SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

 

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


כמה מילים על המכללה


תחום ההנדסה הוא תחום חשוב, מרתק ומבוקש ולכן כדאי ללמוד אותו במכללה איכותית המתמחה בו. SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, הפועלת משנת 1995 היא מכללה כזו, וניתן ללמוד בה במגוון מסלולים ללימודי הנדסה.

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון היא הגדולה מבין המכללות להנדסה בישראל ולומדים בה למעלה מ - 5,500 סטודנטים. מוסד הלימוד מקדם את ערכי המצוינות בהוראה ובמחקר ומפעיל שיתופי פעולה רבים עם התעשייה ועם הקהילה המדעית הבין לאומית.
 

במכללה, הפועלת באישורה של המועצה להשכלה גבוהה ניתן להתמחות במגוון בתחומים כמו הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת בניין, הנדסת תוכנה והנדסה כימית. בוגרי המסלולים זכאים לרישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים.


המכללה שמה לה למטרה לסייע בעיצוב פני החברה והעתיד וכך פועלת כדי להכשיר את הבוגרים כמהנדסים איכותיים שיכולים לרתום את הידע ההנדסי שבידיהם לקידום תהליכי שינוי חברתי. הסטודנטים והבוגרים לוקחים חלק בפרויקטים ומיזמים דרכם הם יכולים לשפר את איכות החיים דרך שלל פיתוחים הנדסיים וטכנולוגיים.

 

משך הלימודים במחלקות המכללה הוא 4 שנים הנפרשים על פני 8 סמסטרים. יתרון חשוב של המכללה הוא גובה שכר הלימוד הצמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות. המכללה גם מעניקה מדי שנה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד.

על מנת להתקבל ללימודים יש להציג את ציוני תעודת הבגרות ואת הציון בפסיכומטרי או בפסיכוטכני. ישנם גם מסלולי קבלה מיוחדים לבוגרי מכינות קדם אקדמיות, אנשים מעל גיל 30 ועוד.

 

קמפוסים - היכן לומדים?

 

למכללה שני קמפוסים, האחד בבאר שבע והשני באשדוד.


מה לומדים במכללה?

 

תחומי הלימוד במכללה זו הם רבים ומגוונים. בין מסלולי הלימוד במכללה זו ניתן למנות את המסלולים הבאים: הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה כימית, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות, הנדסה אזרחית ועוד. ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון ניתן ללמוד מסלולים אלו בהתמחויות שונות. בוגרי המסלולים השונים זכאים להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים.

כמו כן, במכללה אפשר ללמוד בתכניות לתואר שני בהנדסה M.Sc. ביניהן:

 

  • תואר שני בהנדסת כימיה - הנדסה ירוקה (עם תזה) - התכנית לתואר שני בהנדסה ירוקה חושפת את הסטודנטים לחשיבות שקלול ההשפעות הסביבתיות, הכלכליות והחברתיות על תהליכי תכנון, תפעול, עיצוב וניהול של מערכות ותהליכים. הסטודנטים מקבלים כלים דרכם הם יכולים להיטיב עם הסביבה הטבעית והאנושית. התכנית שמה דגש על מחקר וניתוח מעמיק ומספקת לסטודנטים כלים להתמודדות עם הרב תחומיות של ענף ההנדסה הירוקה. המסלול מיועד לבוגרי לימודי הנדסה ולבוגרי לימודי מדעי הטבע, תכנית הלימודים מותאמת לכל אחד מהסטודנטים לפי הרקע בתואר הראשון (נדרשים קורסי השלמה בהתאם).

 

  • תואר שני בהנדסת תוכנה - תואר שני בהנדסת תוכנה בא להקנות ידע מחקרי ומדעי מתקדמים וכלים לפתרון יעיל של בעיות הנדסיות. התכנית משלבת בין פיתוח תהליכים הנדסיים ויישומם בארגונים. במהלכה לומדים בהרחבה על תהליכי פיתוח תוכנה, מערכות הפעלה, מערכות מידע ותקשורת, פרדיגמות תכנות ועוד שלל נושאים.

 

  • תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול - תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול מכשיר מהנדסים לתפקידי ניהול בכירים, התכנית מקנה ידע עדכני ובמהלכה לומדים על שיטות הנדסיות חדשניות, על גישות לניהול, ועל כלים שיכולים לסייע לקדם תהליכים בעולם העסקים, במחקר ובתעשייה.

 

  • תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה - התכנית לתואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מתקיימת בהתמחות מערכות הספק ואנרגיה, אשר מטרתה לענות על ביקוש משמעותי למהנדסים בענפים אלה בתעשייה הישראלית. התכנית מאפשרת למהנדסים להתמקצע בענף אלקטרוניקת הספק ומקורות אנרגיה חכמים. הלימודים במסלול זה נערכים בסביבת Project Oriented שבה משלבים לימודים תיאורטיים עם התנסות מעשית.

 

  • תואר שני בהנדסת מכונות עם תזה - תואר שני בהנדסת מכונות עם תזה מקנה למהנדסים ולמדענים מתחומים שונים הכשרה רב תחומית, כדי להכשירם להשתלבות במו"פ בתעשייה ובאקדמיה. משך התכנית שנתיים.

 

 

מרכז ללימודים קדם אקדמיים

 

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מפעיל גם את המרכז ללימודים קדם אקדמיים. מרכז זה מיועד למעוניינים ללמוד במכללה שאינם מחזיקים בתעודת בגרות או שממוצע הציונים שלהם אינו מספיק, ואשר ברצונם לשפר את הסיכויים להתקבל ללימודי ההנדסה במכללה.

 

המרכז שם לו למטרה לפתח כישורי חשיבה ולהקנות שיטות למידה וכך להכשיר את המועמדים ללימודים האקדמיים. כמו כן, הוא בא להגביר את סיכויי הקבלה ללימודים במכללה על סמך ההישגים בלימודים. במרכז ללימודים קדם אקדמיים פועלים מספר מסלולים:

 

הכנה למכינה ייעודית שנתית – מסלול ההכנה מתאים למועמדים שלהם זכאות לבגרות והם בעלי 3 יחידות לימוד בציון 55 – 79. כמו כן, מיועד לבוגרי ישיבות קטנות וגדולות ולבוגרי 12 שנות לימוד. הלימודים נמשכים 13 שבועות.

מכינה ייעודית שנתית – מסלול זה מתאים למועמדים שלהם זכאות לבגרות מלאה או חלקית ולהם 3 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 80 או 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 64 ומעלה. אורכה של המכינה 9 חודשים. בוגרי המכינה מקבלים תעודה אשר מחליפה את תעודת הבגרות בתחומי ההנדסה ומדעי הטבע.

 

מכינה ייעודית סמסטריאלית – מסלול זה מיועד לזכאים לתעודת בגרות שלהם 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון שבין 65 – 84. אורכה 4 חודשים וחצי.

 

מכינת רענון – מתאימה למועמדים שלהם זכאות לבגרות ולהם 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 85. אורך התכנית 3 חודשים וחצי.
 

אז מדוע כדאי לי ללמוד דווקא ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון?

 

היתרון הגדול ביותר של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון הוא החתירה המתמדת של המכללה למצוינות אקדמית. מכללה זו היא אחת המובילות בישראל בתחום ההנדסה ובנוסף לכך היא מתגאה בהרכב מיוחד של סטודנטים מכל גווני האוכלוסייה.

בוגרי המכללה משתלבים בהצלחה במשרות מובילות בעולם התעשייה, המדע והטכנולוגיה. יתרונות נוספים של המכללה - סגל האקדמי איכותי, קמפוס חדשני ומטופח, תוכניות לימודים מתקדמות וייחודיות ואווירת לימודים מהנה.

 

מהנדסים לעולם טוב יותר

 

מוסד הלימוד מחויב לתפקידו בעיצוב פני החברה והעתיד וכך מעבר לקידום המצוינות האקדמית פועל להכשרת הבוגרים למהנדסים לעולם טוב יותר. הסטודנטים והבוגרים מסייעים ליצירת שינוי חברתי ומשפרים את איכות החיים בעזרת פיתוחים הנדסיים וטכנולוגיים שונים. במוסד הלימוד רואים בכך שליחות ומפעילים תכניות שונות המעודדות את הסטודנטים לרתום את ההנדסה לטובת קידום תהליכי שינוי חברתי ולשיפור איכות החיים.

