מלגות לראיית חשבון

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים ללימודי חשבונאות


סטודנטים לראיית חשבון - חיפשתם מלגות לימוד?


אחד הענפים המבוקשים והנחוצים באקדמיה הוא תחום החשבונאות, כאשר בשנים האחרונות נצפה מחסור אדיר ברואי חשבון בשוק הישראלי. מסיבה זו לימודי החשבונאות הופכים נחוצים יותר ויותר ומושכים אליהם סטודנטים שמגלים עניין בהשתלבות בקריירה חשבונאית. לימודי החשבונאות חושפים את הסטודנטים לעולם המרתק של הפעילות הפיננסית והכלכלית, למושגים במיסים, בניירות ערך, בסטטיסטיקה, בעריכת דוחות, בדיני עבודה ובענפים נוספים שהם חיוניים לפעילות המשק. הלימודים גם מעניקים כלים לחשיבה ביקורתית ואנליטית שנדרשים מן הפועלים במשק הדינמי והתחרותי של היום, כלים שיכולים לסייע לבוגרים להשתלב לא רק במשרדי רואי חשבון לא בשלל אפיקים פיננסיים ועסקיים.


לימודי ראיית חשבון מתקיימים במספר מסגרות, במסלול חד חוגי וכן בתכניות דו חוגיות כגון לימודי חשבונאות וכלכלה וכן לימודי חשבונאות ומשפטים. בחלק מן המוסדות מתקיימים לימודי החשבונאות כהתמחות, במסלולים כגון לימודי מנהל עסקים בהתמחות חשבונאות.


סטודנטים ללימודי חשבונאות אשר מעוניינים לקבל סיוע במימון עלויות שכר הלימוד, יכולים להיעזר במגוון של מלגות לימוד ייעודיות. חלקן מן המלגות ניתנות על ידי מוסדות הלימוד עצמם מתוך מטרה לעודד את הסטודנטים לחשבונאות למצוינות, בעוד מלגות אחרות מוענקות על ידי קרנות חיצוניות או ארגונים שונים בתחום ראיית החשבון. המלגות מתחלקות למספר סוגים, הן כוללות מלגות סיוע כלכלי לסטודנטים עם צורך סוציו אקונומי; מלגות הצטיינות לסטודנטים שלהם הישגים גבוהים במיוחד בלימודים; ומלגות שדורשות השתתפות בפרויקטים חברתיים שיש להם זיקה לעולם החשבונאות. בעזרת מלגות הלימוד הללו יכולים הסטודנטים להתמקד בלימודיהם ולהצטיין בהם, בדרך להשתלבות בקריירה כרואי חשבון.


הנה מלגות הלימוד שמתאימות לסטודנטים ללימודי חשבונאות:


שימו לב, נכונות המידע לגבי מלגות עלולה להשתנות מעת לעת. כדי לקבל את המידע העדכני ביותר לגבי מלגות מומלץ לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד.

 


מלגות מטעם קרנות וארגונים


מלגות אלה מוענקות מטעם גופים חיצוניים למוסדות הלימוד. גופים אלה כוללים בין היתר קרנות מלגות פרטיות, משרדי רואי חשבון או מיזמים ופרויקטים חברתיים שמציעים מלגות התנדבות לסטודנטים שלוקחים בהם חלק פעיל. גם לשכת רואי החשבון מציעה מלגות שונות לסטודנטים.


מלגות לשכת רואי החשבון: לשכת רואי החשבון מעניקה מדי שנה מלגות לימוד לסטודנטים מצטיינים לראיית חשבון במטרה לסייע להם בתשלום שכר הלימוד. מלגות אלה מוענקות לסטודנטים שלומדים במוסדות המוכרים על ידי המל"ג, בהתחשב במצב הסוציו אקונומי שלהם. בין המלגות שמעניקה הלשכה נמנות שתי מלגות שגובהן כ - 5,000 שקלים שניתנות לכל אחד ממוסדות הלימוד. כמו כן, קיימות עוד שתי מלגות לימודים בסך של כ - 10,000 שקלים, שמוענקות לסטודנטים לפי שקלול מצב כלכלי עם הצטיינות בלימודים, מלגות אלה מוענקות על ידי הקרן על שם עליזה ומוריס קנה ז"ל. את הפניות לקבלת מלגות אלה יש לבצע מול מוסדות הלימוד ולא מול לשכת רואי החשבון.


מלגות מטעם משרדי רואי חשבון: סטודנטים מצטיינים במיוחד לחשבונאות יכולים לקבל מלגות סיוע כלכלי מטעם משרדי רואי חשבון גדולים. משרדי רואי החשבון תורמים מדי שנה מלגות לכמה עשרות סטודנטים, גובהה של כל מלגה הוא כ - 10,000 שקלים. המשרדים מעניקים מלגות אלה מתוך שאיפה להעצים את הסטודנטים ולחזק את הקשר בין משרדי אורי החשבון לבין האקדמיה, ממנו יגיע דור רואי החשבון של העתיד שישתלבו במשרדים אלה בשנים הקרובות.


מלגת ארגון כנפי כסף: מלגת פרויקט "כנפי כסף" ניתנת לסטודנטים שמשתתפים כמדריכים בפרויקט לקידום חינוך פיננסי ברחבי הארץ. פרויקט זה החל את דרכו בתור יוזמה של סטודנטים לחשבונאות ומשפטים ופועל כיום כארגון ללא מטרות רווח שמעביר כלים פיננסיים בהדרכות בבתי ספר. את המלגה יכולים לקבל סטודנטים ללימודי חשבונאות וכן למקצועות נוספים כגון לימודי כלכלה או לימודי מנהל עסקים. היא מיועדת לסטודנטים שיש ברשותם עוד לפחות שנה לסיום התואר, וכן לבעלי רקע קודם בעמידה מול קהל ובהדרכה במסגרות שונות. הארגון עורך ימי מיון וימי הכשרה למועמדים. כדי לקבל את המלגה המועמדים שמתקבלים לתכנית צריכים להעביר הדרכות שמתקיימות בדרך כלל אחת לשבוע. גובה מלגת החונכות המוענקת לסטודנטים נקבע לפי סף השעות שהם פעילים בהן בהעברת סדנאות.

 

מלגת קרן הרי סיימונס: קרן הרי סיימונס מעניקה מספר סוגי מלגות לסטודנטים לחשבונאות. סוג המלגות הראשון מיועד לסטודנטים ללימודי חשבונאות לתואר ראשון וסטודנטים לתואר שני בחשבונאות והן מוענקות לפי מצב סוציו אקונומי והצטיינות בלימודים.


נוסף על כך, ניתנות מלגות משלימות, שמיועדות לסטודנטים ללימודי מנהל עסקים בהתמחות חשבונאות, שמעוניינים להמשיך למסלול ישיר לתואר שלישי בחשבונאות במוסדות אקדמיים מובילים בחו"ל. מטרת מלגה זו היא לעודד את הסטודנטים לשוב ארצה לאחר תום הדוקטורט והצטרפות לסגל האקדמי של המוסדות השונים. כדי להגיש מועמדות למלגה זו יש להגיש קורות חיים ולצרף גיליונות ציונים ואישורי קבלה למוסד הלימוד בחו"ל.

 


מלגות מטעם מוסדות לימוד


חלק ממוסדות הלימוד בהם מתקיימים לימודי חשבונאות מציעים מלגות לימוד פנימיות ייעודיות, אשר באות לתמוך ולסייע לסטודנטים לחשבונאות במהלך הלימודים. חלק מן המלגות הן מלגות הצטיינות, שניתנות למועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים או למי שמציגים הישגים גבוהים בשנים המתקדמות ללימודים, מלגות אחרות ניתנות על פי השתתפות בפרויקטים מסוימים שעורכים בתי הספר לחשבונאות.


אוניברסיטת רייכמן: בית הספר לחשבונאות של אוניברסיטת רייכמן מציע מספר מלגות ייעודיות לסטודנטים ללימודי חשבונאות. בין היתר, ניתן להיעזר במלגת קרן קומרוב, אשר מוענקת על פי קריטריונים סוציו אקונומיים; מלגות לשכת רואי החשבון, שמתאימות לסטודנטים בשנים ב' ו - ג' של הלימודים; וכן מלגות מצוינות מטעם משרדי ראיית חשבון.


המסלול האקדמי המכללה למינהל: לימודי חשבונאות במסלול האקדמי המכללה למינהל מתקיימים כהתמחות במסגרת בית הספר למנהל עסקים של מוסד הלימוד. סטודנטים מצטיינים מן המחלקה לחשבונאות יכולים לקבל מלגת לימודים. מלגות אלה ניתנות אחת לשנה לסטודנטים שלהם ההישגים הגבוהים ביותר, הן מוענקות מטעם מוסד הלימוד ומשרדי רואי חשבון.


