קורס ייעוץ השקעות באקדמיה לפיננסים

שירות אישי - צור קשר
קורס ייעוץ השקעות באקדמיה לפיננסים

קורס ייעוץ השקעות - האקדמיה לפיננסים BDO


קורס ייעוץ השקעות המתקיים באקדמיה לפיננסים BDO ממוקד בחמש הבחינות של רשות ניירות הערך, שאותן יש לעבור בדרך לקבלת רישיון ייעוץ השקעות בישראל. כמו כן, הקורס מספק ידע נרחב אודות שוק ההון, ידע זה חיוני לכל העוסקים בייעוץ השקעות.


מכיוון ששוק ההון מהווה מנוע מרכזי בכלכלת המדינה והעולם כולו, ליועצי ההשקעות תפקיד חשוב ומשמעותי, אשר כרוך באחריות רבה. היועצים נדרשים לידע נרחב ולבקיאות באסטרטגיות ההשקעה ובחקיקה הרלוונטית, וכן עליהם להיות יסודיים, מקצועיים ובעלי יכולת לזיהוי של הזדמנויות.

 

מה לומדים?


הקורס מכין את משתתפיו למבחני רשות ניירות הערך הנדרשים לקבלת הרישיון בייעוץ השקעות, ובהם גם מבחן הגמר "מקצועית א'". התכנית גם מקנה ידע מקיף ונרחב מעבר למבחנים הרלוונטיים, ומסייעת למשתתפים לפתח הבנה מקצועית ומקיפה בשוק ההון ובתהליכים המתחוללים בו.


ההכשרה מורכבת ממספר קורסים, בהתאם למבחנים הנדרשים לקבלת רישיון ייעוץ ההשקעות. הקורסים הנלמדים כוללים:

  • קורס כלכלה: בקורס כלכלה נחשפים לפעילות המשק ולמדיניות מוניטרית ופיסקלית רלוונטית, תוך היכרות גם עם מנגנונים אופייניים למשק הישראלי.

 

  • קורס מימון וסטטיסטיקה: הקורס מותאם לדרישות הרשות לניירות ערך ובמהלכו לומדים לבצע חישובי מימון הנוגעים לחישובי ריביות, עתידי תשואות וערך נוכחי.

 

  • קורס חשבונאות: בקורס חשבונאות רוכשים מיומנויות קריאה וניתוח של דוחות כספיים והבנה של יחסים פיננסיים רלוונטיים.

 

  • קורס אתיקה ודיני ניירות ערך: קורס זה מקנה ידע אודות חקיקה רלוונטית בתחום ניירות הערך, לצד היכרות בסיסית עם סוגיות אתיות והאחריות המקצועית המוטלת על העוסקים בייעוץ השקעות.

 

  • קורס מקצועית א': הקורס מכין את משתתפיו למבחן מקצועית א' של הרשות לניירות ערך, זוהי הבחינה האחרונה שאותה יש לעבור בדרך לקבלת הרישיון בתחום ההשקעות.

 

יש לציין כי משתתפים בעלי תואר אקדמי בכלכלה, במנהל עסקים, בחשבונאות, או בבנקאות מקבלים פטור מן הבחינות הבאות: כלכלה, חשבונאות, מימון וסטטיסטיקה.


תעודות ואפשרויות תעסוקה


קבלת רישיון ייעוץ השקעות מותנה במעבר מספר שלבים. לאחר סיום מוצלח של הקורס, יש לגשת לחמש בחינות של הרשות לניירות ערך. מבחני הרשות לניירות ערך מתקיימים פעמיים בשנה. כמו כן, יש להשלים תקופת התמחות שהיקפה שישה חודשים.
לאחר קבלת הרישיון, יכולים הבוגרים להשתלב בתעסוקה בסוכנויות ובחברות ביטוח, בבתי השקעות, בבנקים, ובמסגרות נוספות בעולם הפיננסי.


על מוסד הלימוד


באקדמיה לפיננסים מבית פירמת BDO ניתן לקחת חלק בקורסים מגוונים במקצועות שוק ההון והנדל"ן, ובהם לקבל הכשרה לקראת השתלבות בתפקידים מבוקשים בזירה הפיננסית. ניתן ללמוד קורסים בתחומים כגון ניהול תיקים, ייעוץ פנסיוני, ביטוח אלמנטרי, בנקאות, חשבות שכר, מסחר בשוק ההון, ועוד. כמו כן, קיימים מסלולים המאגדים בתוכם מספר הכשרות, ומעניקים למשתתפיהם ידע רב תחומי. הקורסים מאפשרים לרכוש ידע עיוני וכלים פרקטיים, והם נוגעים להתפתחויות עדכניות בשוק המקומי והעולמי, שאותם יש להכיר במסגרת העיסוק במקצועות הפיננסיים.

עוד מסלולי לימוד - האקדמיה לפיננסים