 

בין היתר, הסטודנטים פיתחו פארק משחקים נגיש, והמציאו מגלשה נגישה ראשונה מסוגה.
 

סביבת Project Oriented


במסגרת סביבה זו הסטודנטים מתמודדים עם משימות ובעיות מעולם ההנדסה כבר מהסמסטר הראשון ללימודיהם וכך מתרגלים הלכה למעשה את עבודתם של מהנדסים. עם השנים עולה דרגת הקושי של הפרויקטים, אשר נבנים בשיתוף פעולה עם בעלי תפקידים בתעשייה. הפרויקטים השונים משלבים עבודה בצוותים עם לימוד עצמי, מה שמדמה עבודה בתעשייה בעולם האמיתי.

 

המרכז ליזמות וחדשנות EIC


מרכז זה הוקם כדי לעודד יזמות בקרב הסטודנטים ואנשי הסגל במכללה ולסייע להם להקים מיזמים טכנולוגיים וכך לחזק את הקשרים עם התעשייה. במרכז מציעים שירותי סיוע וייעוץ ליישום רעיונות טכנולוגיים ומעניקים לסטודנטים כלים להכשרתם כמהנדסים בעלי חדשנות ויוזמה.

 

המרכז לפיתוח קריירה


המרכז מסייע לסטודנטים ולבוגרים בהשתלבות בשוק העבודה ומשתמש בקשרים של המכללה עם שלל מעסיקים. מרכז זה עורך מפגשי תעסוקה וכן מייעץ בכתיבת קורות חיים ומכין לקראת ראיונות עבודה.

 

דיקנאט הסטודנטים


הדיקנאט מציע שלל שירותים למענה על בעיות כלכליות, חברתיות ואישיות. שירותי הדיקנאט כוללים מלגות, מעורבות חברתית, שירותים לעולים, סיוע למשרתי מילואים, ייעוץ לימודי ופסיכולוגי ושירותים נוספים.

 

אגודת הסטודנטים


במהלך שנת הלימודים האגודה עורכת שלל פעילויות ומציעה מגוון שירותים למען רווחת הסטודנטים. היא דואגת לשמירה על אינטרסים אקדמיים, כלכליים וחברתיים ומציעה תמיכה ביוזמות סטודנטיאליות.
 

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
חוות דעת של סטודנטים על SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
התקבלו 338 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5
תומר
05/11/2023
5/ 4

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע``ש סמי שמעון

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מאוד אוהב את האווירה והמקצועיות רק הייתי רוצה יותר למידה בזום

על הקמפוס

הקמפוס מסוגנן ומעוצב בטוב טעם ומתאים מאוד במבנים שלו לחשיבה ההנדסית ומייצג אותה באופן מושלם

טיפים

לא לפחד לשאול שאלות אף אחד לא נולד עם כל הידע שבעולם

מוחמד
31/01/2020
5/ 5

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הוא קטן קצת ואת זה אני לא אוהב

על הקמפוס

הלימודים ברמה גבוהה מאוד ומסודר

טיפים

אם אתם אוהבים תחום ההנדסה , רק ללמוד בסמי שמעון - מהנדסים לעולם טוב יותר

נועה
09/09/2019
5/ 3

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת שהמוסד קרוב לי לבית, אני לא אוהבת את חוסר המקצועיות

טיפים

להשקיע ולחזור על החומר אחרי כל שיעור


לכל חוות הדעת
שאלות נפוצות מתוך פורום SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
רישום למבחן פסיכוטכני - תאריכי המבחן
1 1 תגובות
קבלה ללימודים הנדסה - מבחן פסיכוטכני
1 1 תגובות
מעונות ומקצועות ההנדסה
1 2 תגובות
שכר לימוד והענקת תואר
1 1 תגובות
אני לא מבין למה אין לימודי ערב
1 7 תגובות
תנאי קבלה ללימודי הנדסה
1 3 תגובות
שאלה בקשר למבחן אמירים ( אנגלית )
1 4 תגובות
משמעות התואר בוגר סמי/בוגר אונ'
1 3 תגובות
האם יש מעונות או מגורים בקרבת המכללה?
1 1 תגובות
מעבר לבן גוריון
1 1 תגובות