המרכז האקדמי למשפט ולעסקים: מועמדים ללימודי חשבונאות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן, שיש ברשותם ציון גבוה בפסיכומטרי או ממוצע משוקלל גבוה במבחני הבגרות (ממוצע 100 ומעלה בבגרויות) יכולים לקבל מלגת הצטיינות שגובהה הוא כ - 1,500 שקלים. מלגות אלה מתאימות למועמדים לשנה הראשונה ללימודים בלבד.


המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט: במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט יכולים סטודנטים ללימודי חשבונאות לקבל סיוע בתשלום שכר הלימוד דרך מלגות שונות. אלה כוללות מלגות הצטיינות למועמדים עם נתוני קבלה גבוהים, מלגות שניתנות על סמך הבסיס הסוציו אקונומי של הסטודנטים וכן מלגות על פעילות בפרויקטים חברתיים שונים שפועלים במוסד הלימוד, כגון מלגת "חברותא" שהיא מלגת יהדות בה עוסקים סטודנטים בנושאים במשפט העברי וביהדות. במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט פועלת גם תכנית שנת השלמה לחשבונאות.


אוניברסיטת תל-אביב: החוג לחשבונאות של אוניברסיטת תל-אביב מעניק לסטודנטים לחשבונאות מלגות שונות, שסכומן נע בין 2,000 שקלים - 10,000 שקלים. המלגות מחולקות למספר סוגים. חלקן ניתנות לסטודנטים מצטיינים לפי ההישגים בשנה הקודמת. מלגות אחרות מוענקות לסטודנטים מצטיינים עם צורך בסיוע מבחינה סוציו אקונומית. כמו כן, החוג מעניק מלגות לסטודנט או הסטודנטית שכותבים את העבודה הסמינריונית המצטיינת ביותר בשנה הקודמת. חלק מן המלגות ניתנות בשיתוף עפ משרדי רואי חשבון מובילים או גורמים נוספים כגון לשכת רואי החשבון או קרנות מלגות פרטיות.

 

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות חשבונאות
כניסה לפורום מלגות
יחיאל
מלגות ראיית חשבון בסמינר וולף
898 צפיות
רבקה
מלגה לראיית חשבון
376 צפיות
חיה
מלגה ללימודי ראיית חשבון
369 צפיות
חיה פרידמן
מלגה לראיית חשבון לסטודנטית חרדית במודיעין עילית
408 צפיות
פנינה
מלגות ללימודי ראיית חשבון לחרדית
455 צפיות
שירה
מלגה לדתיה לקורס ראיית חשבון + הוראה
386 צפיות
שרה
מלגות לבנות בית יעקב
1073 צפיות
יהב
עזרה במלגה ללימודי ראיית חשבון לימודי הסבה
388 צפיות
גולין עיסאוי
מלגה לסטודנטית נשואה עם משכנתא
422 צפיות
טליה חג׳ג׳
מלגה לתואר בראיית חשבון ברופין
681 צפיות
חני כהן
מלגות לסמינרים של בית יעקב
1004 צפיות
חני כ
מלגות לנשים בהריון עם התנדבות
2551 צפיות
רום יזרעאלי
מלגה לסטודנט באוניברסיטת תל אביב
894 צפיות
מיכל
מלגה לסטודנטים בחשבונאות באוניברסיטת תל אביב
861 צפיות
אובאי
האם יש מלגות לשנת השלמה בחשבונאות?
1081 צפיות
רות
האם יש מלגות לסטודנטים בשנת השלמה?
1174 צפיות
אוראל
מלגות לשנת השלמה בחשבונאות
961 צפיות
חן
באיזה שלב סטודנט עובר ממלגאי לבוגר?
780 צפיות
חן אבוטבול
קבלת מלגה ללימודים כולל מעונות
966 צפיות
אא
מלגה לשנת השלמה בחשבונאות
1629 צפיות
ברכה
מלגות לאזרחי ארצות הברית - לימודי ראיית חשבון
1879 צפיות
שני חזן
בקשת מלגה עקב מצב סוציו אקונומי
1404 צפיות
סגי
מלגת לימודים - הנדסה אזרחית
1482 צפיות
מאור
מלגה לפריפריה עם מצב סוציו אקונומי נמוך
1478 צפיות
דבורה
ייעוץ בבחירת מלגות לימודים - ראיית חשבון בכרמל
993 צפיות
שאלות הגולשים בנושא
מלגות טלדור משרד החינוך
מלגות על רקע מצב סוציו אקונומי נמוך
מלגות ללימודי הסבת אקדמאים לסיעוד
מלגות לתואר ראשון - הרצוג ונוות ישראל
מלגות לאמהות חד הוריות ללא התנדבות
מלגות לאברכים במשרד החינוך
מלגות לבני העדה הבוכרית