מלגת חונכות

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות חונכות אישית

 

אישי זה הכי

 

פרויקטים של חונכות אישית הם דרך מצוינת לסטודנטים לתרום מעצמם לקהילה, לחוש סיפוק ועניין וכמובן - לקבל מלגה. תכניות אלה מאפשרות לרוב גמישות רבה בקביעת מועדי הפעילות, והן אינן דורשות יותר משלוש או ארבע שעות בשבוע. בדרך כלל, ניתן להתקבל לפרויקטים ללא ניסיון מקצועי בהדרכה, בליווי או בהנחיה. רבים מהסטודנטים שנרשמים לפרויקטים של חונכות בשנה הראשונה ללימודיהם, ממשיכים בכך גם בשנים הבאות. חלקם אף מתקדמים בהמשך להדרכות קבוצתיות, או לתפקידי מטה של ריכוז צוותי חונכים. הנה כמה פרויקטים ארציים שכדאי לכם להכיר:

 

חונכות ללימודי מדעים

 

משרד המדע מפעיל מזה מספר שנים פרויקט חונכות המיועד לסטודנטים מתחומי המדעים המדויקים, הטכנולוגיה וההנדסה. במסגרת הפרויקט, מעבירים הסטודנטים שיעורי עזר במקצועות הריאליים לתלמידי תיכון, במטרה להגביר את המוטיבציה שלהם להתמיד בלימודים ולחשוף אותם לרעיונות חדשים. הפרויקט מתבצע תוך שיתוף פעולה עם כ - 20 אוניברסיטאות ומכללות טכנולוגיות ברחבי הארץ ומקנה למשתתפים בו מלגות בגובה של 5,000 שקלים לשנה. כדי לבדוק האם מוסד הלימודים שלכם משתתף בתכנית מלגות משרד המדע, עליכם לפנות לדיקנט הסטודנטים.

 

 

חונכות קולטת עלייה פר"ס

 

הפדרציה הדרום אפריקאית מפעילה פרויקט סיוע, במסגרתו ניתנות מלגות בתמורה לחונכות אישית לעולים חדשים וותיקים יוצאי מדינות דרום אפריקה - ילדים, נוער או מבוגרים. החונכות מתבצעת לאורך שמונה חודשים בשנה, בין נובמבר ליוני, וכוללת שלוש שעות שבועיות. מועמדים מתאימים לתכנית הם סטודנטים לתואר ראשון ושני, או ללימודי תעודה במוסד מוכר, שהיקף הלימודים שלהם עולה על עשר שעות שבועיות. בעת מיון המועמדים, תינתן עדיפות לתלמידים דוברי אנגלית וליוצאי דרום אפריקה. המלגה שמקבלים משתתפי הפרויקט היא בגובה של 5,000 שקלים.

 

סיוע לנערות עולות סל"ע

 

פרויקט סל"ע הוא מיזם ארצי להעצמת נערות במצבי מצוקה וסיכון, הפועל ב - 16 יישובים וערים בארץ. הוא ממומן בסיוע משרד הקליטה, המועצות המקומיות ותרומות שמגייסת ארגון "ידידים". כחלק מהפרויקט, מוצמדת לכל אחת מהמשתתפות סטודנטית, המגיעה לביתה ויוצרת אתה קשר אישי. לכן, זוהי מלגה המיועדת לנשים בלבד. החונכות בפרויקט סל"ע מתבצעת לאורך שנה, בהיקף של 4 שעות שבועיות. בתמורה, כל אחת מהסטודנטיות מקבלת מלגה בגובה של 5,000 שקלים לשנה מטעם "קרן גרוס". ניתן להגיש מועמדות לתכנית במהלך חמש השנים הראשונות לאחר השחרור מצה"ל, ועם יתרת פיקדון של 5,000 שקלים לכל היותר.

 

פרויקט חונכות פר"ח

 

פר"ח הוא ללא ספק אחד הפרויקטים המוכרים ביותר בארץ בתחום החונכות. מרכזו של המפעל שוכן במרכז ויצמן ברחובות, אך יש לו סניפים בכל האוניברסיטאות בארץ. החונכות במסגרת פר"ח נועדה לקדם ילדים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, המומלצים על ידי בית הספר כבעלי פוטנציאל לצמיחה אישית. החונכים שלוקחים חלק בפרויקט עוזרים לילדים בהכנת שיעורי בית, משחקים איתם ומבצעים איתם פעילויות שונות בעלות ערך חינוכי ותרבותי. המלגות שמקבלים הן לרוב בגובה של כ - 5,200 שקלים. כאן תוכלו למצוא מידע נוסף על מלגות פר"ח.

 

 

חונכות אקדמית 

 

אפשרות נוספת לזכות במלגה תמורת חונכות, היא לקחת חלק בפרויקטים של ליווי סטודנטים עם הפרעות קשב, מוגבלויות פיזיות ולקויות למידה. חונכים בתכניות אלה מהם לרוב סטודנטים בשנה השנייה ללימודיהם לפחות, בעלי ממוצע ציונים 85 לפחות, זמינות בשעות אחר הצהריים ויכולות הדרכה. גובה המלגה שמקבלים תלוי בהיקף השעות אליו מתחייבים המשתתפים ועשוי להגיע עד כ - 5,000 שקלים בשנה. פרויקט חונכות לסטודנטים מתקיים למשל במכללה למנהל, באוניברסיטת תל אביב, בטכניון, בבית הספר הגבוה לעיצוב בצלאל ועוד.

