הרחבת הסמכה להוראת מתמטיקה לבעלי תעודת הוראה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

שירות אישי - צור קשר
הרחבת הסמכה להוראת מתמטיקה לבעלי תעודת הוראה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

הרחבת הסמכה להוראת מתמטיקה לבעלי תעודת הוראה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

 

במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל מציעים תכנית הרחבת הסמכה להוראת מתמטיקה. מסלול זה מתאים לבעלי תעודת הוראה במקצועות הנדסיים, המעוניינים ללמד גם מתמטיקה.


תכנית הרחבת ההסמכה מאפשרת לאקדמאים במקצועות הנדסה שונים, שברשותם תעודת הוראה בתחום ההתמחות שלהם, להרחיב את הכשרתם ולרכוש את הידע והכלים הנדרשים להוראת מתמטיקה בבתי הספר העל יסודיים, לכיתות ז' - י'. באופן זה הם יכולים להגדיל את תחומי העיסוק ולפתח את הקריירה בעולם ההוראה. מתמטיקה הוא אחד ממקצועות החובה במערכת החינוך והדרישה למורים בתחום זה היא גבוהה.

 

מה לומדים?


סטודנטים בתכנית הרחבת ההסמכה רוכשים ידע וכלים לפיתוח יכולות ההוראה ולהרחבתן גם לתחום המתמטיקה.


נלמדים קורסי חובה בהוראת המתמטיקה, שבהם נחשפים למתודיקה בהוראת מקצועות מתמטיים כגון אלגברה וגיאומטריה, וכן לומדים על תהליכי הוראה ייעודיים לתלמידים מצטיינים ועל אופן השימוש בהוכחות והנמקות בתהליך ההוראה.


כמו כן, נכללים בתכנית קורסים מתמטיים שבהם נלמדים נושאים בגיאומטריה, טופולוגיה, וכלים נוספים הרלוונטיים למורים למתמטיקה בעבודתם.


נוסף על כך, נלמדים קורסים להתנסות מעשית שבהם מכירים מקרוב את העבודה בבתי ספר ומתרגלים אותה הלכה למעשה.


כמה זמן לומדים?


היקפה של התכנית 28 נ"ז. נכללים בה קורסי חובה, קורסים מתמטיים וכן התנסות מעשית שבה מתרגלים מיומנויות הוראה משמעותיות בבתי הספר בליווי ותמיכת צוות מקצועי ומנוסה.

 

נושאי לימוד


בין הנושאים הנכללים בתכנית הרחבת ההסמכה:

  • נושאים בגיאומטריה
  • מתודיקה של הוראת אלגברה
  • מתודיקה של הוראת גיאומטריה
  • נושאים מתמטיים למורים למתמטיקה
  • הנמקות והוכחות בהוראת המתמטיקה
  • הוראת מתמטיקה לתלמידים מצטיינים
  • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


תנאי הקבלה לתכנית זו הינם:

  • תואר ראשון ותעודת הוראה במקצוע הנדסי מבין המקצועות הבאים: חשמל ואלקטרוניקה, מכונות, תעשייה וניהול, ביוטכנולוגיה, מדעי המחשב
  • הקבלה מותנית בראיון אישי ובקביעת תכנית אישית על ידי יועצת אקדמית
  • תיתכן דרישה להשלמה של קורסים מתמטיים או לשיפור ההישגים בקורסים מתמטיים, לפי הרקע המתמטי הקודם של המועמדים.

 

איזו תעודה מקבלים?


בוגרי תכנית זו זכאים לקבל תעודת הוראה במתמטיקה לבתי ספר על יסודיים (לכיתות ז' - י').

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, המסלול מיועד למי שכבר יש ברשותם תעודת הוראה ומאפשר להם להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולעסוק גם בהוראת מתמטיקה. בוגרי התכנית יכולים ללמד מתמטיקה בכיתות ז' - י' בבתי הספא העל יסודיים, וכן לעסוק בהוראת התחום ההנדסי שברשותם.

 

על מוסד הלימוד


המעוניינים במסלולים נוספים ללימודי הוראה יכולים למצוא תכניות שונות להסבת אקדמאים במכללה האקדמית להנדסה בראודה. מסלולים אלה מתאימים לאקדמאים בענפי ההנדסה ולסטודנטים בשנים מתקדמות במכללה, שברצונם להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולעסוק גם בהוראה. בין אותן תכניות אפשר למנות מסלול תעודת הוראה במתמטיקה, תכנית תעודת הוראה בתחום הנדסי, מסלול משולב לתעודת הוראה במקצוע הנדסי ובמתמטיקה, מסלול "מהייטק להוראה" שבו יכולים עובדי הייטק לקבל הכשרה להוראת מתמטיקה או מדעי המחשב, מסלול ייעודי להנדסאים במקצועות מכונות, חשמל או אלקטרוניקה שבו ניתנת הכשרה להוראת תחום הדעת, ועוד.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל