לימודי הנדסה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל

לימודי הנדסה במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל


המכללה האקדמית בראודה ממוקמת בעיר כרמיאל. המכללה להנדסה מכשירה סטודנטים רבים שמשתלבים בתפקידי מפתח בשוק העבודה. היא שמה דגש על יחס וליווי אישי לסטודנטים שלה, כשהסגל האקדמי מורכב מהון אנושי גבוה המתמחה בשטח ונמצא בקשר שוטף עם התעשייה.

 

 

במכללה נלמדים מסלולים שונים ללימודי הנדסה. בין התכניות ללימודי הנדסה במכללה:

 

לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה


כשהיא ממוקמת בחזית לימודי המדעים, הנדסת ביוטכנולוגיה משתמשת בתהליכים המתקיימים בעולם החי בכדי להפיק תועלת עבור אספקטים שונים בשדה הטכנולוגיה. הנדסת ביוטכנולוגיה יוצרת פתרונות ביולוגיים למיליוני הבעיות הקיימות בתחומים רבים, בין אם זה רפואה, חקלאות, תאים טכנולוגיים ועוד, כשהמהנדסים מעלים פתרונות לבעיות טכנולוגיות. בין הנושאים הנלמדים במסלול לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ניתן למצוא את מדעי היסוד, כימיה, לימודי ביולוגיה ולימודי הנדסה. בוגרי מסלול הלימודים יוכלו להשתלב בתחומים שונים בתעשייה כגון תעשיית הרפואה, תעשיית המזון, תעשיית הכימיה ועוד.

 

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה


בעולם בו מערכות מבוססות חשמל נמצאות בכל תשתית ציבורית או פרטית, הדרישה למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה רק עולה עם השנים שעוברות. לאחר שרכשו את כל הידע והכלים הדרושים כדי להצליח בתחום, הסטודנטים המסיימים את התואר בהצלחה נהנים מביקוש רחב בשוק העבודה למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה למרבה מזלם, הביקוש הזה גובר על ההיצע ולכן תמיד תהיה עבודה.


תחילת תכנית לימודי הנדסת חשמל מניחה את היסודות למתמטיקה ופיזיקה. בהמשך הלימודים, המסלול מתחלק לשלושה תחומי התמחות: חומרה ותוכנה, התקנים ומערכות, תקשורת ועיבוד אותות. כל הסטודנטים מגבשים לעצמם דעה לגביי מסלול ההתמחות הרלוונטי אליהם במהלך הלימודים, ועם קבלת התואר, יוצאים אל שוק עבודה שכאמור מקבל אותם בזרועות פתוחות.


לימודי הנדסת מכונות


מהנדסי המכונות מייצרים, מעצבים, מפתחים ומתפעלים רכיבים מכניים עבור מערכות שונות. התעשיות בהן נחוצים הרכיבים הללו הן רבות והן כוללות בתוכן את תעשיית הבריאות, החשמל, התחבורה והמים. מהנדסי מכונות צריכים להיות בעלי יכולת טכנית, כשהם מסוגלים להפגין כישורים מתמטיים ומדעיים יחדיו. עבודה תחת לחץ היא חלק בלתי נפרד מהתפקיד המרתק והוותיק, שדורש ידע אנליטי כמו גם חשיבה יצירתית שתוביל לפתרון בעיות. ישנן לא מעט התמחויות בתחום הנדסת המכונות, כמו כן, למהנדסי המכונות גם יתרונות רבים בשוק העבודה שכן ישנה דרישה תמידית למהנדסים איכותיים.


לימודי הנדסת מערכות מידע


מהנדסי מערכות מידע שואפים לשפר את התנהלותו של ארגון, לדלות כמה שיותר נתונים יעילים על התפקוד שלו ולספק הזדמנויות עסקיות עבורו. ניהול נכון של נתונים מיעל את עבודתו של ארגון, וכיום, כל ארגון שם לעצמו מטרה לקיים סביבת עבודה אפקטיבית עד כמה שניתן ולזהות מה צריך לשפר הודות למערכות המידע הקיימות בעסק. מדובר בתחום ריאלי הנגזר מהמדעים המדויקים, תכנות ותכנון. אנשים אשר אוהבים לעבוד בצוות, לנהל פרויקטים ולחשוב מחוץ לקופסא יתוגמלו מאוד ממסלול לימודי הנדסת מערכות מידע, וכמובן, גם מהעבודה עצמה.

 

לימודי הנדסת תוכנה

 

הנדסת תוכנה מציגה תהליכים של ניתוח צרכי המשתמשים לצורך עיצוב, תכנון, הקמה ובדיקת יישומים שיספקו את הצרכים הללו באמצעות שפות תכנות. זהו תחום בו מיישמים עקרונות הנדסיים על מנת לפתח תוכנה בעזרת הגדרת פעולות אוטומטיות ממוחשבות. בניגוד לתכנות פשוט, הנדסת תוכנה מיועדת עבור מערכות תוכנה גדולות ומורכבות יותר, המשמשות כמערכות קריטיות עבור עסקים וארגונים. תנאי ההעסקה של מהנדסי התוכנה הם מהטובים ביותר למתחילים בשוק ההיי טק, כאשר השכר הוא מתגמל ביותר כבר בתחילת הדרך והוא רק הולך וצובר תאוצה עם צבירת הוותק בעבודה.

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול


זהו ענף מתחום ההנדסה אשר קשור להבנה, פיתוח ויישום של מערכות המשלבות אדם ומשאבים אחרים. במהלך הקורס הסטודנטים לומדים על שיטות לניהול ושימוש אופטימלי במשאבים הזמינים על ידי יישום של כלים מתמטיים והנדסיים. עם סיום לימודי הנדסת תעשייה וניהול אפשרויות התעסוקה הן רבות - ניהול ואבטחת איכות, תפעול וניהול מערכות, ניתוחים כלכליים, תכנון ושילוב מערכות מידע בסביבת העבודה, פתרון בעיות תפעוליות מורכבות, פתרון בעיות בהנדסת אנוש ועוד.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל