תואר שני בסיעוד במכללה האקדמית צפת

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בסיעוד במכללה האקדמית צפת

תואר שני בסיעוד - המכללה האקדמית צפת


מצמיחים את ענף הסיעוד


בין הצירים המרכזיים והמהותיים של מערכת הבריאות נמצא תחום הסיעוד. במערכת הבריאות של היום מתמודדים עובדים ומנהלים עם לא מעט אתגרים, במישור הרפואי, הכלכלי והחברתי. טכנולוגיות חדשות, שינויים דמוגרפיים וחברתיים ורפורמות בריאות הם רק חלק מן הגורמים שלהם נדרשים עובדים בכירים בעולם הסיעוד לתת את הדעת. כדי להעניק את הטיפול המסור והחדשני ביותר, יש להחזיק בידע רפואי ובכלים מתאימים בעולם הסיעוד, אך גם להבין בתהליכים עסקיים ופיננסיים ולדעת לנתח את פני הדברים במישור הקהילתי והחברתי שבו פועלים שירותי הרפואה, כדי להתאימם לצורכים של המטופלים ולעולמם.


כדי להתאים את המערכת לאתגרים של היום, ולהכין אותה לקראת האתגרים של המחר, משקיעים בשירותי הבריאות משאבים רבים לפיתוח של מנהלים איכותיים ומקצועיים. מנהלים אלה יכולים לעשות שימוש בידע הרב שברשותם כדי לפתח דפוסי מדיניות חדשים, לקדם תהליכים רוחביים במערכת וכך לסייע להתאים אותה לעידן החדש והמתקדם שאנו חיים בו היום.


המכללה האקדמית צפת מציעה תכנית לתואר שני בסיעוד, אשר מאפשרת לאחים ולאחיות ולעובדים בתפקידים מגוונים במערכת הבריאות לרכוש ידע וכלים להתפתחות מקצועית ואקדמית. תכנית זו לתואר שני מעניקה לסטודנטים סל נרחב של כלים ניהוליים, דרכם הם יכולים לצמוח לתפקידי מפתח בתחום הסיעוד ובמערכת הבריאות הישראלית באופן כללי. במערכת שירותי הרפואה והטיפול של היום יש ביקוש רב למנהלים איכותיים ומיומנים, שיכולם לסייע להצעיד אותה קדימה ולקדם בה את ערכי המצוינות והאיכות בטיפול, במחקר ובשירות. התואר השני בסיעוד פותח דלתות לפיתוח מקצועי עבור המוסמכים וגם יכול לסייע להם להעלות את רמות השכר שלהם, דרך התקדמות לתפקידים ניהוליים ולדרגי מפתח בבתי חולים, במרכזים טיפוליים ובמסגרות ציבוריות וממשלתיות שונות.


תכנית הלימודים


במהלך התואר השני בסיעוד, הסטודנטים מקבלים את כל הידע המקצועי שנדרש בענפי הסיעוד, הרפואה ומנהל מערכות הבריאות. הם מתוודעים לטכנולוגיות סיעוד מתקדמות ועכשוויות ובוחנים שיטות טיפול שונות אותן ניתן להטמיע במוסדות בריאות וטיפול. נוסף על כך, הסטודנטים רוכשים כלים לפיתוח של מדיניות בתחום הבריאות ולניהול יעיל של מערכות הבריאות במדינה.


במסגרת המגמה למדיניות ומנהל בסיעוד שפועלת בתכנית לתואר שני, הסטודנטים רוכשים הכשרה מקיפה ומעמיקה בפיתוח של מנהיגות ניהולית, אקדמית ומקצועית באופן שמותאם לענפים הרבים של מערכת הבריאות ובפרט מערכות הסיעוד. כך הם לומדים לקדם תהליכים, לפתח יוזמות חדשניות ולסייע לגופים בעולם הבריאות לצמוח ולשגשג.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לתואר שני בסיעוד במכללה האקדמית צפת הוא כשנתיים. מסלול זה משלב בין לימוד תיאורטי לבין לימודים מעשיים מגוונים, שמטרתם לסייע לסטודנטים לפתח מיומנויות מקצועיות ומחקריות שנדרשות מעובדי הסיעוד של היום.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית צפת נוסדה בשנת 2007 והיא עורכת מגוון רחב של תכניות לימודים אקדמיות. אלה פועלות במסגרת מספר בתי ספר, אשר ביניהם אפשר למצוא את בית הספר למדעי הבריאות, בית הספר למדעי החברה, בית הספר למשפטים, בית הספר למדעי הרוח והחוג ללימודים רב תחומיים. בין התכניות לתואר הראשון שניתן למצוא במכללה נמנים לימודי סיעוד לתואר ראשון, לימודי מדעי המעבדה הרפואית, לימודי רפואת חירום, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מערכות מידע קהילתיות, לימודי מדעי ההתנהגות ועוד שלל חוגים. במוסד הלימוד לומדים יותר מ - 2,500 סטודנטים בתכניות התואר הראשון ועוד כ - 200 סטודנטים לומדים במסלולים למכינה קדם אקדמית, שמאפשרים לשפר את סיכויי הקבלה לתכניות התואר הראשון. הסטודנטים במכללה זו יכולים להסתייע במגוון של מלגות לימוד מטעם המכללה וגורמים חיצוניים.


מוסד הלימוד שואף לקדם את ערכי המצוינות בהשכלה הגבוהה, ואת המעורבות של הסטודנטים ושל הסגל המרחב הקהילתי הרב תרבותי. כמו כן, במכללה מפעילים מרכז מחקר, שמתמקד בפיתוח קהילתי רב תרבותי. מרכז זה בא להעמיק את שיתופי הפעולה שבין החוגים השונים שפועלים במכללה לבין הקהילות שמקיפות אותה. דרך המחקרים שנערכים במרכז זה שואפים לתרום לתהליכים בעיר צפת ובסביבתה מבחינה חברתית, קהילתית ואקדמית.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר השני בסיעוד, על המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בלימודי סיעוד או בתחומים משיקים בעולם הרפואה והמדעים. כדי לקבל את המידע המדויק ביותר לגבי תנאי הקבלה למסלול, אנו ממליצים לפנות ישירות למוסד הלימוד.

 


תעודה


תואר שני בסיעוד מוענק לסטודנטים אשר עומדים בכל חובות הלימודים בהצלחה, על ידי המכללה האקדמית צפת.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית צפת