תעודת הוראה במתמטיקה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

שירות אישי - צור קשר
תעודת הוראה במתמטיקה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

תעודת הוראה במתמטיקה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

 

במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל מתקיימת תכנית לתעודת הוראה במתמטיקה. תכנית זו מקנה תעודת הוראת מתמטיקה לכיתות ז' - י' בבתי הספר העל יסודיים.


התכנית לתעודת הוראה מותאמת למתווה המועצה להשכלה גבוהה ומוכרת על ידי משרד החינוך. היא מכשירה סטודנטים ואקדמאים בתחום המתמטיקה להוראת מקצוע מבוקש במערכת החינוך ומאפשרת להם להרחיב את אפשרויות התעסוקה דרך השתלבות בתחום החינוך.

 

מה לומדים?


במסלול לתעודת הוראת מתמטיקה רוכשים הסטודנטים כישורי הוראה ולומדים על מגוון סוגיות פדגוגיות רלוונטיות בתחום המתמטי. כמו כן, שואפים במוסד הלימוד להטמיע מוטיבציה לעיסוק בהוראה ותפיסה חברתית וערכית אצל המורים לעתיד.


תחילה נחשפים לסוגיות פסיכולוגיות וחברתיות רלוונטיות לעולם ההוראה, בהמשך מעמיקים במתודיקה של הוראת מקצוע המתמטיקה בעל יסודי, לרבות הוראת אלגברה, גיאומטריה ועוד.


באמצעות קורסי הבחירה, יכולים הסטודנטים להתמקד בסוגיות רלוונטיות כגון היבטים פסיכולוגיים בהוראת מתמטיקה, הנמקות והוכחות או הוראה לתלמידים מצטיינים.

 

כמה זמן לומדים?


התכנית כוללת 48 נ"ז. היא מתקיימת במתכונת גמישה וניתן לפרוס אותה על פני שלושה סמסטרים או יותר, בהתאם לצורכי הסטודנטים. הלימודים מתקיימים בדרך כלל בשעות אחר הצהריים והערב.


בתכנית נכללים קורסי חובה, קורסי בחירה, קורסים ללא קרדיט והשתלמויות חובה ללא קרדיט.


נוסף על כך, התכנית כוללת התנסות מעשית בהוראה המתקיימת במערכת החינוך ובה מתאפשר לסטודנטים לתרגל בפועל את עקרונות ההוראה הנלמדים בכיתה, בליווי צוות מקצועי.

 

נושאי לימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים בתכנית זו:

 

 • ניווט כיתה
 • תורת ההוראה
 • פסיכולוגיה של החינוך
 • פיתוח והערכת תכניות לימוד
 • מתודיקה של הוראת אלגברה
 • פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות
 • מתודיקה של הוראת גיאומטריה
 • ועוד


מהם תנאי הקבלה?


המעוניינים להתקבל לתכנית נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:

 • סטודנטים במכללה האקדמית להנדסה בראודה הלומדים לתואר ראשון במתמטיקה, החל מסמסטר ג' לתואר, בתנאי שממוצע הציונים שלהם 70 ומעלה
 • או - בעלי תואר אקדמי ראשון במתמטיקה או בתחום קרוב ממוסד ישראלי המוכר על ידי המל"ג או מוסד בחו"ל המוכר על ידי משרד החינוך, בתנאי שממוצע הציונים בתואר הוא 70 ומעלה
 • הקבלה מותנית בראיון אישי ובקביעת תכנית אישית על ידי יועצת אקדמית.
 • תיתכן דרישה להשלמות קורסים במתמטיקה או לשיפור הישגים בקורסים מתמטיים, בהתאם לרקע המתמטי של המועמדים.

 

איזו תעודה מקבלים?


בוגרי התכנית זכאים לקבל תעודת הוראת מתמטיקה לבתי ספר על יסודיים (כיתות ז' - י').

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


עם קבלת תעודת ההוראה ועמידה בכל החובות הנדרשים ניתן להשתלב בבתי ספר על יסודיים כמורים למתמטיקה. תעודת ההוראה הניתנת בתכנית זו מאפשרת למהנדסים ולסטודנטים להנדסה להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהשתלב בענף שיש לו ביקוש רב בשוק העבודה, כיום מורים למתמטיקה מהווים משאב מבוקש בבתי הספר בפריסה ארצית.

 

על מוסד הלימוד


המעוניינים בתכניות נוספות בתחום לימודי ההוראה יכולים למצוא במכללה האקדמית להנדסה בראודה מסלולים שונים כגון תעודת הוראה בתחום הנדסי, מסלול תעודת הוראה משולבת בהנדסה ובמתמטיקה, תכנית "מהייטק להוראה" המכשירה אקדמאים מתעשיית ההייטק להוראת מקצועות מדעי המחשב או מתמטיקה בעל יסודי, תכנית להכשרת הנדסאים להוראה בתחומים מכונות, חשמל או אלקטרוניקה ועוד תכניות להסבת אקדמאים. במוסד הלימוד, הממוקם בצפון הארץ בעיר כרמיאל, מציעים גם לימודי הנדסה לתואר ראשון ושני.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל