רוצה פרטים על מדעי המחשב או מערכות מידע?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - מדעי המחשב או מערכות מידע?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי המחשב או מערכות מידע? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: הנדסת מערכות מידע או מדעי המחשב

 

העולם עובר למערכות מידע, אך העיקרון נשאר אותו העיקרון – קידוד ואוטומציה, או במילים אחרות: תכנות. אז מה ללמוד: מדעי המחשב או מערכות מידע? שני התחומים מתאימים לבעלי ראש ריאלי וחשיבה אנליטית, עם גישה טכנית וזיקה למחשבים. אם אתם דואגים שהתואר במדעי המחשב הוא לא מספיק פרקטי, או שתואר בהנדסת מערכות מידע לא יאפשר לכם בעתיד לתכנת, אתם יכולים להירגע. תוכלו לעשות פחות או יותר אותו הדבר בשוק העבודה עם כל אחד מהם. רוצים לדעת מה ללמוד? ומהם ההבדלים? – עיינו בטבלת ההשוואה.

 

  מערכות מידע      מדעי המחשב     
למי זה מתאים?      אנשים שרוצים לעבוד בסביבה ממחושבת, הכוללת גם אלמנט של יחסי אנוש ושירות. מתאים גם למי שרוצה לעסוק בתכנות. אנשים שרוצים לעבוד בתכנות של מערכות קטנות וגדולות, ולא נרתעים ממתמטיקה.
משך הלימודים ארבע שנים שלוש שנים
מטרת הלימודים להכשיר מנהלי מוצרים ומאפיינים להכשיר מתכנתים ברמה גבוהה
גיוון בלימודים מתמקדים בכתיבה נכונה של קודים ובאפיון, ופחות בתכנות של מערכות גדולות. נושאי הלימוד מגוונים יותר, וכוללים: בסיסי נתונים, כריית נתונים, בינה מלאכותית, מנועי חיפוש ועוד. יותר תיאוריה, יותר מתמטיקה, והתמקדות בתכנות (פחות אפיון וניתוח); לעיתים ניתן להתמחות במערכות מידע במסגרת תואר ראשון במדעי המחשב.
רמת קושי החל מהשנה השנייה פחות קשה, ואפשר לעבוד תוך כדי הלימודים. החומר התיאורטי במתמטיקה קשה יותר.
מקומות לימוד בארץ הטכניון, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת בן גוריון (שימו לב: יש הבדל בין תואר בהנדסת מערכות מידע ובין התמחות בניהול מערכות מידע בתוך תואר במנהל עסקים או התמחות במערכות מידע בלימודי הנדסת תעשייה וניהול. כמו כן, יש הבדל בין הנדסת מערכות ובין מערכות מידע.) כל הארץ
דרישה בשוק
אין הבדל, ויש הרבה דרישה.
שכר בעלי תואר ראשון מרוויחים בשנים הראשונות בין 8,000 ל – 13,000 ₪ בחודש. בהמשך ניתן להגיע למשכורת חודשית של 23,000 עד 30,000 שקלים. מרוויחים בהתחלה בסביבות 15,000 ₪ בחודש. בהמשך אפשר להתקדם בתפקיד למשכורת חודשית שבין 18,000 ל – 30,000 שקלים.
אפשרויות תעסוקה ניהול מוצר, BI, בסיסי נתונים, פיתוח והנדסת תוכנה, בדיקות תוכנה, אפיון מערכות, ניהול טכני ותחזוקה, ניתוח מערכות, יישום והדרכה פיתוח והנדסת תוכנה, פיתוח קודים, ניהול רשתות, ניהול מוצר, בדיקות תוכנה, מחקר ופיתוח
אפשרויות ללימודי המשך ניתן להמשיך לתארים מתקדמים במערכות מידע בהתמחויות כגון: אבטחת מידע וכריית נתונים, במדעי המחשב או בתחומים אחרים. ניתן להמשיך לתואר שני במדעי המחשב, במערכות מידע, במתמטיקה, בסטטיסטיקה או בתחומים אחרים.

 

 

גולשים שואלים

 

אני עובד בניהול רשתות במשרדים שונים ורוצה להתחיל ללמוד. מה יותר מתאים לתחום העבודה שלי, מדעי המחשב או מערכות מידע?

לניהול רשתות יותר מתאים מדעי המחשב בגלל שאתה עוסק כרגע בתכנות והדגש בלימודי מדעי המחשב הוא תכנות. בתחום מערכות המידע, עוסקים בעיקר בתכנון ובניית מערכות מידע, ומעט בתכנות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי המחשב או מערכות מידע?

רוצה לדעת יותר על מדעי המחשב או מערכות מידע?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מדעי המחשב או מערכות מידע
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!