 

פרויקטים נוספים

 

קיימים פרויקטים נוספים בתחום החברתי הפועלים מעת לעת, מומלץ לוודא את הזמינות מול הגופים השונים או מוסדות הלימוד. בין הפרויקטים:

 

תכנית "עתיד פלוס": מלגת עתיד פלוס מתאימה לבעלי ניסיון קודם בהדרכה, ומיועדת למעוניינים לקחת חלק בפרויקטים חברתיים בפריפריה החברתית והכלכלית עם ילדים ובני נוער בתחומי המתמטיקה, המדעים והטכנולוגיה. הסטודנטים יכולים לקחת חלק בפרויקטים ברשויות מקומיות או בכפרי נוער. 

 

עתיד בטוח: מלגת עתיד בטוח ניתנת לסטודנטים המשתתפים בפרויקט חונכות עם בני נוער שמטרתו מניעת אלימות, שיימינג ובריונות רשת. הסיוע ניתן לסטודנטים תושבי מספר ערים במרכז וניתנת רק במספר מצומצם של מוסדות לימוד שמשתנה מעת לעת.

 

נוער לתת: בתכנית מלגת נוער לתת הסטודנטים משתלבים בארגון הנוער של ארגון "לתת" אשר פועל בתחום הביטחון התזונתי. הסטודנטים משמשים חונכים ומדריכים בפעילויות הנוער וכן משמשים מפקחים ורכזים בסניפים. יש צורך בהתנדבות לאורך שנת הלימודים ומעבר הכשרות.

 

בשביל: מלגת בשביל נערכת בשיתוף עם פר"ח, הסטודנטים לוקחים חלק בפרויקט חונכות שבו הם מלווים ומדריכים בני נוער בתהליך המחויבות האישית בבית הספר התיכון. הסטודנטים מקבלים גם הדרכות והכשרות לקראת ביצוע ההתנדבות.

 

 

רשימת מלגות: מלגות חונכות
לכל המלגות
חונכות מוזיקלית עם ילדים ונוער
הגישו מועמדות
האקדמית נתניה - מלגות לעולים מצרפת
הגישו מועמדות
מלגת חונכות עלמ עזרה מסטודנט לסטודנט באוניברסיטת אריאל
הגישו מועמדות
מלגה חונכות חברתית
הגישו מועמדות
מלגת חונכות אישית - יד ביד במסגרת תכנית אופ"י
הגישו מועמדות
תכנית כוכבים בבת ים
הגישו מועמדות
פרח קריות - חונכות אישית של ילד תמורת מלגה
הגישו מועמדות
דור ההווה למען דור העתיד
הגישו מועמדות
מלגת עמותת עמירים
הגישו מועמדות
תוכנית סל
הגישו מועמדות
תוכנית סלע לחונכות בטבריה
הגישו מועמדות
תכנית סלע בכפר יונה
הגישו מועמדות
מלגת פרח בירושלים תמורת חונכות
הגישו מועמדות
פר"ח בירושלים – קול המוסיקה לסטודנטים באקדמיה למוסיקה
הגישו מועמדות
עיריית כפר סבא - פרויקט בונים קהילה
הגישו מועמדות
המרכז האקדמי רופין - מלגת חונכות סטודנטים לקויי למידה
הגישו מועמדות
המכללה האקדמית תל-חי - מלגה עבור חונכות לסטודנט הערבי
הגישו מועמדות
פרח - פרויקט חונכות
הגישו מועמדות
מלגת מגורים בשכונת חפציבה/קריית נורדאו
הגישו מועמדות
עיריית חולון - מלגת ראש העיר בשיתוף פר"ח
הגישו מועמדות
המשפט האקדמי למשפט ולעסקים - חונכות לילדים
הגישו מועמדות
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - חונכות בי
הגישו מועמדות
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - מלגת חונכות מחלקת הנוער מכבי ת"א
הגישו מועמדות
מכללת סמי שמעון - חונכות מדעית
הגישו מועמדות
מכללת סמי שמעון - לסטודנטים חונכים
הגישו מועמדות
כפר הסטודנטים הדר הכרמל חיפה
הגישו מועמדות
קרן אור באוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי) - ליוצאי עיירות פיתוח
הגישו מועמדות
אוניברסיטת בן-גוריון - תוכנית הדירות הפתוחות
הגישו מועמדות
קרן גרוס חונכות אורנים
הגישו מועמדות
בצלאל האקדמיה לאומנות ולעיצוב - מלגות סיוע
הגישו מועמדות
מכללת תל חי- מלגה סוציו אקונומי
הגישו מועמדות
מכללת תל חי- מלגת הצטיינות בלימודים
הגישו מועמדות
מלגה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים
הגישו מועמדות
אייסף הקרן הבינלאומית לחינוך - מלגות לסטודנטים
הגישו מועמדות
הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו
הגישו מועמדות
מלגת פר"ח
הגישו מועמדות