לימודי מדעי המחשב בהתמחות ביג דאטה במסלול האקדמי המכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי המחשב בהתמחות ביג דאטה במסלול האקדמי המכללה למינהל

לימודי מדעי המחשב בהתמחות Big Data ואינטרנט במסלול האקדמי של המכללה למינהל

 

ביג דיל

 

דיסציפלינת מדעי המחשב היא תחום מחקרי – יישומי אשר מטרתה לפתח תוכנות ואלגוריתמים לשימושים שונים, הן לאנשים פרטיים, הן למערכות ולארגונים והן לשירות ציבורי ומדיני. אחד התחומים החדשים של התחום הוא הביג דאטה, אשר עוסק בעיבוד נתונים של מערכות אינטרנטיות מתקדמות. התחום בא לענות על הצורך שנוצר בעקבות עומס המידע הקיים ברשת. הטכנולוגיות של הביג דאטה מנטרות ומנתחות את הנתונים הקיימים באינטרנט וכך מאפשרות שימוש יעיל ומהיר בנתונים אלה.

 

לימודי מדעי המחשב בהתמחות אינטרנט וביג דאטה מקנה לסטודנטים את הכלים הבסיסיים של מדעי המחשב אך בדגש על היישומים, האפליקציות, הרשתות החברתיות וההליכים הקיימים באינטרנט. הם לומדים לתכנן מערכות לשליפת מידע באופן מהיר ולסידור נתונים בצורה חכמה.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מדעי המחשב בהתמחות ביג דאטה ואינטרנט במסלול האקדמי של המכללה למינהל מקנים לסטודנטים את הכלים לחקור ולפתח יישומים ומערכות בתחום האינטרנט ושירותי התוכן. הסטודנטים לומדים מקצועות מתמטיים ואת יסודות מדעי המחשב אשר מקנים להם את יכולת החשיבה האלגוריתמית המהווה בסיס למערכות מתקדמות ולטכנולוגיות כמו SOAP, PHP, MYSQL ועוד.

 

תכנית הלימודים מתמקדת בפרוטוקולים החדשניים של המולטימדיה ובשירותי הרשת התומכים בהם הרלוונטיים לפלטפורמות השונות כמו בלוגים, פורומים ורשתות חברתיות. כמו כן, הם לומדים על נושאים תיאורטיים כמו ביג דאטה ולארג' סקייל ועל הדרכים להוציא אותם מן הכוח אל הפועל.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי ליבה, קורסי התמחות בביג דאטה ואינטרנט, קורסי בחירה ופרויקט גמר.

 

נושאי לימוד

 

 • יישומי מחשוב ענן
 • פיתוח מוצר תוכנה
 • תכנות מונחה עצמים
 • מבוא לאבטחת רשתות
 • Distributed Algorithms
 • רשתות תקשורת ואבטחה    
 • מערכות הפעלה
 • Web Services
 • מודלים חישוביים
 • מתמטיקה בדידה
 • אלגברה ליניארית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה למינהל היא מוסד ללימודים גבוהים שבו אפשר ללמוד לתואר ראשון, לתואר שני ובמכינות קדם אקדמיות. במכללה שמים דגש על הקניית המיומנויות המעשיות הנדרשות מחוץ לכותלי האקדמיה ולשם כך האוניברסיטה מפעילה מרכז לניהול קריירה. בבית הספר למדעי המחשב אפשר ללמוד תואר במגוון התמחויות שונות, ובהן לימודי מדעי המחשב בהתמחות אבטחת סייבר, לימודי מדעי המחשב בהתמחות מערכות הפעלה סלולריות ולימודי מדעי המחשב בהתמחות רשתות תקשורת מתקדמות.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה במוסד הלימוד משתנים לפי תכניות הלימודי ונקבעים מדי שנה לפי הביקוש. יש צורך להציג בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה כדי להגיש מועמדות ללימודים. תנאי זה אינו מקנה זכאות לקבלה ללימודים באופן אוטומטי. מתקיימות ועדות בבתי הספר ובמקרים רבים ראיון אישי נוסף. מי שממוצע הבגרויות שברשותם נמוך מהנדרש יכולים להירשם למכינת שחקים להכנה לתואר הראשון. את כל הפרטים אודות תנאי קבלה אפש רלקבל אצל יועצי הלימודים של המסלול האקדמי.

 

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל משימות הלימודים, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תואר B.Sc במדעי המחשב מטעם המכללה למינהל.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתבצים בתפקידים רבים בתחומים שונים, כמו בענף ההייטק, בתעשייה הביטחונית, בחברות לפיתוח מחשבים, במשרדים ממשלתיים ובחברות פרטיות אשר נזקקות לסידור ושליפה מהירה ויעילה של מידע אינטרנטי.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל