מסלול דואלי - ייעוץ השקעות פנסיוני באקדמיה לפיננסים

שירות אישי - צור קשר
מסלול דואלי - ייעוץ השקעות פנסיוני באקדמיה לפיננסים

מסלול דואלי - ייעוץ השקעות פנסיוני באקדמיה לפיננסים


האקדמיה לפיננסים מציעה מסלול דואלי בייעוץ השקעות פנסיוני. קורס זה מקנה לתלמידיו הכשרה בשני ענפים מבוקשים בעולם הפיננסי – ביטוח פנסיוני וייעוץ השקעות. ההכשרה ממוקדת בבחינות ההסמכה שאותן יש לעבור כדי לקבל רישיונות מוכרים מטעם רשות ניירות הערך ומשרד האוצר. מדובר על שני מקצועות שהעוסקים בהם נדרשים למקצועיות רבה ולידע נרחב, ולכן באקדמיה לפיננסים מקנים לסטודנטים לא רק הכנה לקראת המבחנים לקבלת הרישיון, אלא מספקים להם ידע עדכני ומעמיק אודות שוק ההון, הנדרש כיום מעובדים בתחום.


מה לומדים?


קורס זה מקנה למשתתפיו הכשרה משולבת, הן בתחום הביטוח הפנסיוני והן בתחום ייעוץ ההשקעות.


במסגרת לימודי הביטוח, המשתתפים מתכוננים למבחנים הנדרשים לקבלת רישיון יועצי ביטוח פנסיוני. הם מתמקדים בנושאים שונים ביסודות הביטוח, ולאחר מכן לומדים על תחום הייעוץ הפנסיוני. הלימודים מסתכמים בקורס "גמר פנסיוני" אשר מקנה הכשרה נקודתית לעיסוק במקצועות השיווק והייעוץ הפנסיוני.


במהלך קורס ייעוץ השקעות, המשתתפים מקבלים הכנה לבחינות משרד האוצר ורשות ניירות הערך, ובמקביל רוכשים ידע והבנה מקיפים אודות שוק ההון והתהליכים המתחוללים בו. במסלול שמים דגש על הקניית ידע פרקטי ועדכני אשר יכול לתרום להשתלבות התעסוקתית של הבוגרים בעולם הפיננסי.

 

המסלול הדואלי מורכב מהקורסים הבאים:

  • קורס כלכלה.
  • קורס מימון וסטטיסטיקה.
  • קורס חשבונאות.
  • קורס יסודות הביטוח – בחינה מטעם משרד האוצר.
  • קורס גמר פנסיוני – בחינה מטעם משרד האוצר.
  • קורס מקצועית א'.
  • קורס אתיקה ודיני ניירות ערך.

 

יש לציין כי משתתפים שברשותם תואר ראשון במקצועות כלכלה, חשבונאות, מנהל עסקים או בנקאות מקבלים פטור מן הבחינות בכלכלה, בחשבונאות, ובמימון וסטטיסטיקה.

 


מתכונת הלימוד

קיימת אפשרות ללמוד באופן דיגיטלי ומקוון באמצעות שיעורים מוקלטים, וכן ישנה אפשרות ללימודים אונליין באמצעות זום.

 
אילו תעודות מקבלים?

  • כדי לקבל את הרישיון לעסוק כיועץ פנסיוני / סוכן ביטוח פנסיוני / משווק פנסיוני יש צורך לגשת לשש בחינות, ארבע מתוכן מטעם הרשות לניירות ערך ושתיים מטעם משרד האוצר. כמו כן, יש צורך לעבור התמחות בהיקף שישה חודשים לצורך קבלת רישיון ייעוץ פנסיוני. 
  • כדי לקבל רישיון יועץ השקעות, יש צורך לעבור חמש בחינות של הרשות לניירות ערך, ולהשלים תקופת התמחות בהיקף של שישה חודשים. מבחני הרשות לניירות ערך נערכים פעמיים בשנה.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


מכיוון שהמסלול מקנה הכשרה בשני מקצועות, הוא פותח מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בענפי הפיננסים וההשקעות. עם קבלת רישיון הביטוח הפנסיוני (סוכן, משווק או יועץ), ניתן להשתלב בסוכנויות ביטוח, בחברות ביטוח, ובבנקים. כמו כן, לאחר קבלת רישיון יועץ השקעות, ניתן להשתלב בתעסוקה במסגרות כגון בתי השקעות ובנקים, וכן לעסוק בתחום כעצמאיים. האקדמיה לפיננסים מסייעת לתלמידיה בתהליך ההשתלבות בתעסוקה.

 

על מוסד הלימוד


באקדמיה לפיננסים מתקיימים קורסים ומסלולים נוספים, שמטרתם להכין את התלמידים לקראת השתלבות בקריירה בענפים מבוקשים בשוק ההון, בענף הנדל"ן, ובסקטור הפיננסי. בין המסלולים המתקיימים ניתן למנות מסלול משולב בהנהלת חשבונות וחשבות שכר, מסלול מולטי למשקיעים בשוק ההון ובנדל"ן, ועוד. כמו כן, מוצעים קורסים בענפים כגון ניהול תיקים, הנהלת חשבונות בכיר, יזמות ותיווך נדל"ן, ייעוץ משכנתאות, מסחר בשוק ההון, ועוד.