים בחדר הניתוחים. ניתן להגיע לתפקידים אלה לאחר סיום התואר בסיעוד, דרך המשך לקורסים העל בסיסיים המתאימים.
רמות השכר מושפעות גם מרמות הגמול המקצועי, אשר משתנות בהתאם לכמות חדרי הניתוח והצוותים המצויים תחת אחריות אנשי המקצוע. ככל שהאחות אחראית על חדרי ניתוח רבים יותר, כך רמת הגמול המקצועי שלה עולה. קיימות גם רמות גמול התואמות לאחראים על חדרי ההתאוששות.

 

דרגות במקצוע


הדרגה של אחיות היא בין הגורמים המשפיעים על העלאת השכר, יחד עם שנות הוותק ורמת ההשכלה. הדרגות נעות בין 10 עד 21. עובדים עם תואר ראשון מתחילים מדרגה 11. ההתקדמות בדרגות היא לתפקידים כגון ראש צוות, אחראית יחידה, אחות אחראית על מחלקת אשפוז, מרפאה או חדר מיון, מפקחת קלינית, מרכזי תחום ועוד. בין דרגה לדרגה ישנה תוספת שכר בהיקף של כ - 5%.


הדרגה של כל איש מקצוע נקבעת בהתאם לתפקיד, בכל תפקיד יש טווח של 3 דרגות. כדי להגיע מהדרגות התחיליות לדרגות האמצע יש צורך בהמתנה של כ - 36 חודשים, וכדי להגיע מהדרגות התחיליות לדרגות השיא יש צורך בהמתנה של כ - 48 חודשים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה פרטים על לימודים בתחום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד בתחום
שאלות הגולשים בנושא
ניהול מערכות בריאות ואז הסבה לסיעוד - האם כדאי?
לימודי סיעוד ללא בגרות או פסיכומטרי
איזה מוסד הכי נחשב ללימודי סיעוד?
האם אפשר ללמוד סיעוד ללא פסיכומטרי?
כמה שנים לימודי אחות מוסמכת?
כמה שנים לימודי הסבה מפסיכולוגיה לסיעוד?
הסבה ממעשית לאחות מוסמכת